bugün

Koray candemir parçası. Bence o albumdeki en guzel parcasıdır.

gerceklerden korkma
kendine bak durma
bu aksam burda
yalniz basina solma
hayat bos bir anda
savaslardan sonra
sessiz olsanda
yalniz basina solma

nefesini tut
gozunu hic acma
sesler sana herseyi anlatir

seni sen yapan sey
ozundur unutma
ciglik atsanda
yalnız basina solma

nefesini tut
gozunu hic acma
sesler sana herseyi anlatir
hıçkırana verilen salık.
yalnızlık semalarında içe oturan bir şarkı..
Koray candemir'in bir an için Kargo'dan ayrılmış izlenimi verdiği, kendince birşeyler yapmaya çalıştığı başarılı sayılabilecek şarkısıdır. Eskilerde kalmasına rağmen dinlenebilmekteyse hala kalıcı olmuştur. Kargo'nun en göze batan ismi olmasına rağmen Kargo'dan ayrı olmayacağını sanırım bu şarkıyla anlamıştır.
klibinde tavşan filan tutar onla dost olur koray, boş boş dolanır çöl benzeri bir yerde. şarkıyla ne alaka dedirtmiştir.
Şarkı kadar klibin bitişi mükemmeldir. Çölde yol alan kahramanımız o kadar yorgundur ki yakaladığı ve dost olduğu tavşanla beraber uyuyarak yola sonra devam etmek ister. Fakat 2 adım daha gitse otoyola cıkacağından habersizdir. tavşan kucağında, Ateş başında uykuya dalar.
klibinde uçağı düşmüş bir pilotu canlandırır koray candemir. dağın başında aç bi ilaç yürürken bir davuşan yakalar. onu tam bişirip yiycekken aniden dost olmaya karar verir. davuşanı adeta bir kanguru misali tulumun ön cebine koyup yürümeye devam eder. anladığınız üzere dünyanın en güzel klibine sahiptir bu parça.
durup dururken playlistte karşıma çıkıp ta derinlere götüren şarkıdır. çok basit bir melodiyle insanı kendine bağlar.
(bkz: nefesimi tut)

nefesimi tut ben dilerken ölmeyi;
oh! lütfen tanrım uyandır beni.

Hold my breath as I wish for death
Oh please god, wake me

(ritmine bıraktığımda, kendimi bulduğumdur.)
Kargo grurubunun can damarı olan ve günümüz itibari'yle kargo grubundan ayrı olan Koray* Candemir'n söylediği şarkı dinlenilmelidir.
--spoiler--
seni sen yapan şey
özündür unutma
çığlık atsan da
yalnız başına solma
nefesini tut

gözünü hiç açma
sesler sana herşeyi anlatır

--spoiler--

her zaman kendinle barışık ol, özünü sev ve kendini sevgiyle kucakla. hayatın olumsuzluklarına karşı isyan etsen de tek başına kalma, bul seni tamamlayacak yarıyı. gözlerini kapat ki önyargısız, aldatmacasız olsun bu arayış, vitrine değil, kulaklarınla iklimlere aşık ol ve iç sesinin, gönül gözünün gösterdiği yerde mutluluğu, sevgiyi ve huzuru bul. diyen anlamlı sözlere sahip koray candemir şarkısı.
şarkı.
gözünü hiç açma..
https://www.youtube.com/watch?v=ZPbRa-vYQYA
Harika film yeni izledim bayadır böyle güzel gerilim filmi izlememiştim . izlemeyen büyük hata yapar .
Süper bir gerilim filmi. Adam kör değil bence.
“Ses yoksa gider.. yaşadığım kabuslar gördüğümden beter “

Diye devam eden (bkz: no 1) şarkı sözü.
tuttuğun sözlerinide yut, yut lan yut. diye devam eden alper ayyıldızın ağustos sırılsıklam şarkısından bir kesittir.
gözünü hiç açma.
Umarım çok hızlı bir şekilde ikincisi gelir zira çok sevdim.
kendisinin anlattığı kadarıyla klibinde dost oldukları tavşan çekimlerin ardından tulumunun içine işemiş.

dostunu düşmanını iyi seçeceksin işte.
Emin Murat Kılıç'ın yazıp yönettiği ödüllü bir kısa film.

geçen gün bir başlık vardı, nasıl bir özel gücünüz olsun isterdiniz diye.
insanların zihinlerinden geçeni okumayı isterdim diye cevaplamıştım.
çünkü çocukluğumdan beri isterim bunu.
gözlerine baktığım insanın asıl hissetiklerini, düşündüklerini, benden sakladıklarını bilmek isterim.

bu yüzden ahmet ümit romanlarındaki nevzat başkomisere bile hayranlığım oluşmuştur; konuştuğu insanların hareketlerinden yalan söyleyip söylemediğini anlıyor diye. yaşanmışlıklarına dair izler çıkarabiliyor diye.

bu kısa film işte nefesini tuttuğu taktirde bu özel güce sahip olabilen güray'ın hikayesi.
arkadaşları patronu dostları çocuğunun annesi olan karısı iş yerindeki çaycı televizyondaki siyasiler reklam verenler...

karısının onu aldattığını öğrenip annesinin evine gidince, annesinin karşısında nefesini tutmaya korkuyor.
tutamıyor nefesini.
ağlayarak odasına kaçıyor.

çok güzel bir kısa film.
izlediklerimin en güzeli belki de.

https://www.youtube.com/watch?v=bf84cZmxt3s
Tekrar izliyorum bu gün

Ilk izlediğimde bayılmıştım

Favori filmlerim arasında.

Bu kör adamım yaaa.
bir oneri gibi duran ifade. sekste tehlikelidir bu biliyorsunuz. dikkat ediniz.
10 dakikalık kısa film. Yönetmenliğini emöin murat kılıç yapmış.

Ekşi'de şöyle güzel, böyle iyi diye öyle bir övmüşler ki, izleyeyim dedim.
O kadar klişe, anlamsız ve güdük kalmış bir filmdi ki, Bir daha kontrol ettim bitince yanlış bir şey mi izledim diye.
Bol bol da ödül almış, demek ki sıkıntı bende.

--Spoiler--

Ana gibi yar, bağdat gibi diyar olmaz.

--Spoiler--
koray candemir'in güzel parçalarından biridir. mor ve ötesi coverı çok başarılıdır. ancak spotify'da bulunmamaktadır. insanların bu coverdan haberinin olması lazım. müthiş bir tat katmışlar.

https://youtu.be/YpgMeThlnJY