bugün

Çakma barış akarsu'nun annesini stüdyoya getirerek duygu sömürüsünün kralını yapmış program. Severek olmasa da leyla ile mecnun başlayana kadar izliyordum, bu rezil hareketten sonra daha da izlemem. Rating için her şeyi yapan Acun'dan bile bu kadarını beklmezdim. Yazıklar olsun. Barış'ın ruhu şad olsun.
Türk milletinin en çok üzüldüğü ölümlerden birini yıllar sonra kendi programı uğruna reyting aleti yapan sunucusu ve yapımcısı olan yarışmadır.

O kadının orda ne işi var yazık.
ses dışında her şey var.
bir elenen bir de şu anda yarışanlara bakın.
daha dur. erkam ve mustafa gibi iki tane yarışmacı var ki evlere şenlik. nasıl buralara kadar geldiler akıl almıyor.
maalesef türk halkı gereken cevabı veremeyecektir. kezbanlar sağolsun.
acun reklam peşinde koşmaya devam ediyor. uzun uzun anlatmayayım; şarkıyı ikinci defa söyletmesi yakışmadı. izleyenler bana hak verecektir.

edit: zaman geçsin diye izliyorum, az sonra trt 1'e geçeceğim zaten.
az önce bu ülkede ağlayarak her şeyi yapabileceğini kanıtlayan program. hadi barış akarsu'nun çakmasını çıkardın. ulan annesini ne diye getirttin acun? ne gözü doymaz adammışsın sen. bize star'ı hadise, murat, mustafa, hülya mı kazandıracak? bunlar ne ki kazandırdıkları ne olsun. rezalet lan bu. allah belanızı versin.
Ayda ile Aydan Cerenin eşleştirilmesine üzüldüğüm programdır. Herkes fiziğinden vesairesinden dolayı Aydaya oy verecek ve Aydan harcanacak diye düşünüyorum.
2si de gitmesin diye erkam la emrah ı eşleştirmişler.
kendisini sanatçı sanan topluluğun buluştuğu program. Sanatçı dediğin parçayı kendine göre yorumlandırır, bunlar aynı şekilde söylüyorlar.
barış akarsu nun anılmasına vesile olmuştur.
Türkiye' nin sesinin seçilmeye çalışıldığı, kazanamayanların diğer yıllarda da katıldığı programdır.
Eren adli cingene abimiz yine costurdu. Aglatti hulya avsari.
Cingene elenecek galiba efe denen oglan daha iyi soyluyo gibi.

Not. Ferdi ozbegene de guzel bi selam olmus.
izlemeyim izlemeyim dedim dayanamadım yine.

Arkadaş Mustafa Bozkurt adlı yarışmacının sesini bir tek ben mi beğenmiyorum. Çok fena. Her hafta Ahmet Kaya şarkısı söyletmek de zaten demagojinin allahı.
2 haftadir erkam denen elemanin cikisini izledigimiz yarisma.
dört tane sözde müzikten anlayan insan çıkmış insanların umutlarıyla, gurularıyla oynuyorlar biriside yandan keyifle seyrediyor hatta bazen onlara katılıyor.

aynı formatta başka ülkelerde de yarışmalar var. ordaki yarışmacılar yarışmadan sonra kendilerine bu yolda bir yön belirleyebiliyorlar. birinci olanlar zaten yarışmadan üstlerinde kalan ününüstüne katlarca fazlasını koyarak devam ediyorlar. öyle bir albümlük kalmıyorlar piyasada.

ama bizde işler öyle değil. daha önce popstar yarışması vardı. nerde orda birinci olanlar? birinci olamasalar dahi ünlenen isimler?
reytinglerde kayboldular. onlar kayboldu reytingler, reklamlar kaldı.

aslında sadece bu ses, şarkı, türkü yarışmaları değil bütün yarışmalarda geriye kalan sadece reytingler. yetenek sizsinizden geçen yılın birincisini hatırlayan var mı?
amerikadaki yetenek sizsinize katılanların yaptıkları şovları, sergiledikleri yetenekleri ortaya koyalım bir de bizim memlekette yapılanları ortaya koyalım. bizde sahneye sivrilmiş karakterler çıkarılır. şiveyle konuşan, salak salak espiriler yapan, dalga geçilen tipler...yani reyting, yetenek yok, şov yok..
Ertunc denen eleman performansiyla tarkanin ne kadar buyuk bir star oldugunu kanitladi. Yanina yaklasamadi tarkanin.
ertunç isimli yarışmacının performansının ardından, oy numarası söylenmeden, hatta performans bitimini dahi göstermeden reklama giren şaibeli program. taraf tutmaktadır.
Hadisenin butun takimi elendi neredeyse daha ceyrek finalde hem de.
an itibariyle puanlama sistemine kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini gösteren yarışmadır. çünkü ertunç adlı yarışmacı performansını sergiledikten sonra, mesaj atılması istenilen numarası söylenmemiştir, hatta performans sonu alkış sesleri dahi duyulmadan reklama gidilmiştir.
buna rağmen ertunç adlı yarışmacı rakibesini elemiştir.
bu kadar kötü canlı yayın olamaz.
aksaklıklar diz boyu.
hülya avşarın göğüs show yaptığı program.
Sapık turnusolu gibi program olmaktadır an itibariyle.

Hani anlamıyorum bir de erkeklere sapık falan denir yıllardır bu ülkede,ama gördük ki bu yarışmada eli yüzü azcık düzgün olan tüm erkek yarışmacılara deli gibi oy abanan ciddi sapık ve duyguları bastırılmış bir kız toplumu yaşıyor bu topraklarda.

Hayatım boyunca hiçbir yarışmada bir kız seksi veya güzel diye oy verdiğimi hatırlamıyorum,ama her yarışmada mutlaka bir genç kızların sevgilisi yarışmacı kontenjanı çıkıyor.

Bu ülkede Popstar Abidin'in BBG Melih'in bile yakışıklı diye ölüp bitildiği zamanlar oldu,kalkıp yarışmacı olasım geliyor bazen.
Bayan jürilerin meme gösterdiği.Taklit yapanların kazandığı ve şu ana kadar kimin kazanacağını tahmin edip hala yanılmadığım yarışma.saçma sapan işler dönmeye başladı.
-Erkam denen arkadaşın trt spikeri tavırları hiç yaşına yakışmıyor yapmacık,sesi de hiç güzel değil.
-Ağzından kelime tam çıkmayan ahmet kaya taklidi tam bir fiyasko ve göz boyama.
-Hadiseye müstahak Gamze Sargın'ı sen bu yarışmadan elersen böyle dumur olursun.ciğercinin önünde bekleyen kedi gibi miyavlayıp oy istemek işe yaramaz.tamamen kendini rezil etti.
-Galiba en iyi jüri Murat Boz.

Yarışmanın formatı ve ne saçma olduğu geçen hafta zaten çıkmıştır ortaya.Mustafa Sandal'ın vokalisti yaptığı en büyük favorim Semiramis'i elemesi nasıl bir saçmalıktır.madem vokalistin olarak alıyorsun niye eliyorsun ? Hadi eledin ( ki en iyi sesti) niye vokalist alıyorsun her yönden saçmalık.başlarda çok izlerdim ama bu taklitlere artık dayanamayacağım.
yersiz yalan methiyeler düzmelere zar zor dayandım.bu hafta pes ettim.canlı yayından da pek bir şey anlamadım.Allah ıslah etsin.eyvallah

edit : aa Eren'i nasıl unuttum ben ya.bu arkadaşı da antipatik buluyorum.
hadisenin son kizi bu baris akarsu taklidini eler,
eren - berkan duellosunda eren gider,
erkam - ayda da ayda ezer gecer,
mustafa - ertunc'ta solcu grup populer gencligi yer...

haftaya ne olacak diye beklemeye gerek yok ben iddaa da en az uc tuttururum o da dusuk ihtimal diye dusunuyorum. haftaya gorusene kadar hoscakalin.

tanim: acunun kurayi reklam arasi cekip hadiseye acidigi icin onceligi uyduruktan ona verdigini dusundugum yarisma.
hadise nin çirkinlik konusunda rekora koştuğu yarışma.