bugün

türkiyede halihazırda yayımlanan en önemli edebiyat dergilerinden biridir.. hatta zihniyet ve konsept olarak en iyisidir kanımca.. diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği de yeni yazarlara daha çok yer vermesi ve okurlarıyla birebir ilişki kurmasıdır.. takip edilesidir...

okuyun destek olun..
adını notos olarak değiştirmiştir.
(bkz: notos)
kimilerinin iddia ettiği gibi asla en iyi edebiyat dergisi filan olmayan, tam aksine, edebiyattan anlamayan kıl bir hatunun editörlüğünde , hatırlı edebiyat şambabaları tarafından uzatılan metinlerin yayınlanıp diğerlerinin yüzüne bile bakılmadığı, picus un yerini almaya çalışan sistem içi bir nişantaşı teşvikiye dergisidir. gerçek ve aykırı edebiyat dergileri görmek isteyenler mavi melek edebiyat, kitap-lık, yumuşak g gibi dergilere göz atsınlar.
öykü ağırlıklı, mükemmel baskılı, enfes edebiyat dergisi.
türkiye'de çıkan en dolu edebiyat dergisidir. gerek semih gümüş, gerek diğer yazarlar her sayıda zihin açıcı yazılar yazmaktalar. oluşturdukları dosyalar, konular kesinlikle arşiv değerinde. fiyatı biraz pahalı, özellikle yayınevi kurulduktan sonra, satışlar 10.000'in üzerine çıkınca ve reklam ihtiyacı azalınca fiyatın düşmesini bekledim ama arttı. bunun dışında birçok yetenekli ismi edebiyatımıza kazandırmıştır notos öykü. devamı olsun inşallah.
Son sayısını bulamadım. En kaliteli dergilerden biri.
tektipleşme probleminin aşılması gereken öykü dergisi. yayımlanan öykülere bakıyorum, hiçbirinin birbirinden farkı yok. neredeyse aynı kişi yazmış bunları diyeceğim.