bugün

ÜNLÜ YUNAN KEMAN ViRTÜÖZÜ.

REQUiEM FOR A DREAM'IN MÜZiKLERiNDEKi KEMANI DA KENDiSi ÇALMIŞTIR. *
secret love en bilinenlerindendir.
Mediterraneo albümü ile gönüllerde taht kurmuş batı ezgilerini kemanıyla adeta okumuş sanatçıdır eseleri dinlemek insana tabir edilemez bir huzur verir muwashah en derinidir.
iyiki böyle bir sanatçıyı dinliyorum.
ülkemizde en son belalım - archipelago albümü yayınlanan, muhteşem müzikleri ile dikkat çeken yunan kemancı.
asıl adı, nicos hatzopoulos'dur.

albümleri:
cosmos- 1977
zephyros- 1999 (bu albümde besteler mikis theodorakis'e ait)
mediterraneo- 2001
archipelago/ belalım- 2008,

ayrıca seneler önce bursa'da, pirinç han'ın yeni açıldığı yıllarda bir konserine gitmiştim. adam kemanı her şekilde çalabiliyor. gitar gibi de çalıyor, kemençe gibi de çalıyor, resmen şov yaptı.

tarzını beğendiğim güzel insan.
Secret Love şarkısıyla tanınmış, yetenekli bir yunan keman sanatçısıdır.
batının enstrümanlarıyla doğunun ruhunu anlatabilen, hissettirebilen sanatçıdır.
hatunla kavga edildiği zaman, veya aşk acısından bittiğimiz zaman, bir rakı açılır, bir duble koyulur, bilgisayardan da Cosmos albümü açılır, karışık listeye alınır. Efkarın tadı çıkarılır. Dinleyip dinleyebileceğiniz en iyi kemanistlerdendir
genç ve henüz tecrübesizken dinlediğim üstad, iyi müzik yapar yıllar sonra tekrar baştan dinliyorum
Secret Love ve Belalım Nicos'un kemanından, onun yorumuyla çok daha etkileyici oluyor. Dinleyeni hayal aleminde dolaştırmayı başarıyor...

Mest ediyor...