özellikle kadınlarda görülen durumdur.

-biriyle flörtleşiyorsun,sevgili oluyorsun. bir zaman sonra kadının ağzından'' bak niyetin ciddi mi değil mi ? bilelim ona göre hareket edelim.'' cümlesi dökülür.

bir insan karşısındakiyle belli bir süreç geçirmeden, kafadan nasıl bilebilir ileride ne olacak ?

spesifik örnek;

-2 sene önce biriyle flörtleşmeye başladık. aynı şirkette çalışıyorduk. buluştuk,konuştuk herşey harika. öpüşüyoruz,el ele,aşırı mutluyuz. daha 1 ay geçti dedi ki '' porsuk niyetin ciddi mi ?''

ben de dedim ki '' yani xxx daha 1 aydır görüşüyoruz. belki 1 ay sonra sen beni istemeyeceksin belki bir problem yaşayacağız. nasıl birşey söyleyeyim ki''

bu cevabımdan mütevellit 2 gün sonra benden ayrıldı. '' sen ne istediğini bilmiyorsun'' dedi ve gitti. sanki sorun bendeymiş gibi.neyse aradan bir zaman geçti bizi ana merkeze transfer ettiler.oraya çalışan sayısı 100 kişi.

genel merkeze gittikten 3 gün sonra bir çocukla flörtleşmeye başladı. 1 hafta sonra o cocuk geldi bize dedi ki '' ben evleniyorum hayırlısı ile '' demek o cocuguda kafaladı. 5-6 ay o cocukla birliktelerdi,evlilik hazırlıkları tam gaz devam ediyordu.

gel zaman git zaman ben o şirketten ayrıldım. aradan geçti 1 sene. geçenlerde işim oldu eski şirkete uğradım.eskilerden konuşurken biri dedi ki '' xxx yyy ile ayrıldı geçen hafta.evliliğe 1 ay kala nişan attılar. hatta xxx orospusu gitti sevkiyattan başka bir cocukla görüşmeye başladı.''

meğer karının gayesi hemen evleneyim,siktir olup gideyim.
--spoiler--

bu cevabımdan mütevellit 2 gün sonra benden ayrıldı. '' sen ne istediğini bilmiyorsun'' dedi ve gitti.

--spoiler--

arkadaş kişiler farklı hayatlar farklı mekanlar farklı zamanlar farklı ama sonuç hep aynı * şunu belki 80 defa duydum 10 defada yaşandığına canlı şahit oldum. hatta 1 kere ben de yaşadım. genetik bir kod mu var kadınlarda bilemiyorum "ciddi mi düşünüyorsun" sorusuna "henüz söylemek için erken" dersen bu "sen ne istediğini bilmiyorsun" cevabı ve ayrılık mutlaka geliyor.

eğer tersi cevap verirsen misal "ciddi düşünüyorum" dersen bu seferde süreci uzatan mızıkçılık yapan hatta çoğu zaman "ahmet çok sıkıcı yeaeaea" moduna giren mutlaka kadın oluyor. ciddi ilişkiye ikna olanı da misal vakit yaklaştıkça su koyvermeye başlıyor "sen beni anlamıyorsun" veya "benimle az ilgileniyorsun" falan deyip "bir süre görüşmeyelim" evresine geçiliyor. ikisini de yapmayan yani evliliğe falan razı olanda bu sefer şartlar koşmaya başlıyor "annenlerden uzak olacaz yoksa olmaz" veya "ev benim üstüme olacak takılar bende kalacak" veya "şu şu şu şartları sağlayacaksın" gibi. tabi bunlar normal vatandaşlar için olan şeyler misal parası pulu olan bir tipsen bu triplerin yüzde 99 u olmuyor.

yahu sevin sevilin birbiriniz üzerinden çok beklenti içerisine girmeyin şartları kabullenin artık biraz lan. son 15-20 senedir ilişkiler iyice lastik gibi oldu erkek bir tarafından çekiyor kadın bir tarafından. sevgililik veya evlilik maddiyata döndü iyice herkes bir şeylerin peşinde herkes her şeye sahip olma derdinde herkes "hep benim istediğim gibi olmalı" derdinde. hiçbirimiz bulunmaz hint kumaşı değiliz kardeşim biraz kendimizi tanıyalım artık..
Şarkısı bile var evleneceksen gel.
kadınlar kesin cevap duymak istiyor. geçiştirici cevaplar verdiğimizde de bu benimle eğlenmelik takılıyor diye düşünüyorlar.
Ciddisiz kezolar eqlesin.
Bazı matbaalarda bulunan klişedir. bazıları da bununla dev poster bastırıp darlamak istedikleri kişinin evinin önündeki billboarda asarlar. Asla kaçamaz.
Örnekteki kadın kötü tabi ancak takılıp bir karar vereyim demek yanlış. Aklı başında olgun yaşta bir erkek, arkadaşça konuşur belli bir mesafede gözlemler ondan sonra adım atar. Daha doğrusu iyi niyetli erkekler. Karşıda gerçekten sevilmek isteyip bağlanan bir kadın olsaydı; yaptığından utanır mıydı o kişi.. sanmıyorum.
Önce bir tadına bakayım beğenirsem tabiki de ciddi olurum durun birazcık denilerek zaman kazanılabilir. Beyaz eşya bakmaya hazır değilim şuan lütfen.
klişeler belirli sebeplerden dolayı klişedir.
niyetin ciddi değilse işim olmaz.
yani bir insanla sadece haz için bir araya gelmek ileride onunla devam etmeyeceğin bile bile bir şeye başlamak kadar aptalca birşey var mı?
ben ciddi ilişki aramayan, yaa dur daha yeni tanıştık bakalım kafasında insanları sevmiyorum.
Her şekilde ciddiyim, bende bir kahve içelim mi?
bence ilişkiye belli bir niyetle başlanmaz.. mesela tanıştırmalı ilişkiye de karşıyım..

herkes, bir takvimin işlediğinin farkında oluyor ve oscar'lık oyuculuklar sergiliyor.

3-5 ay için herkes prens ve prenses.. evin içine giriyorsun, süne zararlısı..

ama "bununla evlenilmez" diyeceğin biriyle birliktelik yaşamak da hem kıza ayıp, hem kendine saygısızlıktır bana göre..

şu da var, genç insansın, rahat duramıyorsun, bu da normal.. ama bu demek değil ki, kadını "bundan olmaz" diye görüyorum..

"o" başka, bu başka..
Türk kızının erkeğine yalandan formalite icabı sorduğu soru. Kızda biliyor ciddi olmadığını.