bugün

sabah gazetesine olan sempatimi artırmıştır.köşe yazılarının acaba daha ne kadar b.kunu çıkaracaklar diye merakla beklemekteyiz efenim.
(bkz: hassiktir be rıfat abi)
bütün öğrenci ve akademik kadrosunu bilmem ne zaim üniversitesine nakledelim diye devam edecek olan önerme.
bir baktım şöyle kavruk esmer biri

kim

kim

pele

yok artık...

abarttık.
e çikolatasını da kabarttık.
bu ülkede kac tane kaydadeger üniversite varken,kac tanesi nitelikli eleman yetiştirebiliyorken,bu ülkenin sanayiisi neredeyse onların tekelindeyken( bunu aselsan ,havelsan,roketsan ,tusaş,turk traktor vs gbi yerlerden biliyoruz) odtüyü kapatmaktan mı bahsediyoruz? işime gelmiyorsa,ideolojime tersse, çatışıyorsam hersey yansın yıkılsın.önemli olan senin bu durumdaki rantın, ne kadar nemalandıgın degil mi?böyle sevin ülkenizi evet.
evet kapatıp, yerine rectü'yü açalım,

orta doğu teknik üniversitesini'i dünyada ki hangi akademik çevre takar ki, recep teknik üniversitesi varken.
Allah seni kapatsin diyerek sayesinde beddua kavramina yeni bir boyut katabilecek yazar.

Sevmedigi her sey kapansin isteyen bir insan yazar olsa nolur, kime faydasi olur...

Onu da bilemedim.
(bkz: salak yemin ediyorum geri zekalı bu çocuk)
biri zamaninda anasinin bi tarafini kapatmis olsaydi hic duymamis olacagimiz sacmalik...
bence kapatılmalı odtü. zaten oraya girenler çok zeki. eğitime ihtiyaçları yok. hem odtü yeşilliklerin içinde. ne gerek var. yerine villa yapılmalı. tüm ağaçlar kesilmeli kürdan yapılmalı, araziye bir şey yapılmayacaksa bile beton dökülmeli. . ev avm rezidans çimento yığını olmalı şehir. ağaç ne amk. ağaç medeni şehirlerde olur. kesin gitsin.
dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmiş bir üniversiteyi kapatmak isteyen yazardır. bu sene bir haller oldu bunlara, çok uçuk şeyler yazıyorlar. hani mantıklı olsa diyeceğim ki "tamam". ama mantıklı değil, o yüzden sadece gülüp geçiyoruz.

hani yazarın o yazdıklarını okuyunca kendimi uludağ'da bir troll'ün açmış olduğu "odtü'nün kapatılması gerekliliği" isimli bir başlıkta hissettim, o derece yani. işin komik tarafı şu; troll olan insan bile açtığı başlığın ya da girdiği entrynin ciddi olmadığını bilir ve sırf dalgasına yazar yazdıklarını. ama bu adamlar ciddi ciddi yazıyor.
zamanında odtü'ye girmek istemiş ama puanı yetmediği için girememiş insancık beyanı.

odtü'nün kapısını önünden her geçtiğin de hüzünlenmiştir de bu sabah gazetesi yazarcığı. azim yapmıştır, ilk girdiği sınavda başaramamıştır ve bi kaç kez daha zorladıysa bile puanı yetmeyince başka üniversiteye gitmiştir garibim. ama yemin etmiştir bu genç, 'sen mi büyük sün ben mi odtü?' diye. gün gelecek senle hesaplaşacağım diye. ve ilk sahip olduğu koltukta hemen odtüye saldırmasını bilmiştir.

tamam, gece pusuya yatıp herkes gidince ağaçları kestiniz (taşıdınız pardon) ama kapatmak öyle ağaç kesmeye benzemez. odtü gençliği, o evde zor tuttuğunuz % 50'yi havuz problemi diye çözer lan.
BEYiN.DLL'i CEMAAT ViRÜSÜ TARAFINDAN HASAR GÖRMÜŞ YAZAR SIÇMIĞI.
cebinde muhtemelen kapatılacak üniversiteler listesi de bulunduğunu düşündüğüm yazardır. ayrıca odtü yerleşim yerinin eğitim amacı dışında kullanımına ses çıkaran, yazardır. sen de haklısın.
aynı zamanda aşağıdaki ifadeleri 21 mayısta demiş yazardır.

--spoiler--
" Mesela ODTÜ'yü, Hacettepe'yi, Gazi'yi alın Ankara'dan, geriye plastik bir şehir kalır elinizde." Hüseyin Kocabıyık, 21/05/2013 ...seyin Kocabıyık, 21/05/2013 ...
--spoiler--

bu iki yazıyı yan yana getirince abdullah gülün twitter fenomeni tivitini bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
toplumumuzun klasik '' yok etme metodu '' dur. bizimle aynı görüşte olmayanları susturarak ilerleyebileceğimizi düşünüyoruz ne yazık... tek tip düşünceyle bir toplum ne kadar ilerleyebilir merak konusudur. tekrar dile getirmek gerekirse bizimle aynı görüşte olmayan insanlardan kurtulmak kolaydır, zor olan ve sadece akıllı insanların yapabileceği onlarla yaşamayı öğrenmektir.
eğitim kurumu olmaktan çıkarak anarşist yuvası olmuş odtü kapatılacağına burada yuvalanmış solcular dağıtılmalıdır.
bir sabah gazetesi kapatilsin diye odtu'lu degil. ciddi fark var.
kendi değerini ölçmek için varlığıyla yokluğu arasında ki farkı araştırması lazım olan adamın sözleridir. sen 3-4 hafta yazı yazma bakalım kimse seni ve hastalıklı fikirlerini arayıp soracak mı acaba? gereksiz ve sapkın ruh haline sahip bu adam nasıl köşe buluyor gazetelerde anlamak mümkün değil. aslında yandaş ve göt yalayıcısı olarak bulmak mümkün ama bu kadar başarısızı az bulunur.
bizim köydeki deli de aynı dertten ölmüştü.
siyaset ile ilimin ayrımını yapamamış o üniversitenin sadece eylemler yaptığını sanan her yıl binlerce proje üretilen ve ülkenin birçok konuda ufkunu açan kurumun kapatılmasını istemek en hafif ifadeyle iktidar şakşakcılığıdır.
odtü'ye giremediği için yıllardır yaşadığı kıskançlığı dışavurmuş yandaştır.
yobazdır. bağnazdır. ekşi sözlük yazarıdır aslında.
ne kolay kapatmak ya. ehehe. neyle kafa la bu.
'' yiyorsa yap '' demek istediğim sıçmıntırık bir yazarın ipe sapa gelmez gazete yazısıdır.