bugün

setav washington direktörü. ama şu günlerde farklı bir konuyla gündemde. kızını herhangi bir sınava tabi tutulmazksızın istanbul erkek lisesi'ne kayıt ettirmiştir nüfuzu sayesinde. okulun 180 olan mevcudu bir seferlik 181'e çıkarılmıştır. adaletin iyice kaybolduğu dönemlerde yaşıyoruz.
adaletin bu mu dünya şarkısını hatırlatan kişilik. bu kadar yazılma çizilmeden sonra kızının orada okuyacak olması, hırsızlık yapmış birinin yediği lokmadan farkı olmayacaktır.
biz yaptik oldu!!!

iste tam da bu zihniyetle gerceklesmis bir olaya, bugün milliyetin sanal sayfalari arasinda gezinirken tanik olmama yol acan, daha önce ismini bile duymadigim, duymamaktan ötürü de hicbir sey kaybetmedigim kisidir.

istanbul lisesi ne, müdürünün iki kez geri cevirmesine (reddetmesine), prosedüre uygun olmamasina ragmen, 181. kadroyla kizini yerlestirmeyi basirmis güzide sahsiyet! okulun almanya ile yaptigi egitim protokolüne göre kontenjan 180 cünkü. ancak bu zeka piriltisi kizimiz her nedense amerikada denkligi olmayan bir okulda egitim gördükten sonra, hicbir sinava tabi tutulmadan ek kontenjanla dannn(!) diye yerlestirilebiliyor, bu sinavla girilmesi en zor 2-3 okuldan biri olan istanbul lisesi ne.

ve anadolu lisesi yönetmeligine göre, ögrencinin yurtidisinda anadolu lisesine denk bir okulda 2 yil okumus olmasi gerekiyor. ancak bu hanim kizimiz abd'de sadece ilkögretim düzeyinde bir okulda okumus velilerin dikkat cektigine göre.

ancak istanbul milli egitim müdürü diyor ki; "cok basarili bir cocuk evraklari tam." baligin bastan koktugu bir kez daha anlasiliyor ve neden müdürün topun agzina konuldugu...

sonra annesi cikiyor ve bir basin aciklamasi yapiyor. elbette cocugunun en iyi okullarda okumasini istiyor ve en sonunda diyorki "kizimiz 18 yasindan kücük bir cocuk, lütfen üzerimize gelmeyin". yani biz yedik bir halt, bunu da size kabul ettirecegiz zaten ve fakat cocugumuza ilismeyin. sosyal medya baski yapiyor cünkü, daha da artmali bu baski bana kalirsa.

cünkü buradaki sorun kizinin bu okula girmek icin yeterli donanima sahip olup olmasi degil!!! sorun, o okula girebilmek icin canini disine takan diger ögrenciler, alninin teriyle girmeye hak kazananlar ve de yedekler! evet yedekler!!! veeee 181. kadroya, abd dönüsü pat diye kaydi yapilan bir ögrenci. asil haksizlik burda. icinize sindirebiliyorsaniz, buyrun sindirin!

http://gundem.milliyet.co....2011/1443729/default.htm
asrın liderimiz cnn'e facetime ile bağlandığı sırada spikeri arayan amcamız.
görsel
15 temmuz 2016 günü cumhurbaşkanı tv de telefon üzerinden görüntülü konuşurken zıp çıktı gibi arkadan arayan dayı.