bugün

tavuk yemlermiş gibi şarkı söyleyen insan.*
şarkılarında şarkı söylemekten çok konuşmayı daha fazla seven, her dinlediğimizde bizi yaran eserlere sahip abimiz.
(bkz: polifonik osuruk)
(bkz: yorgan) *
(bkz: ulu insan nejat alp)
"..roman olur yazsam yazsam,
eller ne der bu yaşımdan sonra azsam?

yorganımda kene var, kopar kopar gene var
levanlarım cebimde, söyleyin sizde ne var?.."

sözlerini içeren o nadide şarkıyı seslendirişine hayran olduğum insan.
babam kendisi için "meyhanede dumanaltında dura dura sesi boğuklaşmış bu adamın" demiştir.
seda sayan' la duet yaptigi 1989 tarihli londra konserleri adinda bir kaseti olan tavernaci kisilik. cok dumani ustunde soyler. kendini diger tavernacilardan ayiran en onemli fark ne dediginin zaman zaman anlasilmamasidir. bir nevi dinleyen kendince yorumlasin teknigi uygular ustad.
buğulu sesiyle, insanın içine işleyen güzel ve dinlenesi insan.
günde beş paket sigara içilmiş sese sahip taverna insanı.
sesi; sağlam bir $ekilde balgamlı tükürse, sümkürse falan açılıcakmı$ gibi duran tavernacı.
arkadaşım şarkısında hikayeleri birbirine bir sisayetçi edasıyla bağlayan ve aniden şarkıya girerek, hikayade neredeyse lanet ettiği insanla içtiğini anlatan insan.
turuncu saçlı, hafif totoş özellikleri olan (bkz: arkadaşım) müzisyen.
taverna müziğinin babası. boğuk sesli güzel insan.
gece gece aklıma gelmiş kişilik. hayırdır inşallah.
arkadaşım şarkısıyla beni benden alan abimiz. o nasıl bir giriştir öyle ki durduk yere içesi gelir insanın.
ilk beyaz showdaki "histand up"la tanimanin verdigi utancla yinede böyle birini kesfetmenin mutluluguyla sesini cokk begendigim sanatci.
bir de ekürisi piyanist arkadaşı ozan vardır.beyaz'ın histand up adlı skecine malzeme olmuş sanatçıdır.
kedimin isim babası, her alkol aldığımda en az bir kez dinlediğim.

gerçek aşk kaldıysa bu adamların hak etmesini arzuladığım...

ciddiyim.
bir de altın zinciri vardı bunun boynunda.
o buğulu sesiyle flamenco söylemesi gereken kişilik. fena yakışır.
o kadar içten ve güzel söyler ki yeriniz de duramazsınız.

http://www.youtube.com/watch?v=vvYVxfsdfmY&feature=fvsr
muhteşem bir piyanist şantördür. dinlenesidir.
Çok sempatik ve komik bir insan. karşısındayken bana "hık" dese gülerim.
arkadaşım şarkısını bunca zaman gerçek bi hikaye olarak yutturmuş ama aslı olmadığını belirtmiştir. ses ise hortum yutmuş gibi.