bugün

bir araba gibiyim. ihtiyaç anında kullanılıyorum sadece.
o kadar yalnızım ki boğuluyorum.
kişinin yalnızlığını anlatmasına başlayacağı cümle kalıbıdır, bundan sonrakiler şöyle sıralanır:

telefonumda arayacak doğru düzgün numara yok, dışarı çıkıp beraber gezebileceğim bir arkadaşım yok, yemek hazırlayıp ellerimle yedireceğim bir sevgilim yok, jargonlu espriler yapabileceğim bir dostum yok.

''ee sen böyle olsun istememiş miydin?'' diyebilecek biri bile yok.
yalnızlığımı terkedemez oldum.
yalnızlıktan ölecekmişim gibi hissediyorum tabi mümkünse.
kimi zaman dünyaları size veren, kimi zaman sıkıntıdan patlamanızı sağlayacak b,r nevi duygusal durum. kimseyi çekemeyeceğiniz zamanlarda ilaç, birilerine ihtiyacınız olduğu zaman azrail görevindedir.
genelde güzeldir ama..

ben de o kadar yalnızım işte.
etrafımda binlerce insan olmasına rağmen onun yalnızlığını yaşıyorum.
8 milyarlık nüfusta kendini yapayalnız hissetmektir yalnızlık.
hapşursam
çok yaşa diyenim yok..

demiş şair..
yanlızlık arkadaş grubunla delicesine gezip eğlendiğin bir gecede aniden konuşmaları sesleri duymamak ve yanında, hayatında kimsenin olmadığını hissetmektir.
Yemek yapsa ne güzel olur. Ben eve girerken koksa.
Yalnızlık yapsa bunları ne güzel olur.
ki bağlacıyla bittiği için devamında bir açıklama beklememiz gereken ama çoğu zaman ki deyip kalan cümledir. eleştiri olsun da işte bende o kadar yalnızım ki yalnız doğmuşum yalnız ölecekmişim.
yalnızlığımdan ayrılıp yalnız kalamıyorum şeklinde tamamlanabiecek cümle.
Karşı cinsle istenilen ilişki kurulamadığında hissedilen duygu.
o kadar yalnızım ki, aslında yalnız değilim; çünkü yalnızlığım hep yanımda, hiç yalnız bırakmıyor beni.
son bir bakışla bırakıp gittin uzaklara,
bir gidiş bu kadar mı yalnızlık katarmış adama...
yalnızlıktan midem bulanıyor... kaybedenler kulübü
Boguldum.. Tutunacak dal ariyorum.
O eski halimden eser yok şimdi,
ızdırap içinde yorgunum şimdi;
tutun kollarımdan, düşerim şimdi

yalnızım dostlarım, yalnızım yalnız.
iftardan sonra biryerde oturup muhabbet edebilecegim tek bir arkadasim yok. doldugum zaman icimi bosaltacak derdimi dokecek kimsem yok.
az sonra kendime mesaj atacam.
o kadar yalnızım ki ben bende değilem.
etrafımdaki kadınların kıymetini biliyorum. Yalnız olmasam bu imkanımda olmazdı. Birde çift kişilik yatakta tek başına yatma lüksünüz oluyor ki tadından yenmez. Hayatımdaki kadınlar anlayışlıdır, ''ben iki kişi yatamıyorum'' dediğimde ne demek istediğimi anlayıp beni yine yalnız bırakma cömertliğinde bulunuyorlar. seviyorum sizleri.
(bkz: çok yalnızım be atam)
O kadar yalnızım ki, sıradaki şarkı ondan sonraki şarkıya gelsin.