bugün

derste hocanın anlattıklarını bir kağıda yazmak, genelde de ders çıkışında kağıdı çöpe atmakla sonuçlanır.
not tutmanın adabı vardır. hoca öksürdüğü zaman öksürme efektini yazan öğrenciler vardır ki evlere şenlik.
(bkz: fotokopi çektirmek)
eylemin gerçekleştirildiği kağıt muhtemelen karmakarışıktır.temize çekildikten sonra insanın kedisiyle gurur duymasnı sağlar.bide o notlar gün gelirde işe yararsa seratoninin arşa değeceği kesindir.
(bkz: derste resim çizmek)*
bir insanın gelişimini takip etmek üzere sürekli olarak bir deftere ya da laptopa not almak.
defterin kenarına şekiller çizilmesi yerine defterin asıl amacı olan (olması gereken) olay.
unutmamak için gereklidir. sadece ders anlamında değildir. sevgilinin doğum günü veya önem verdiği kıldan tüyden günler olsun, alışverişte mutlaka alınması gerekenler olsun, yoğun bir günde yapılacaklar olsun, kalbi kırılmış bir sevgiliye veya dosta küçük süprizler anlmaında olsun not tutun. not tutmak iyidir.
Zamanı gelecek için sağlamaktır.
bir oruç tutmak değildir.
Mobilde doğru uygulamayla tutulmadigi takdirde eziyet ve baş ağrısı yapan eylem.
Yeni bir kitap yazmaya karar verdim sayın beni çaylaklıkta unutuveren sözlük.
Şöyle ki her gittiğim, gördüm ya da yaşadığım şeylerin en belirgin ya da bende iz bırakan şeylerini (akla gelebilecek herşeyini) not tutacağım. Kısa veya uzun; açık ya da üstü kapalı; yer yer öznel yer yer nesnel...
Evet bunu yapmayı kafama koydum. inşallah hayatın bana yardımıyla, yaşatacaklarıyla üstesinden geleceğim ve bunu yaptıktan sonra kitap haline getireceğim...
O zaman ne diyelim:
Ya allah ya bismillah.