bugün

Çünkü lise 2 deydim.
Arkadaş ortamı, büyüklerden görme, yasak ve tehlikeli olana olan itki gibi sebepler barındırır.
Berbat günler gecirdiginde sacma sapan seylerde teselli ariyorsun.
Birayla iyi gidiyor, maçtan sonra iyi gidiyor falan derken bi bakmissin baslamissin.
Nedensiz.
sekiz yaşındaydık hayat çok zordu, chen in peşinde koşmaktan başladık. başka neyden olacak.
bilinçli olarak seçtiğim yalnızlığa sessiz bir arkadaş eklemek için.
kediyi merak öldürür.
kötü birşey dedikleri için kötülüklerini test etmek istemiştim. ve evet kötüymüş ama tadı güzel. seviyorum işte; bırakılmayasıca.
(bkz: bok var diye)
%95imizin olduğu gibi; tabi ki özentilikten.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
Ailesel problemlerim vardi , ergenlik donemindeydim, asilik isyankarlik olsun dikkat cekelim diye basladik vakti zamaninda.
Çünkü hayallerimi dumanlar süslüyordu.
Çünkü yanmak ve kader ortağı olmak.

illa biri yakacaktı onu, bu biri neden ben olmayayım?
içki içtiğim zamanlar yanında iyi gidiyor diye başlamıştım.
kendimize sorduğumuz soru.

bir nedeni yok, 14 yaşında öğle arası yemekten sonra kahveye oturup bir çay içelim dedik. ortamdaki sigara içmeyen tek kişiydim.arkadaş yak bi tane ekmek üstü iyi gider dedi, bende başladım. eppek önemli tabii.
Heves diye... Biraz kullandıktan sonrada bıraktım ve yarın tekrar içebilirim ama kesinlikle içilmemesi gereken bir maddedir. Ben yaptım siz yapmayın.
çünkü kokusu hoşa gidiyor, tadı merak ediliyordu. 13 yaşındaysanız ve sigara sizi tahrik ediyorsa hayat çok zor. sonuç olarak başladık tabii. vay be dokuz on senedir içmek bu tütünü çok hoj.
babanın karşısında hiçbir zaman açıklanamayacak olandır.

+ neden sigaraya başladın yavrum?
- sana çok yakışıyordu baba, belki bana da yakışır diye düşündüm.
+ şlaapssss

acı ama gerçek.
Lisede matematik öğretmenim zayıf olan notum sebebiyle veli toplantısında babama kötüler beni, yerin dibine sokar, ne üniversite kazanabileceğimi, ne sınıfını düzgünce geçebileceğimi söyler.

Bunu duyan babam ağzıma s.çar. Vicdan azabı beni derinden etkiler. Çalışmaya başlarım.

Sene sonu, onca emeğime rağmen karnede matematik zayıf gelir ve ilk lm ile tanışılır.
sanırım sene 93 ya da 94 yılında lisenin ilk zamanlarında çocuklarla birleşip sigara alınan zamanlarda başladım. başlarda gizli gizli içmesi zevkliydi.
%95.34'ün ergenlikte ve alttan hormonlar vurmaya başladığı dönemlerde sigaraya başladığı tespit edilmiştir. *

kendi kendini sorgulama, kendine kızma durumu.
dumanını üflemek çok eğlenceli gelmişti.
bırakmak için. bırakmanın ne kadar kolay olduğunu göstermek için. 1.5 ay oldu içmeyeli.
cunku neden baslamayayim.
huzur. her çektiğim duman bana huzur veriyor. kısacası sağlığımı huzurla takas ediyorum.
çünkü kahveye çaya biraya çok yakışıyor.