bugün

Jandarma temalı dizi.
Gene gereksiz saçma sapan bir dizi daha. Fragmanını bile izlemedim ama çıkacak iş neredeyse belli son zamanlarda asker temalı dizilerin hangisi sağlam ki ? Hepsi çöp harcan emeğe yazık.
Edit: yine gereksizler iş başında amk:)
pana filmin her projesini ekranda gördüğümde pana inşaatın yarım bıraktığı kentsel dönüşüm projesinin mağdurları aklıma geliyor.
günümüz asker dizisi popülaritesinden payını almak için show tv’de yayınlanacak olan pana yapımı asker dizisi.
Tutmayacak olan dizi. Necati'nin çapı belli.
Dizi cidden harika ilerliyor. malum çakma uyduruk diziler halt yemiş bunun yanında.
askerimize alenen atar gider yapılan dizidir. işte böyle diziler yüzünden insanların askere polise saygısı ve korkusu kalmadı kusura bakmayın. dizi güzel evet ama burada görüyorlar askere polise böyle konuşabileceklerini sanıyor bazı yavşaklar.

asker ve polis her zaman caydırıcı sebep olmalı bana göre. bu tarz dizilerde de bunu göstermek lazım. binbaşına gelip öyle ahkam kesememeli kimse. uzman falan olsa neyse de.
(bkz: televizyon izleyen insanlarla aynı sözlükte yazmak)
Türk televizyonlarında son zamanlarda mantıklı hiç dizi olmayacak mı lan ? Olum bunları kafanız güzel mi yazıyor çekiyorsunuz. Siktiriboktan bir dizi olacağını en başından belliydi amk.
Çöp askeri diziler listesine (şuana kadar çekilmiş yayınlanmışların hepsi)yeni bir eleman daha kutlu olsun.
Senaryosuyla, çekim kalitesiyle, müziğiyle, oyunculuğuyla 10 numara 5 yıldız dizi olmuş.

Dizi direk jandarma temalı, diğer uyduruk asker temalı dizilerle karıştırmamak lazım. Bordo bereli olup, asayiş olaylarına giren senaryosu kısıtlı salak dizilerle hiç karıştırmayın.

Dizide hem karakol jandarması, hemde jandarma özel harekat işlenmiş. Bu çok yönlülüğüyle daha cazip olmuş.
Tutmayacak dizidir diyeceğim de bizim halkımız sever böyle dizileri.
Yine milliyetçilik aşılamak için, reyting için yapılan 63266263. dizi. Saçmalık, iğrençlik akıyor akıyor! Midem bulandı.
Nöbet dizisini hiç bilmiyorum ama bu polise sen kimsin deme mevzusu çukur dizisi ile başladı.

Geçen sezon emrah amir karakteri trafik polisine haritadan yer seçtirdi. Tepkiler üstüne yeni sahne çekip durum toplanmaya çalışıldı ama sonuçta sahneyi çekmiş bulundular.
askere polise taş atan hdp'li oyuncu kadrosundan milliyetçi kesimi söğüşlemek için asker polis dizisi dayamak da bize özgü bir olay.
Senaryosu gayet başarılı gelen dizi.
ülkedeki askeri dizi furyasına katılan yeni bir dizi.

bundan birkaçyıl önceye kadar bunlar revaçta değildi. ama ne zaman suriye meselesi, sinir otesi operasyonlar, sonrasında (sözde) darbe girişimi ile film ve dizi yapımcılarına gün doğmuş oldu.
Şu bereleri düzgün taksalar keşke. Tencere gibi duruyor.
Niye bu kadar asker dizisi var? Savaşa mı hazırlanıyoruz?
Kurtlar vadisi izlemiş biri olarak pana film ve necati ne yapmış diye merak ederek ilk bölümü hızlı hızlı da olsa izledim. Diğer askerli dizilerin fragmanını bile izlemediğim için kıyas yapamıyorum ama çatışma sahneleri başarısız gelmedi. Sonuçta bu özel efekt işleri tamamen kesenin ağzını ne kadar açtığınız ile orantılı şekilde başarılı oluyor.

Yurdaer okur ve çukurda elvis'i oynayan eleman başarılı olmuş. Diğer kasta gelirsek kürşat alnıaçık da başarılı bir seçim.

Bir de pkk li tiplerin basit repliklerle bile olsa konuşması inandırıcılığı yükseltmiş.

Sonuç olarak izlemeyi düşünmüyorum ama 2 saat + reklamlar vaktim olsa izlerdim.
Söz, savaşçı ve isimsizler gibi saçma olmayan dizi.

En azından gerçeğe daha yakın. Ayrıca daha önce belirttim, asker dizisi değil bu, jandarma dizisi.
Dizin en büyük hatası antalya elmalı da çeklip hatayda olmayan bir elmalı kasabası yaratması.

Ee antalyada terör ne arar la demişler heralde.
bence dizinin en büyük hatası yayınlanıyor olması.

muadili olan 9023890 askerli dizi gibi bu da boş gaz ve hamaset doludur muhtemelen.

mide bulantısı, başka bir şey değil.
Ne yapsınlar reyhanlı, samandağ deyip tüm bir ilçeyi net şekilde hedef mi alsınlar?

Kırıkhan hassa yayladağ tarafları değil de reyhanlı taraflarında bir iki türk aile suriye'den yana durmuştu diye duymuştum zamanında.

Samandağ ahalisi için de Bunu diyenler vardı.

Dörtyol zaten adana'ya bağlı idi.
Iskenderun oldubitti hatay'da aydın türklerin yıkılmaz kalesi idi. Kırıkhan yine türklük sembolü.
Gerisi de eh işte, boşverin. *
Yurdaer okur'un necati şaşmaz'da kaseti falan var herhalde zorla oynuyor gibi.
Final yapmaması gereken kaliteli dizi.