bugün

bilinen fakat söylenmeye cesaret edilemeyen gerçektir. doğru bir önermedir şahsen ben hiç komik bulmuyorum.
söylenilmeye cesaret edilmiş gerçektir.

(bkz: nejat uygur abartılmış bir balon bile değildir)
babasından yaptığı ünle adını duyurmuştur.
zamsalak adlı oyunda beni gerçekten ama gerçeketen güldüren adamın komik olmadığını savunan kişi söylemi. Tabi ki saygı duyarım herkes istediği gibi düşünebilir. Fakat yine söylemeliyim ki zamsalakta oy verme sahnesi falan aşırı güldürmüştü beni. Tavsiye ederim.
üstadın vefat etmesiyle birlikte şerefsiz turollere malzeme olduğunu gösteren önermedir. *
Pis yedili izleyip gülen insanların vardığı saçma kanı.
"daha komik tanıyorsan bir adım öne çık hakkında essay yazalım. "dedirten gerçek olmayan gerçek.
Miktir lan dedirtir. Eğlence anlayışını mikeyim dedirtir.
Efsanelere laf edecek kadar, olduk biz! ki öyle demeye hakkınız olduğunu düşünüyorsanız onun geçtiği yollardan sizinde geçmeniz gerekir.
Komikliği hazır cevaplıkla eş değer tutulmadan soylenen gercektir. Komik degil fakat ağzi laf yapar yer yer güldürür.
recep ivedik ile gülen mağara adamlarının gerçeğidir.
nejat uygur daha çok taşlama ve atıf yaptı. günümüz komedyenleri gibi saniye başı yarma iddiası yoktu. kendisi az çok ismail dümbüllü'nün devamı niteliğindeydi.
nejat uygur'un garson rolü oynadığı bir tiyatro vardı, adını bilmiyorum. dehşet komiktir o zamanın cem yılmaz skalasıdır.
kısacası bu adamı beğenmeyen siktirsin gitsin reccep ivediğe gülsün biz de rengini bilelim.
öldüğü için hatırlanan değer verilen başlıkları canlanan ünlü kişidir. allah rahmet eylesindir.
tek hücreli canlı söylemi. Net.
(bkz: avam halkın komikçisi nejat uygur) *
yaşı pis yediliye yeten kişilerce belirtilmiş tespit..

siktir git derler adama.. *
bireysel fikrin topluma dayatılmasına örnek bir sonuçtur. aga sen komik bulmuyorsun diye tüm ülke seninle aynı fikirde mi olacak? sen bu adam komik değil dedin diye millet kararını mı değiştirecek. insanlar başarılı bulmasa 65 yıl işini yaptırıp para kazanabilir miydi be adam.
şimdiki nesle göre bir nebze doğru olan önermedir. zira nejat ağbi'nin esprileri artık halka mal olmuştur ve yeni nesle yeterince komik gelmeyebilir. ama cem yılmaz'ın da geleceği budur.
Biz genç nesile ağır geldiği için esprilerini pek anlayamamamız normal. Annelerimiz ve babalarımız da bkmdeki çoğu espriyi pas geçiyorlar.
Bir komedyen döneminde değer bulursa kendisinden sonraki dönemde değer bulmasına gerek yoktur. Çünkü esprileri çok sıradan gelir. O espriler herkes tarafından yapılıyordur.

Gerçek şu ki o esprileri o halka o sanatçılar öğretmiştir. Bu unutulmamalıdır.
Dönem esprisi nedeniyle günümüzde komik gelmemektedir.
akasya durağını izleyen kişi beyanatıdır.
taklit yapmadan karakter yaratmanın nasıl bir incelik istediği hakkında fikri olmayan yeniyetmelerin genel fikridir.göndermeleri, yansıtmaları harikuladedir. üç beş kahraman tazeoğlu okumakla olmuyor o iş anacım..
çok büyük ihtimalle yaşı 17'lerde nejat uyguru hiç gerçekten izlememiş yazar beyanı.
bir sanatçıyı öldükten sonra eleştirmenin "kral çıplak!" havasına sokularak yapılması gerçeğinden daha büyük bir gerçek değildir.
güncel Önemli Başlıklar