bugün

Evet dun gece reina saldirisinda hayatina kaybedenlerin medyada israrla "ölü" olarak nitelendirildigini ve bundan hosnut olmadigimi soyledim , sagolsun 65 kisi begenmis ama yorumlarin yarisina yakini olumsuz yonde.

Bahse konu entry ; (#35262009)

Simdi bilale anlatir gibi anlatiyorum

1-bir kisminiz demis ki yok olen musluman miydi degil miydi onu bilemeyiz falan.bak kardesim once okudugunu anla veya once bi oku , benim problemim dini acidan sehadet degil, onu yalnizca allah bilir.benim meselem baska , siz bi kenarda durun hele.

2-bir kisminiz da "eh arkadas herkese sehit denince kiziyordunuz olu dediler yine kiziyorsunuz" seklinde tepki vermis, heh benim derdim sizinle iste.

Simdi arkadas son 1 yil icinde artan teror olaylari sonucu hukumet ve kuklasi medya gunu kurtarma amacli stratejiler gelistirdi. neydi bunlar ;

1-yayin yasagi getir
2-sayiyi kucuk ver sonra arttir , alistirmaya calis
3-olenlere direkt sehit diyerek toplum tepkisini yumusat

Bunlar basarili da oldu yalan yok , 1.5 sene icinde tahminimce 1000 e yakin sivil teror saldirilarinda hayatini kaybederken kimse ses cikarmadi.

Bugun niye "sehit" degil de "ölü" peki, besiktas macindan cikanlar veya kayseride otobuste olanlar , kizilayda hayatini kaybedenler niye sehit de reinada hayatini kaybedenler ölü ? Hepsi isid ve pkk nin teror saldirilarinda hayatlarini kaybetmedi mi , hepsi sucsuz masum hicbir seyden haberi olmayan isinde gucunde eglencesinde olan insanlar degil miydi ? Niye birileri sehit de birileri ölü ? iste sordugumuz soru tam olarak bu.

Hatirlarsiniz fransada da benzer bir saldiri oldu , konya'da milli macta saygi durusunda isliklandi o saldirida ölenler , o da bir eglence merkezine yapilmisti hatirlayin.

iste burada da hedef ayni kitleyi pohpohlamak , bastirilmis seytani fikirlerini yavas yavas alistira alistira ortaya cikarmak.Niye sehit denmiyor , cunku bizim insanimiz sehit denince saygi duyar , al bayrakli tabutu gorunce esas durusa gecer , anasi babasi o tabutu gorunce vatan sagolsun der acisini icine gomer.

Ama sehit demezsen , eglence merkezine saldiri 40 ölü dersen iste o zaman birileri buna "e onlar da gitmeseydi oraya canim" diyebilir , daha da azitmis olanlar "iyi oldu" diyebilir , diyorlar da zaten.Daha da diyecekler , bugun diyemeyenler yarin demeye baslayacak merak etmeyin.

Peki yolun sonu nereye varacak , bugun iyi olmus diyemeyenler yarin "iyi oldu yapanin eline saglik" diyecek , ertesi gun ise "icki icene olum" diye ortalikta teror estirecek.

Ölenler öldü geri getiremeyiz , buraya ne yazarsan yaz ailelerinin umurunda dahi olmaz ates dustugu yeri yakar , kabul edin bugun "40 kisi ölmüş duyar kasacagina takildigi seye bak" diyenler yarin hayatlarina devam edecekler olenler de umurlarinda olmayacak , zaten o lafi diyenler soylediklerimi anlayip dikkat cekmek istedigim noktaya cevap veremeyip konuyu saptirmaya calisiyorlar.

Bu yazdiklarimi iyi okuyun , derdimin ne oldugunu anlayin.Derdim olume nasil bir isim konuldugu degil , ölüler ustunden yapilan lanet edilesi bir algi operasyonu !

Son soz ; ölümün iyisi kötüsü olmaz , hicbir vatan evladi olmemelidir !
kendilerinden ölürse şehit
ama muhaliflerden ölürse değil.

ayrıcana futbolun da gece kulübü ortamının da sadece birer eğlence olduğunu var sayarsak, ya ikisi de şehit sayılmalı ya da ikisi de sadece ölüm.

ama yooookk. gece klubunde içki içiyorlardı.
Çünkü yaşayanı ölünce değerlendiren bir toplum olarak bu değerlendirmede dogmatik bir ölçüte ihtiyacımız var.
Evet den sonrasını okumadım.
okumadım ama başlığa katılıyorum.

şehit ya da değil cennetlik yaşamışsa cennete gidecektir.

ne yani bu tartışma.
Şehitlik çocuk oyuncağı birşey değildir. O şehit bu şehit kimse fetva verme hakkına sahip değildir ama şehit in ne anlama geldiği unutulmamalıdır. Şehit vatanını savunurken hayatını kaybedene denir. Bu terör olaylarında ölenler bana göre şehit değil terör mağdurlarıdır.
Valla biz takilmadik medya ve hukumet bi algi operasyonu yapiyo son bir senedir, malum patlamarda olenlere nasil olsa şehit oldular diyerekten icimizi rahatlatip duyarsizlastirmaya calisiyor. Tam olarak mesele bu. Biliyosunuz cahili bol bir memleketiz
masum şekilde öldürülen katledilen insanların hepsi şehittir.