bugün

çoğu insanın başarabilmek için büyük çabalar sarf ettiği yaşam algoritmasi. tabi ki herkes için geçerli değil.
zengin için ; oku, gez, evlen, gez, çocuk yap, gez, emekli ol, gez,gez gez gez gez gez...
(bkz: ya ne olacağdı)
son yasalarla birlikte sondan bir önceki sekmenin (emekli ol) es geçilmek zorunda kalacağı sıralamadır.
(bkz: bir çırpıda hayatın özeti)
olmuyor dostlar olmuyor dedirten algoritmamsı. emekli olmak zor iş, hele çıkan değişen kanunlarla daha da zor. velevki şans eseri ölmedin yaşadın emekli oldun. yaş olmuş 65 sik kalkmaz olmuş, toplu parayla götü siktirtmekten başka care kalmaz.
tövbe tovbe, düşman başına düşman başına.
üreme iç güdüsünün bok yemesidir. insanın tüm yaşamının amına kor.
hakim sosyoekonomik sistemin geçiş aşamasında olduğu ülkelerin orta segmentine dayattığı yaşam biçimi. bu sosyoekonomik sistem iyice yerleştiği memleketlerde bunun bir üst modeli dayatmaya geçer: oku çalış evlenme çalış çalış çalış çalış emekli olmadan öl.
önemli olan bunlar değil, bunları yaparken hayyattan aldığınız haz. bu da sizin yeteneklerinize bağlı. hadi şimdi siktirin gidin. *
Kopyalanmış bir hayattır.
özgürlük mü bu şimdi birbirinin kopya hayatlardan ne farkı var ki?
(bkz: bir başlıkta hayatı özetlemek)
daha ne istiyorsunuz demek istediğim. ne istiyorsunuz harbiden? ne güzel evlisiniz, işiniz var. çocuğunuz var.

ölün siz.
özgür iradesi olmayan varlığın, özgürlük kavramını her zaman ilgi çekici bulmuşumdur.

tanım: modern dünyanın üreme sistemi.
Sıralama yanlış. Öl-emekli ol artık malum.
Okumadan çalışıp, evlenmeden çocuk sahibi olmanın yığınla sorunu vardır..
O yüzden bu sırayı uygulamak en mantıklısıdır..Ölünce zaten emeklilik başlıyor..O kolay!!!
vallahi teyzem idolum. emekli ve bir ingilizle evli. cocugu yok ve dunyayi geziyor. hayat dedigin bu be. otur otur nereye kadar.
(bkz: sisifos)

Ne yaparsak yapalım kurtulamayacağımız döngülerden biridir. Çocuk yapmıyorum, çalışmıyorum vs desen de başka bir döngüye takılıp kalıyorsun ne yazık ki.

Belki çok polyanna olucak ama önemli olan ne yaparsan yap, tatmin olarak yapmak. Bu döngüden hoşlanabilir veya hoşlanmayabilirsin, hayatını da beklenti ve isteklerine göre şekillendirirsin.

Evet, kolay değil. Ancak hayat tatmininin, mutluluğun tek yolu bu.
bu döngünün en sıkıcı kısımlarını insanoğlu kendisi türetmiştir.

hayvanlar ne güzel yaşa, üre, öl olarak süreci bitiriyorlar.
daha ne istiyon yaraam, yerçekimsiz ortamda muz yiyip çilek tadı almak mı ?
ne bok yaşıyorsan yaşa, sal sokağa piçlerini sonra yat geber sanki bana nikola tesla.
Eleman olayı çözmüş.
(bkz: kısır döngü)
Benim önümde çocuk yetiştir,emekli ol öl seçenekleri kaldı.
daha kötüsü de eleştir ve sistemin bir çarkı ol. düşünsene f.club amerika dan çıkıyor ve kendi eleştrisini yapıyor. fuck the system da bi system yani.
Bu sistem olmasa siz gibi 5. Sınıf aptallar aç kalır...

yapabileceğiniz birşey yok bari gidinde biraz kaliteli köle olun memur falan..

Fight club filmide her nekadar sistem karşıtı bir film olsada, başrol şizofren olduğu için, siz bu filmi izlediğinizde bilinçaltınıza; evet bir sistem var bunu istemiyorum, ancak sadece deli olan bir insan sistem karşıtı olur kazınıyor aklınıza.
görsel