bugün

Okumayı seven erkektir.

Erkek mi? Biraz ılıktır.
Henüz karşılaşmadığım erkektir. Karşılaştığımda pek seveceğimdir.
Akademisyendir.
hem odamda kitap dolu hemde kilerde. sakin ol liseli bir gün üniversite okuduğunda oradan mezun olup öğretmen olduğunda seninde odan kitap dolu olur.
Bu ben olabilirim seviyorum okumayı ya tv karşısında boş boş oturmaktan güzel geliyor.
evlenilecek erkektir.
Beni bul ve evlenme teklifi et.
sadece odası kitapla dolu olan erkektir. Kaçını okudu acaba?
Öyle evlenilecek erkek diyenleri sallamayın efendim. Nerede bir piç var onu buluyorlar onlar anca.
Başıma bir şey gelmeyecekse benim.
Her ay bir kaç kitap daha ekliyorum ama şu sıralar pek okuyamıyorum.
sevilesi erkektir.
kitap sever bir insandır. Yani; kitap sayfalarının ve karakterlerinin gerçek hayattaki gerçek sandığı karakterlerden daha samimi ve gerçek olduğunu anlamıştır. Kutlarım...
Oturup karşılıklı iki lafın belini kırabileceğim erkektir. O da sevgilimdir.
Mühim olan dolu olması değil, okuyup bilgi sahibi olmasıdır.
Görünürde olan bir başarı asla öze hitap etmez.
Bu yüzden öze hitap etmek için, yüreğinin dolu olması gerekir.
milletin derdine bak arkadaş! kitapla piyasa yapıyorlar. yazık lan size. şuraya benim diye yazan adama da yazık, bunu dert edene de.
kitaplık doldu pc üstlerine koyuyorum artık kitapların .marangoza duvarın tek kalan tarafına yer yaptırcam.okumak gibisi varmı oturdugun yerde seyehattir.
Tıp fakültesindedir.
Çok istediğim en istediğim, hep istediğimdir.
akademisyen olmasida yuksek ihtimal dahilindedir.
büyük bir kısmı şiir kitabı olmak üzere, o erkek benim.
niye?

yani benim odam kitap dolu ama niye?

sırf genel kültür olsun, sikko sikko muhabbet olsun diye mi okuyoruz bu kitapları?

ya ben bu, "bunlarla çok iyi muhabbet edilir" diyen kızları da bahsettikleri erkekleri de iyi tanıyorum azizim. kitabı hayatlarına kazımak için değil "genel kültür" olsun diye okuyorlar. en gıcık olduğum insan tipi bunlar.

sanki her odası kitap dolu olan böyle ılık bir şey olacakmış gibi... o yüzden okumayan dangozlardaki önyargı durumunda biraz hak var, yok değil...

biri de evlen benimle demiş... sen bana 2 dakika tahammül edemezsin ki.

kitaptan veya hayattan öğrendiği şeyi işleyen insanın sürekli retorik yapması ve genel kültür muhabbeti kasması gerekmiyor. ama öyle olması gerektiği zannediliyor.

amaçsız, bitik tipler, kitap okuyup "ezber kültürü" kasıyorlar, boş, kof kişiler... karakterleri stabil, popüler kültüre bağımlı, özenti ama sorsan odası kitap kaynıyor. siktir git afedersin, seninle 5 dakika felsefeye kasamayız anca romanlardan masallar. burda size 20 kitaplık liste yaparım sindirmeniz 5 senenizi alır. çükükler. öyle düz yazı ve hikaye okumayla olmuyor bu iş.
benimdir. bunda şaşılacak fazla bir şey olduğunu da düşünmüyorum. felsefe ve edebiyat öyle şeyler ki kendinizi verdikçe daha farklı şeyler de görmek istiyorsunuz ve başka kitaplarda alıp okuyorsunuz. bu size koca bir yalnızlık ve başkalarının kalıplaşmış fikirlerinden başka bir şey vermiyor ama yine de cahil ve mutlu olacağıma, farkında ve mutsuz olmayı yeğliyorum ve okumaya devam ediyorum.
benimdir bu. 1999 yılından beri biriktirdiğim bilim teknik dergilerim de cabasıdır.

1999 da bilim teknik ekiyle verilen güneş tutulmasını izlememiz için verdikleri gözlüğü hatırlayanlar yalnız değilsiniz *
ifşası Bence en naif piyasa yapma yollarından biri. Çoğu da okunduysa ne güzel. Kıskanmayın bu kardeşlerimizi. Kitabın sosyal faydalarından da yararlanmak lazım yani. Önce içinden tabi. Böyle erkeklere meyli olan kız da iyi kızdır.

mutluluk mavi çocuk; bazen iki kitaplığın birleşmesidir. Bir yastıkta kocasınlar.
Bir zamanlar tanıyıp, tanıdığım için utandığım erkektir. O kadar okuyosun ulan insan hiç mi bir şey öğrenmez. Genellersek kitap oluyan erkekler iyidir ancak her okuyana aynı gözle bakmamak gerekiyor bence.