bugün

rammsteinin guzel sarkilarindan biridir.
ohne dih kan ih nih sayn ohne dihh..

Öhömm güzel şarkıdır kendisi.
klibi bilfiil dostluğun resmini çizer. en duygusuz insanın bile gözleri dolabilir bu ezgiler ve klip ışığında. Aslında rammstein ve till lindemann felsefesinin birebir tasfiridir.
almanca ogrenme istegi uyandiran sarkidir. dinlenilmeli, dinletilmelidir.
on numara klip ile süslenmiş on numara şarkıdır.
rammstein'in en duygu yoğunluklu şarkısıdır. almanca bileni bilmeyeni, metal seveni sevmeyeni bile kendine haran bıraktırır.
http://www.youtube.com/wa...ture=youtube_gdata_player

bir eko fresh sarkısı.
Ağlanılası şarkı.
rammstein in arabesk muzige bagladigi şarkısı.
Duygulu muygulu entry gircekken görseli görünce iştah miştah kalmadı. Ama şarkı überdir orası ayrı.
Rammstein' in en güzel parçalarından biridir. Nakarat kısmında insana camı çerçeveyi indirme hissi verir. Klibi de bir harikadır.

Ayrıca almanca da 'sen olmadan' 'anlamına gelen söz kalıbıdır.
klibinin sonu ağlatan şarkıdır.
klibin başında ağlatmayan klip.

not: her şeye ağlanmaz öyle;

(bkz: verdim eksini güzel kardeşim)
alm. sensiz
rammstein'in bildiğim tek sakin şarkısı.
almanca'da sensiz anlamına gelen, klibi izlenilesi hoş rammstein şarkısı. ilk kez dinleniliyorsa "ee till ne zaman kıçını yırtacak" diye bir açık aranır. "heh şimdi, yok yok şimdi, şimdi? hıamınaaa." diye kendini paralayan insanlar gördüm.*
Almanca sensiz anlamına gelen çok güzel de bir klibi olan en sakin rammstein şarkısıdır. Ard arda defalarca dinlenesidir. Nedense akılda çok kalıcı hemen dile takılıyor hatta ezberleniyor. Hiç almanca bilmeme rağmen ben de öyle oldu en azından.
"Aç, iç, ağla" şarkılarındandır.
ohne dich kann ich nicht sein - ohne dich,
mit dir bin ich auch allein - ohne dich.
ohne dich zähl ich die stunden - ohne dich,
mit dir stehen die sekunden - lohnen nicht.

bu dizelerde çok güzel anlatılmıştır.
hayır bir de türkçesini mi yazıcam öğrenseydiniz lisedeyken şu dili.
ilk dinlediğimde beni benden alan şarkıdır. ancak dinlettiğim insanlardan aldığım tepki şu oldu: "almanca kaba yaaaaa nasıl dinliyosun"
dur bir daha dinleyim
ilk dinlediğimden andan itibaren vazgeçemediğim rammstein şarkısı. duygulandırır.
almanca ''without you''.
Bir keine lust değildir.
waidmanns heil'in yerini tutamaz.
almanca bildiğime şükretme nedenim.
iyiki şu şarkının sözlerini anlayabiliyorum.

ohne dich kann ich nicht sein, ohne dich,
mit dir bin ich auch allein, lohnen nicht...