bugün

detone kraliçesi.
annesi (bkz: nursal unsal birtek),kardeşleri (bkz: haktan unsal) (bkz: nida unsal),çok kaliteli bir müzik kadını sayın nursal unsal 3 cocuğuda ünlü olmuştur fakat hiç biri onuruyla annesinin yolunda gidememiştir..artık neden detone oluyor zorlanıyor sesi cıkmıyor diye cokta düşünmeye gerek yok bu bağlamda. (bkz: ot)
15 yaşındaki kız tarafından mikrofon eline verilmiş kşidir an itibariyle.
1994 te show tv de yayınlanan "pop show" yarışmasında "serseri mayın" adlı şarkısıyla birinciliği kazanan sanatçıdır.
kafasına sıkacakmış şayet "evet" çıkarsa...
işte demokrasiyi hazmedememek böyle birşey. sindiremiyor gariban. büyük geliyor o na demokrasi. postal severlerin benzeri tepkileri bunu göstermekte...

kurşun israfı olmasın bari , kenan evrende intihar edecekti zaten , kafa kafaya verip tek kurşunda bitirsinler işi.
13 eylül sabahı gazetelerde kafasına sıkıp gitti dediğini yaptı tarzı başlıklarla görmek istenilen şarkıcı.
ne demeye peker açıkalın ile evlenmiş bi türlü kavrayamadığım şahsiyet.
kafaları mı uyuşuyordu bilemedim. *
eski arabesk parçalarını ve türküleri çok güzel okuyan şarkıcı.
sıkamamıştır kafasına.
cesaret işi tabi.
isterse dünyanın en güzel elbisesini giysin, hiçbir zaman üzerine yakışmayacak olan kadın.

aslında çok göze batacak şekilde orantısız bir vücudu yok. standart diyebiliriz.
ama niyeyse hiçbir kıyafeti taşıyamıyor bu kadın. zaten giydiklerinin çoğu rüküş. fakat bir nebze güzel olabilecek kıyafetler bile üzerinde kötü duruyor. ilginç.
çaktıra çaktıra merdiven çıkan tip.
son albümü ''bir avaz bir saz.'' da usta isim (bkz: ali osman erbaşı) çalışmış. albümün hit eseri; (bkz: hangimiz sevmedik). burda saz; ali osman erbaşı, avaz da; niran ünsal oluyor. neyse, bu bilgilendirici cümlemden sonra tüm samimiyetimle söylemeliyim ki; (bkz: ah istanbul) türküsü berbat okunmuş, (bkz: hangimiz sevmedik) çok iyi olmuş.
Son albümünde Neşet Ertaş'ın Dertli Yoldaş adlı eserini de seslendirmiş ve albümünün sırf bu yüzden dinlenmesini sağlamıştır.
zorlu sevdam parçası ile beni benden almıştır.
ne güzel olmuş son albümü.

neşet ertaş'tan dertli yoldaş.
mican, gül kuruttum, neyleyim*, ah bir ataş ver, ah istanbul, efem, aziz dostum**, feraye.

sonra, ali tekintüre'nin hangimiz sevmedik ve bir mana var sözlerinde'si...
yemek işlerine el atmıştır kendisi.. aylardır caddebostan hamam sokak'ta niran ünsal mutfak atölyesi yakında banner'i asılıdır bir dükkanın önünde.

edit: dükkan açılalı çok olmuştur ama sanki hep sessiz, hep sakin, hep müşterisiz bir havası var... yemek ve niran yanyana olmadı mı ne?
(bkz: ben yine kendimle)

şarkısı hergün dinlenebilir,her seferinde insanı dağıtır.
gel-git duygusal aksiyonlarıyla psikoz geçirdiğini varsaydığım şahış, zira tweetter sayfasından ruh hali ile ilgili bi fikir edinilebilir; http://twitter.com/niranunsal
twitter'da ortalığı karıştıran sanatçı.
aziz dostumda çıplak sesini seviren, güçlü sese sahip, ama kendine sahip olamayan bayan.
son klibinde kendini shakira'ya benzetmeye çalışan şarkıcı.

şarkı da müslüm gürses'in hangimiz sevmedik şarkısı *

görsel
en sevdiği bilim adamı victor hugoymuş. ooo ye o zaman.
en sevdiği bilim adamı victor hugo imiş. *
her gittiği programda nedense kendini rezil etmekte sınır tanımayan, eskiden çok beğendiğim şimdi ciddi anlamda tiksindiğim şarkıcı. birkaç yıl önce trt 1de katıldığı programda da kendisine hediye edilen bilekliği kolye sanıp boynuna takmaya çalışırken, sunucunun uyarması sonucu gerçeği anlamıştı.
kafayı kırıyor idare edin şarkıcısıdır. şarkıcıdır ama bok atmayın şimdi sesine kızın.