bugün

sanırım bokun dibidir. büyük bir şaşkınlığın ardından duruma alışmaya çalışırsınız. sonra düşünürsünüz "seda benim gerçekten helalim mi?" diye. eğer evet cevabını bulabilirseniz, önce çişinizi yaparsınız sonra "bi tanesinden bi tanesine" şeklinde mesaj çekersiniz sevdiciğinize. cevap gelmez, çünkü sevdiceğin sabahları program yapmaktadır. hemen canlı yayına bağlanırsınız ve haykırırsınız; "seda benim helalim, onun bastığı toprak olurum" demenizle birlikte seyircileri coşturursunuz.. alkış.. çığlık.. kıyamet.. program biter, sevdiceğiniz gelir, yapacak bir şey bulamazsınız ve dubai'ye gitmeye karar verirsiniz. nihayetinde gider ve burj el arab'ın önünde resim çektirir ardından çiçekli arap gömleğ alıp geri dönersiniz. tabii dönüşünüzü medyaya haber vermeyi ihmal etmeden.. bir günü böyle tamamlayıp, ertesi sabah kendiniz olarak uyanmak için dualar edersiniz.
yüzünü yıkadıktan sonra intihara sebebiyet verecek durumdur.
ebabil kuşu olmaya da ramak kalmıştır. zira kendisi zamanında sinek olduğu gibi ebabil kuşu olmayı da bilmiştir.
gregor samsa'nın böcek olarak uyanmasından kat kat kötü olan durumdur.*
(bkz: intihar sebepleri)
uyumadan önce ayet-el kürsi okumayan insanın başına gelebilen...
(bkz: allah korusun)
(bkz: allah yazdıysa bozsun)
(bkz: ağlayarak uyanmak)
ben sen gider, biz ve siz gelir.
(bkz: allah ignore etsin)
gregor samsa bir sabah uyandığında kendini nihat doğan olarak buldu.
göğüs kılları pijamasından dışarı çıkmış, saçları jölelenmişti.
burun deliklerinden soluyor. içinde fırtınalar kopuyordu. delikanlı oldum diye düşündü samsa.
ardından kendini imha ederek, insanlığı kurtarmayı gerektiren eylemdir.
fırsat bu fırsat deyip hemen ulusa seslenmek lazım.
uyandıktan sonra kabus gördüğünüzü anlayıp nihat doğan tarzı bir gülücükle sırıtmaktır.
fiziksel olarak henüz imkanı olmayan olay.

(bkz: hayal gücün genişmiş)
franz kafka daha iyimserdir.
teknik olarak reset atmak mümkün olmadığından, panik yapmadan tekrar uyuyup uyanmayı gerektiren syntax error.
kafka'nın dönüşüm'ünden daha ütopiktir.
Büyük bir feLsefi akıma öncüLük edecek oLmanın ağır insani sorumLuLuğuna aLışmaya çaLışmanın akabinde bir basın topLantısı düzenLeyip, ruhu ruhunun önünde diz çöküp tövbe istemeyenLeri gerekeni yapmaya davet etmektir.. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi oLmayacak'tır çünkü fırsatını da buLdunuz ya fırsatını, siz biLiyorsunuz fırsatını.. (bkz: Nihatdoğanizm)
demokrasi için, özgürlük için, milli birlik beraberlik, kardeşlik için kabul ederim fakat en yakın havaalanı yüz kilometre ötede kısmet değilmiş artık önümüzdeki seçimlere bakarız.
etraftaki agaclara bakıp rabbim,egerki,biz,var oldugum surece,amacım gibi cumeleler kurdugunu hissettign anda biran once yuzunu yıkamanı gerektırecek durumdur.
kafka' yı kıskandıracaktır.

veya daha kötüsü
(bkz: nihat doğan la uyanmak)
ibrahim tatlısesin ruhunun benim ruhum önünde diz çöküp tövbe isteme durumu yaşanabilir.