bugün

klasik dinci. bu beyaz bıyıklı arkadaşımızın da bel kemiği akp'ye dayanıyor.
Yüreğinin güzelliği, yüzüne yansımış güzel insandır. Onu tv'de görmek değişik bir huzur veriyor bana. Sanki herşey tamamen yolundaymış gibi.
fantastik sorulara maruz kalmıştır. https://twitter.com/yiqit...60447120865640450/photo/1
ramazan aylarının en çok kazananıdır. tek rakibi, fırıncılardır. güzel de sesi var. ılımlı da ayrıca. allah'a emanet ol hoca.*
iş yaptığı için kazandığı paranın sorgulanmaması gerektiğini düşünenlerin sırtından haketmediği bir parayı alıp harcamaktan çekinmeyen dinci hoca.

detaylara girmeden sormak lazım kendisini savunanlara;

- savunduğunuz dini insanlara yayan, direkt olarak allah ile kul arasında aracılık yapan peygamberiniz islamı anlattığı/bildirdiği/açıkladığı/tebliğ ettiği için ne kadar para talep etmiştir?

- kendisine hoca denilen cehaletin önde at koşturanları bugünün şartlarında program başına 10 bin tl aldığına göre, peygamberiniz bildirdiği ayet başına ne kadar para almıştır?

- eğer peygamber para almadıysa, dini bir konuda bilgi vermek ne zamandır meslek haline geldi?

- zekat sadece mal/mülk/para için midir? aklın zekatı olur mu?

- dini yaymak bir görev midir yoksa meslek mi?

- eğer görevse bu kişilerin niçin para aldığını, yok eğer meslekse, bu işin piri olan peygamberinizin ne kadar ücret aldığını açıklar mısınız?

eğer peygamber lafı çok ağır geldiyse o kısımlara ilk 4 halifenin adını da yazabilirsiniz, soru aynen geçerli.

din satarak para kazanan eleman da alim oldu ya başımıza, kıyamet kopsa yeridir artık.
programının fon müziği aşık gülabi'nin dön gel bir tanem türküsüdür.
her ramazanda paranın .mına koyan hoca efendi.
Para mara bi yana, sevıyorum bu Dedeyi.

Parasını da doğru yolda harcadıgından eminim, yüzündeki nur yeter güven vermeye. Ayrıca aldığı paradan size ne?

Söz bak, gidin dini böyle güzel anlatın ben size veririm para. Ama yapacak ne potansiyel var ne de bilgi sizde, ezikler sizi.
-adam öldürdüm günah mı diye sorsan aaa ne münasebet zaten birgün ölecekti sen içini ferah tut doğru yoldan ayrılma diyecek tip.
sultanahmet meydanında görünce mutlu oldum kendisini. bir dakika kadar dinledim. hoş sohbet bir profesorumuz.
aldığı parayı önemsemediğim insan. ben sahur vakti televizyonu açtığımda, bu adamın anlattığı hadiseleri, onun anlatım şeklini ve tavırlarını seviyorum.
ergenliğe bile girmemiş veletlerin saçmasapan sorularına maruz kalan bir din adamıdır.
ramazan ayı televizyonda yüzünü görmekten bıktığım insan. kamerada sürekli kendini izliyor ve yüzünde hep acıma hissi veren tuhaf bir ifade var. bir türlü samimi bulamadığım insan.
Medyanın kullanmaya çalıştığı fakat elden geldigince medyayı kullanmaya çalışan din alimi.
günde en az 5 saat yayında olan bir hocamız ve ergenlerin sorularını cevaplamakta zorlanan bir hocamız.
program başına 20 bin lirayı cebine indiren emevici, aşırı gelenekçi, mümtaz (???) din tüccarı.
adamda manyak bir hikaye kültürü var, yalnızca öykü anlatıyor ve dini hurafalere boğuyor.

edit: o sözcüğü kuzenim yazmış, din tüccarı değil din adamı.
programında sorulara kafasına göre cevap veren insan. geçen gün denk geldim izliyorum kadının biri çocuğuma toprak ismini koyucam bi sakıncası varmıdır diye soruyor(soruya bak). bu da yok toprak ölümü çağırıştırır koymasanız daha iyi olur v.s. v.s. bişeyler anlatıyor. arkadaş hangi kaynakta yazıyor uygun değildir diye sen bu soruları nasıl kafana göre cevaplarsın diyen yok. tabi bütün kaynakları bilmek zorunda değil bu adam ama bi soruya da bu konu hakkında bir fikrim yok de geç. her konu hakkında fikri var bu adamın.
kalbinden gelerek sohbet eden,asr-ı saadeti sanki yaşayarak anlatan,dinin güzelliklerini insanlara tatlı dille aktarabilen gönül adamı,dicle üniversitesi ilahiyat profesörü.eğer kafanızda soru işaretleriyle izliyorsanız "amma duygu sömürüsü yaptı bee" diyerek sağda solda saçmayalabilirsiniz.kalbinizi ve zihninizi tamamen verip samimiyetle dinlediğinizde bazen göz yaşınızı tutamayacaksınız sohbetlerini dinlerken.kendisinden Allah razı olsun,mübarek ramazan günlerinde bazen gönlümüzü ferahlatıp yolumuza ışık tutabildiği için.
Mahalle komşumuz olur. Kendisini şahsen görmüşlüğüm yok ama bizim mahallede oturuyorlarmış. Bana göre dinimizi en iyi anlatan ve dinimiz ile ilgili soru ve sorulara en mükemmel ve akılcı cevaplar veren kişidir.
bir cübbeli değildir.
yüzüne bakınca içime huzur dolan, geniş islam ve din bilgisine sahip nacizane kişilik. yanılmıyorsam dicle üniversitesinde ilahiyat bölümünde çalışıyordu.
Ya arkadaş ben anlamıyorum ya, adam 1400 yıl öncesini diyaloglarıyla birlikte nasıl anlatıyor? O diyalogları kafasında kurduğu belli zaten de nasıl ezberliyor. Masal dinliyormuş gibi hissediyor insan. Hiç gerçekçi değil bence.

Not: sultanahmetteki ayasultan otelinin sahibidir kendisi. Tamam parasında değilim de bölüm başı 40,000 tl aldığı geldi kulağıma. Ne kadar doğru bilemem.
nedense hep çocukların soru sorduğu adam anlayamadım neden hep çocuklar soru soruyor ?

(bkz: justin bieber posteri asıyorum günah mı)
(bkz: internetten oyun indirmek günah mı)
bilgisine bilmem neyine saygı duyuyorum ama sahabe yaşamış, ezilmiş, perişan olmuş ama bu adam onları anlatarak para kazanıyor. birilerinin yaşamının örnek alınası samimiyet sahnelerinin bavul ticaretini yapan bir adamdır vesselam..
ne kadar para alıyor Bilmem ama üzülüyorum bu adama. Ne zaman iftar vakti programına denk gelsem ergenliğe dahi girmemiş yaştaki çocuklar yok bieber posteri asmak caiz mi yok torrentten oyun indirmek caiz mi gibi sorular soruyorlar. 5 yaşındaki çocuğun bile soru sorduğunu gördüm. Bu adam ısrarla karşıdakinin sözünü kesmeden bitirene kadar dinliyor sonra da sakin sakin Cevap veriyor. iyi sabır var adamda.