bugün

PlatinumGames tarafından geliştirilen Nier: Automata açık dünya, rol yapma ve oldukça zorlayıcı olabilen savaşlar üzerine kurulu. Senaryo ve anlatılan hikaye de en az açık dünya oluşu ve zorlayıcı savaşları kadar etkileyici bir oyundur. Tek sıkıntısı camera ve bakış açılarıdır.

En uber,tuhaf olayıda oyunun hemen başında "otomatik kayıt (save) yoktur,nasıl kayıt yapılacağını git kendin keşfet diyor."

Ama oyun kendi çapında çok ama çok başarılıdır. benim açımdan bakarsanız öyle yani. 2B kadar seksapalite si bu kadar yüksek bir karekter henüz yapılmamıştır. *

Bu arada dip not olarak ekliyim. Nier bir seridir ama önceki oyunların hiçbiri "pc" için çıkmamıştır. ama önceki oyunlara göndermeler mevcuttur.

Oyuna başlayan veya devam eden arkadaşlar var ise "save" olayını anlatabilirim. *

D.N : Nier ' in felsefesini araştırırsanız çok enteresan şeyler çıkıyor lan karşınıza yaşamış bir çok filozofa çok temiz giydirmişlerdir. *
12 saat sonunda malesef bıraktığım PlayStation 4 oyunu. bu kadar sıkılacağımı tahmin etmemiştim. Jrpg ve japon oyun kültürüne bayılırım ama bu sefer gerçekten bayıldım. Hikayesi güzel fakat aralar fazla boş, sağa sola koşturup kesip biçiyorsunuz. Genel olarak jrpg oyunlarda eğlenceli yada dramatik ara doldurmalar olur mesela, bir göreve giderken bir npc görürsünüz ve küçük bir yan görev yaparsınız ki oldukça eğlenceli olur, kahkahalar atar yada ağlamaklı olursunuz. Nier'de aklımda kalan sadece romeo ve juliet vardı ki o da bir rastlantı yada yan görev sonucu değildi.