bugün

ahmet kaya, neşet ertaş, orhan gencebay, ferdi tayfur, müslüm gürses, selda bağcan, barış manço, cem karaca gibi kişilerin bulunduğu listedir.
Elbette ki michael jackson dır.
ismi geçen tüm ünlüler gerçek ilk on ünlüdür.
neden yazar olduklarına anlam verilemeyen kişiler

(bkz: mindmeld)
aşık mahzuni'nin de aralarında bulunduğu kişilerdir.
Aziz rutkay ın kızı, Kemal sunal oğlu, Leman Sam ın kızı, barış mançonun oğlu, Cüneyt arkının oğlu.

Bunlanın bir yeteneği var mı acaba. Yoksa anne ve babalarının mirasını mı yiyorlar.
Verilen listeye bakılırsa sanat tarihimizden bu kişilerin silinmesi akabinde kala kala cıstak cıstak çalıntı içerik taşıyan pop müziğine kalacağımız kişilerdir.

ironi yapan arkadaşımızın aşık Mahsuni'yi de eklemesi gerekmektedir.

#edit silmesi durumunda başlığın entarisi şu şekildedir:
(#42059977)
ahmet kaya, neşet ertaş, orhan gencebay, ferdi tayfur, müslüm gürses, selda bağcan, barış manço, cem karaca gibi kişilerin bulunduğu listedir.
@mindmeld
Net Enes Batur kişisidir niye ünlü oldun sen ya )).
Asuman krause.
Kemal Sunal, Neşet Ertaş.
ikisi de bomboş vasıfsız insanlar.
Seren serengil.
Önder açıkbaş.
Nedense herkes adamı ünlü etmek için uğraştı.
Okan Bayülgen adamı her program yanında çıkarttı. Beyaz skeclerinde oynattı, bir iki Türk sinemasında başrol verildi. Bizzat adama film cekildi.
Sesiyle ön plana çıkarılmaya çalışıldı.
Adam hiçbir özelliği ile patlamadı.

Önder açıkbaş neden ünlü oldu aq?
Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan alçı.
youtube üzerinden video çekip fenomen adı altında ortalıkta dolaşan, devasa paralar kazanan, televizyonlara çıkan kişilerin hepsidir.
en sevdiğim sosyal medya bulmacalarından birine konu olmuş liste.

diğer sosyal medya mecralarında da çok var bu.

herkes "ya şu kim yaa neden meşhur ya" diye birbirine soruyor. birisi çıkıp açıklıyor bunu. sonra "ıyy iğrenç ya çok itici" falan deniyor mesela.

peki naptınız şu an? 1,5-2 dakika da olsa o insanı konuştunuz, onun meşhur olmasını siz sağladınız işte. meşhur olmak, alakasız bir zamanda, alakasız insanlar tarafından adınızın zikredilmesi değilse nedir?

konuşmayın abi. tartışmayın.

birinin neden ünlü olduğuna anlam veremediğinizi bir sosyal medya platformuna yazdığınızda, anlam veremediğiniz bu gizemi biraz daha derinleştiriyorsunuz. bu insanlar böyle böyle biliniyor. sonucunda da, maalesef alakası olmayan ve bunu sormayan insanlar bile dolaylı olarak bu tiplere maruz kalıyor.

ingilizce kalıp bir söz var internet deryasında yıllardır gezinen: stop making stupid people famous

yani "lütfen aptal insanları meşhur etmeyin" (özünde lütfen yok ama ben ekledim. lütfen yahu. lütfen)

not : işbu entry de bu çelişkiye katkı sağlamış olsa dahi bir rica içerdiği için affedilebilitesi yüksektir diye umut ediyorum.
Fatih Ürek.
aleyna danla reynmen enes batur(hatta kafaya bunu koyarım) şeyma subaşı demet akalın off sinirleniyorum.
Safiye Soyman'ın yanındaki abi.

Cidden çok merak ediyorum nasıl bir vasfı var bu abinin.
ideoloji karmaşası yaşayan çocuğu videoya alanlar.
Bazı günümüz şarkıcıları.
Evet belki bir emek var ancak yine de tuhaf.
aleyna tilki ve Şeyma subaşı.
(bkz: helin avşar)
Alişan.
Nihat doğan.
sinek vızıltısı sesleriyle oğuzhan koç ve mustafa ceceli, yani bir insan kendine nasıl bunları dinlemeyi layık görür gerçekten ilginç.
Seren Serengil
Hakan Ural.
Armağan Çağlayan.