bugün

Manasiz bir versus.

Daha manasizi ise bu versus'a yildiz'i katmaya calismaktir. Biraz yavas.
Mardin artuklu en güzeli.
yine üçünden herhangi birini kazanamamış yazar dostumun hakkında enrty girerek bakın benim bu konuda da bir fikrim var dediği Türkiye'nin birbirinden kaliteli ikisi teknik bölümler üzerine yoğunlaşmış Boğaziçi Üniversitesinin ise mühendisliği kadar sosyolojisi ve işletmesi de gerçekten sağlam olan güzide okullarının Uludağ sözlük gibi bütün eğitim seviyelerindeki insanları barındıran ve bir konu hakkında bilgisi olup olmaması önemli gözükmeden fikir beyan eden insanların oluşturmuş olduğu bir platformda sidik yarışına sokulmasıdır.ne boş adamlarsınız abi.
not:yıldızspor
bölümlere göre iyi olduğu yerler vardır.
Makine, elektrik elektronik mühendisliğinde odtü'nün, inşaat mühendisligi ve mimarlıkta itü'nün , sözel bölümlerde boğazicinin alacağı versustur. Boğaziçi mühendislik eğitiminde bu ikisinin cok daha gerisindedir.

Peki ben hangisinde mi okuyorum ? Valla Erzurum Erzincan takiliyoruz.
i t ü ye resmen hakaret edilmiş.

Taaaa 1460 lardan beri enderun mektebi olarak cumhuriyet doneminde ise istanbul tekni universitesi olarak ismi degistirilen bi universiteden bahsediyoruz.
Boğaziçi puan ve statü olarak Koc, Sabancı ve Bilkent'le baş edebilen tek devlet üniversitesi artık.

Maalesef ODTÜ, son on beş yıldaki inanılmaz kan kabını durduramıyor, daha da kötüye gidiyor. Bir zamanlar yukarıdakilerin yanında beşinci üniversiteydi ama özellikle son dört beş yılda AKPlilerin pislik saldırılarından ve kamuoyu nezdinde yaratılan düşman üniversite havasından dolayı çok irtifa kaybetti. Eskiden Anadolu'nun tüm parlak çocuklarını toplardı, şimdi maalesef odtü'yü "gavur üniversitesi" görüyorlar. Mutlu musun ey RTE? Bir ülkenin değerlerini harcamak bu kadar basit olmamalı.

iTÜ ise yıllarca "ben Türkçe bilim öğretirim ecnebilere peşkeş çektirmem kendimi" diye goy goy yaptıktan sonra baktı öğrenciler bu fikrine katılmıyor, yüzyılın en büyük "u" dönüşlerinden birini yaparak ingilizce bölümler de açtı da o sayede paraşütsüz düşüşünü durdurdu. ODTÜ'nün de düşüşüyle birlikte şöyle bir kümelenme oluştu.

Boğaziçi-Koç-Sabancı-Bilkent

ODTÜ-iTü-Fatih-TMMOB-Bahçeşehir

Bir üniversitenin ne kadar kaliteli binaları, ne kadar kaliteli laboratuvarları, ne kadar kaliteli hocaları olursa olsun, üniversiteyi asıl taşıyan öğrencileridir. Bu anlamda boğaziçi'nin hala ilk binde en çok tercih edilen üniversite olmasından dolayı bir on on beş sene daha vakıf üniversitelerine direnebileceğini söyleyebiliriz. sonrası onun için de belirsiz.

Ama ODTÜ ve itÜ için durum pek parlak gözükmüyor.
boğaziçinin manzarası güzel.
boğaziçinin manzarası güzel.
anlamsız versus. üçü de en taşşaklı üniversitelerdendir.
Trakya Üniversitesinden selamalar :( dediğim tespit
Bölüme göre değişir mühendislikse eger odtü-itü-boğaziçidir iktisatda boğaziçi bir numaradır.
Şu zamanlarda bolca göreceğimiz çok saçma ve boş bir ''versus''.

SiDiK YARIŞTIRMASI.

Ekşi mantığı ile ;
'' ehuhuh ben yüksek puan yaptım odtüye gittim her yerde bunu gösterim '' kafasında insanların olaya
balıklama atlayıp '' eğer odtü itü boün gelmiyorsa yazma yeaaaa diğerleri ameleeee'' diyerek çok fazla
gencimizin dirayetini kırcaktır bu olay.

Ulan anlamıyorum sanki '' sen odtülü değil itülüsün işe almıyoruz seni byeee...'' dicekler piyasada
yok öyle bişey aralarında dağlar kadar fark yok , ama belli alanlarda üstünlükleri var işte bunuda siz seçeceksiniz.

Boğaziçine giden adam mühendis olmaz , ekonomi yüksek lisans yapar yönetici olur .
ingilizce için ODTÜ'de okursun , hem sosyal hem Teknik olarak doymak istiyorsan iTÜ'de oku.
Hepsi bu , bunada adam değil sen karar ver.

Ha bunlar gelmediyse '' hemşire oliyim '' deme kardeşim , dirayetini kırma eğer seviyorsan istiyorsan biraz götünü
sıkarak çok iyi işler yapabilirsin.

öyle '' odtüden gerisi yalan yeaaa , odtüden baika üni yok türkiyede çs.s.s. '' cilere gelme , iste ve yap.
itü'nün mühendislikte aldığı karşılaştırmadır.
yazılışı bakımından iyi kötü çirkin filminin son sahnesindeki 3lü düelloyu andıran durum.
bu kıyası yapabilmek için düşük zekalı olmak gerekir. herkes bilir ki bi boğaziçi vardır bir de diğer üniversiteler. hem odtünün hem boğaziçinin tozunu yutmuş biri olarak söylüyorum bunları. evet.

edit. itü ne la.
zorlar falan ama odtü iyidir her türlü.
her tercih dönemi kızışan karşılaştırma. odtüyle boğaziçi kafa kafaya kapışır diyorum. kim kazanır konusunda kararsızım.
nedense herkes puanlara göre sıralamış.
evet ilk dörtte boğaziçi var, ama kontenjanlarını topladığında ancak bir odtü elektronik ediyorlar.
odtünün her türlü alacağı kapışmadır efendim. odtü candır. odtü eski sevgilimdir, laf ettirmem.
(bkz: anket yapan sözlük yazarının hazin sonu)
ODTÜ den devrimci çıkar Boğaziçi' nden rugby ci yankee çıkar odtü ona takar iTÜ lü her iki tarafa eyvallah der çıkarı neredeyse oraya akar...
Odtü>Bogazici>itü..
Hacı ODTÜ bi ayrı ya. Gidin görün. Boğaziçi iyidir hoştur ama ünivesite hayatını ancak odtüde tam manasıyla yaşarsınız. itü'yü bilmiyorum..
odtü alır.
world universtiy ranking http://www.topuniversitie...-university-rankings/2010
(bkz: bilkent üniversitesi)

--spoiler--
bilkent öper!
--spoiler--