bugün

müslüm gürses şarkısı.
Bu akşam dertliyim içmeye geldim
Doldurda bir kadeh ver arkadaşım
Kahreden derdimi dökmeye geldim
Dinlede bir ibret al arkadaşım

Derdim başlayalı yıllardan öte
O günden bugüne düştüm gurbete
Ömrümü harcadım meyhanelerde
Bir aşk sarhoşuyum gör arkadaşım
müslüm gürses'in uzun yol yolculuklarında takılıp sonuna kadar dinlenilmesi gereken albümü.
1.arkadaşım
2.ben razıyım
3.canıma cansın
4.hayallerim suya düştü
5.nice yıllara
6.o gün gelecek mi?
7.o sevgi sensin
8.sevgilim değilsin
9.sevmek istiyorum
10.tabiatın bir cilvesi
kişiye hitap edecek bir kelime bulunamadığında devreye giren hitap şekli. tonlama ile anlatılmak istenen anlatılabilir.
bazı kızların zırvası.

gidersiniz. bir ortamda oturursunuz. takılırsınız falan. ayrılırken gözünüzün içine baka baka, bastıra bastıra, biz sevgili değiliz der gibi, "arkadaşım" der. dünyanın en büyük ezikliğidir.

ulan sana asılan mı oldu? sana iltifat eden mi oldu? adamı zan altında bırakırlar.
tarık akan ve fikret hakan'ın başrolünü oynadığı duygu yüklü film. klasik bir hikayesi vardır fakat her ikisinin de oyunculukları ve mükemmel denebilecek müziğiyle kendini defalaca izletebilir.
1 arkadaşın birinci sahiplenme hali
2 bir seslenme biçimi.(konumuz bu)

2 3 sene önce bayağı bır modaydı ama neyse ki şimdi etraftan fazla arkadaşım duymuyorum.
bır seslenme ancak bu kadar moronca olabilir. bilader bile daha içten daha sıcak geliyor insana
hangi fütursuzca düşünen insan bulmuş arkadaşım kelimesini anlamıyorum.
nefret ediyordum duyduğumda,sanki arkadaşım diyen insan, beni skecekmiş duygusuna kapılıyordum.
hayatımda duyduğum en zorlama hitap şekillerinden biri.. zaten hangi insan arkadaşına arkadaşım diye hitap ederki..

forumlarda falan tanışmışlığı olmayanlar birbirlerine bişey anlatırken iyice tezahür eder..

--spoiler--
arkadaşım senin o dediğin kıl tüy..
arkadaşım insanları yanlış yönlendirme!! ot bok..
arkadaşlar ortamı germeyelim..
--spoiler--
sözde samimiymiş gibi gözükme lafı. alttan alta sataşma ve tehdit anlamları taşır.
bu laftan hoşnut olmadığınızı belirtirseniz* "insan gibi konuşuyoruz lan senle" derler hödükler.
klibi izlenesi nejat alp şarkısıdır. şarkının başındaki kısa özette nejat alp' in gülerek boynuzlandığını anlatması ise ayrı bir maceranın konusudur. youtube' da şarkı için çekilen amatör klipler izlenilesidir.
doğru kişiye söylenmelidir. aksi halde arkadaşım dediğiniz insan düşmanınızdan beter olabilir.
şarkının yabancı versiyonu için: (bkz: same girl)
(bkz: komedi dükkanı)
Komedi dükkanındaki haşin yönetmenin Tolga Çevik'e seslenme nidası,

diğeri için (bkz: beyefendi)
"PiYANiST ARKADAŞIM OZAN" kısmından sonra ozan'a epey bi sövülen ama sonradan kendisine pardon birader denilen ilk başta çok güldüren ama sonra kendini tekrar tekrar dinleten nejat alp şarkısı.
nakarat kısmındaki içtenliğiyle kendisini dinleten bi nejat alp eseri.
arghadaşım şeklinde dilime dolanan sözcük.

-arghadaşım! adam ol! bagh!
baş rollerini tarık akan ve fikret hakanın oynadığı sonunda tarık akanın öldüğü unutulmaz film.
filmin son sahnesi çok etkileyici. buyrun..

`http://www.youtube.com/wa...2-hlo&feature=related`
ister rap ister rock ister pop müzik dinleyin, bu şarkı bir başka. her an bir küçük açtırma potansiyeli var. şarkının girişi bitiriyor insanı.
tarık akan ve fikret hakanın oynadığı en güzel türk filmlerinden biridir.
komedi dükkanı'nda kullanımı filan değişmiş olan söz.
--spoiler--
EŞŞEK
--spoiler--
(bkz: sen miydin sevgilimi çalan)
(bkz: bayanlara ait bir fren olarak arkadaşım kelimesi)
hayatımda en çok güldüğüm şarkı, klip.
http://www.youtube.com/watch?v=zPpqwMugbHw
güncel Önemli Başlıklar