bugün

nokia'nın son zamanlar oldukça popüler olan telefonu. carl zeiss lensi sayesinde oldukça net fotoğraflar çekebilmenize imkan tanıyan bir telefon. kullanış bakımından da oldukça rahat. navigasyonundan wireless'ına kadar bir çok özellik mevcut. fiat-performans açısından gerçekten tatmin edici bir telefon.*
Telefonu almadan önce içimde şüpheler vardı. özellikle tuş takımıyla ilgili. evet tuşlar biraz kullanışsız gibi görünüyor ama inanın birkaç gün içinde buna alışıyorsunuz. ''c'' tuşuna erişmek biraz zor oluyor ama dediğim gibi tek mesele alışmak. gelelim telefonun özelliklerine. öncelikle wi-fi'si var bu telefonun. dizüstü kadar olmasa da bu telefonla internette gezinmek bir keyif. bana göre 2. ve en önemli özelliği radyo vericisinin olması. istediğiniz frekansı seçip etrafta bulunan radyo veya radyo özelliği bulunan telefonlarla n79'da çalan müziği dinleyebiliyorsunuz. telefonun kamerası oldukça tatmin edici. 2592x1944 çözünürlüğe kadar fotoğraflar çekebiliyorsunuz. görüntüleri bilgisayarınıza atınca fotoğrafların asıl netliği ortaya çıkıyor. telefon birçok açıdan mükemmeli sunuyor sahibine. animasyonlu ve yüksek netlikli menü geçişleri, şık ve ince tasarım, hafiflik(97 gr)ve daha birçok özellik... şu anda bu fiyata başka telefonlara yönelmek bir hayli mantıksızca olsa gerek. eğer amacınız bol özellikli, hafif, ince, kamerası vasatın çok çok üzerinde, wi-fi özelliği olan bir telefon almaksa hiç beklemeye gerek yok.
internet için telefon alacaksanız tercihiniz olmasın. ekranı küçüktür. mp3 çalar kalitesi de yerlerde. şu anda 2.el fiyatı 350-400 lira ama son çıkan dokunmatik telefonlardan sonra pek bir havası kalmadı. kamerasına diyecek yok ama.

ama gün ışığında...
Yurtdışından getirmiş olup üç senedir kullandığım ve sadece batarya ömrünü tamamlamaya az kalmış bir telefon.

*aynı anda whatsapp, nimbuzz, opera mini, navigasyon, web, youtube gibi programları kullanırken yanında radyo dinleyebiliyorum.

* istediğim zaman fm verici özelliğini kullanarak istediğim müziği radyodan dinleyebiliyorum.

* 5 mp, led flaşlı kamerası sayesinde gece de ayrıyeten fotoğraf makinesine ihtiyaç duymuyorum.

*telefonla Konuşurken konuşmayı kayıt altına alabiliyorum.

* bunları yaparken hiçbir zorlukla karşılaşmıyorum.

Not : destan yazar gibi entry girilen zamanlarda yavaşlama yaptığı görülmüştür. Buna örnek olarak (#22035080) nolu entry'm gösterilebilir.
galaxy s3'e geçince kıymetini anladığım canım telefonum.
şimdi banaaa eski telefonumu verseleeeer!
masanın üzerine koyunca herkesin küçümseyerek baktığı ama birçok özellik barındıran telefondur.

(bkz: fm verici)
(bkz: 5 megapiksel kamera)
(bkz: kablosuz internet)
(bkz: navigasyon)
(bkz: döndürülebilen ekran)
(bkz: sesli komut)
(bkz: s60 uygulamaları ve oyunları)
(bkz: pdf okuyucu)
(bkz: ofis)
(bkz: mesaj okuyucu)
(bkz: ngage games)
şarj yeri sol yanda. ne üstte ne altta yani. telefon şarjdayken mesaj yazabilmek için şarj cihazının kablosu orta parmakla yüzük parmağının arasından geçmek zorunda.

ilginç.
haziran 2009 dan beri kullanıyorum hala taş gibi,fiyatını kuruşu kuruşuna hak ediyor.özellikleri fiyatına göre yeterde artar zaten.öğrenciler için ideal,öneririm.
telefonda özellik arayanlara cevap verebilen, fiyati da özelliklerine göre cuzi olan bir n serisi ögesi.
bana göre tek eksi yönü; dış ekranın olması ve bu ekranın çok kolay çizilmesi.
ah bir de 5mplik kamera ile çektiğim fotoğraflarımın haritada nerede çekildiğini göstermiyor mu, aferin diyorum benim akıllı telefonum aferin.
3 farklı renkte arka kapak imkanı sunması da bayan alıcılar için artı değer niteliğinde.
gel gelelim tüm n serisi telefonlarda olduğu gibi n79da oldukça yavaş bir telefon.
seviyorum telefonumu seviyorum, seviyorum.

(bkz: telefon süsü kokoş taşlı olan kullanıcı modeli)
5 yıllık kullanım sonrası youtube programı sorunu veren telefon.

şebekeeden mi yoksa telefondan mı kaynaklı olduğunu anlayamıyorum. Youtube'a ne zaman girsem, görüntü bu.

görsel
piyasada bulunmayan telefon.
özellik bakımından fazlasıyla ihtiyaçlara cevap verebilen ancak ergonomi olarak tam bir fiyasko olan n-series cep telefonu. özellikle manyak gibi mesaj yazan ve oyun oynayan bir insan modeli için kesinlikle yanlış bir seçimdir. kendimden biliyorum
ekim 2009dan beri kullandığım ve çok memnun olduğum telefon. Güncellemeleri yükleyince bir çok sinir bozan eksikliğin giderilmesi mümkündür. Görünüm ve özellik bakımından verilen parayı hakkediyo....
Tam bir F/P ürünü telefon.Haziran 2009dan beri kullanıyorum 610 TL'ye almıştım.Parasını son kuruşuna kadar hakediyor.
GPS programı yükledim artık kaybolmak yok.
Office programı sayesinde istediğim her türlü sunu ve excel tablolarını hazırlayabiliyorum.
Wi-Fi ve 5MP'lik kamerasıda ayrı bir güzellik.
görüntüsüyle şuana kadar beğenilmemeyi bırak herkesin sorduğu bir telefon. ilk aldığım hafta aşık olmuştum. en beğenilen özelliği ise radyo yayını yapması,yani arabanızda cd yoksa yada telefondaki bi şarkıyı dinlemek istiyorsanız,telefonu ve radyoyu boş bi aynı frekansa ayarlayın sonra da müziği başlatın.