Doğru denmez sanatçının dibidir çünkü, yalnız sanatçı demek yetmez.
http://www.youtube.com/watch?v=zJMEOH8CBmc

bu linke tıkladığınızda itü'de fahri doktora ünvanını alan neşet ertaş'ın bulunduğu salonun bomboş olduğunu göreceksiniz. unesco'nun 2010 yılının ''yaşayan insan hazinesi'' ilan ettiği, devlet sanatçılığını reddetmiş, son yıllarını maddi sıkıntılarla geçirmiş bu insanın yanında bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar insan var.

fakat bakıyorsunuz sosyal medya'da neşet ertaş'ı ağzından düşürmeyen, ölümüyle birdenbire neşet ertaş hayranı olmuş binlerce insan var. ortalık yıkılıyor. bu başlık altında da onu savunan, laf söyletmeyen insanlar mevcut. işin garip tarafı bu insanlar anlattığım şeyler yaşanırken kimse yoktu. bende yoktum. böyleyiz biz. tek yaptığımız internet üzerinden tepkilerimizi verip, kimse için eyleme geçmemek. kıçımızı bu koltuklardan kaldırmamak. gerçek değiliz anlayacağınız.

bu duyarlılığın, bu koruma güdüsünün tek sebebiyse çok acıdır ki '' ölülere karşı yükümlülüğümüzün olmaması''. ama neşet ertaş olayı çok evvelden çözmüş ve demiş ki;

''ah yalan dünyada
yalandan yüzüme gülen dünyada''
elbette yetmeyecektir.
(bkz: ne yapsam da insanlar bana küfür etse)
asıl sanat, neşet ertaş gibi bir üstada laf eden eşşşşek oğlu eşşeklere, beğendikleri sanat eseri olan heykeldeki daşşakları sokmaktır.
Gayet akıllı bir söylemdir.
önce dinle sonra konuşalım.
https://www.youtube.com/watch?v=gJLpr6UaM-E
ne diyem mahmut mu diyem?
su içmek, yemek yemek, uyumak kadar normaldir.
doğrudur. kendisi bir (bkz: abdal)dır zaten. sanatçılığı seçseydi zaten şu anda miltu milyarder olurdu.ama kendi bildiği yolda yürüdü. bilmem anlatabildimmi .
Sadece (bkz: ahirim sensin) adlı eseriyle bile sanatçıların sanatçısı , üstadların üstadı ünvanını hakeden bir sanatçı için yanlış bir eleştiridir.
hayatta bir bok olamadım bari trol olayım diyen bazı gerzeklerin aklından geçen cümle.
azdır.. sanatçıdır efsanedir 1 numaradır.. başka da yoktur onun gibisi.. artık o da yoktur.. allah rahmet eylesin. onun gibisi zor gelir artık.
Bunu dile getiren insanın sanat ve sanatçı anlayışı tartışılmaya bile değmez.

Onaylayanların yeni nesil hoppa şarkıları, ergenlikte çığır aşmış insanları dinlemekten zevk alan kişiler olduğunu sanıyorum.
doğru bir tavırdır. rahmetli, sanatçıdır; hem de halkın sanatçısıdır.