bugün

Çünkü kaçan kovalanır bizi cepte görüyolar.
(bkz: çünkü eşeğin zikinden)
benim cevabım belli. biz yanlış zamanda ve yanlış yerde karşılaştık. hem de çok.
benim ki seviyor ben şanslıyım.
dikkatini çekemiyoruzdur. gevsek deilizdir. paramız yoktur.
(bkz: günümüz aşk anlayışı).
Demekki yanlis kisiyi seviyorsundur.
Yolunda giden bir bok yok bu durum da onlardan biri.
cunku otururken iki defa lavaboya gittigi zaman niye gidiyosun ki beni sevmiyomusun dedigimden dolayi beni artik sevmiyo. cunku bazen anksiyetemden oturu 21'inde ergen gibi davrandigim icin.

kisiden kisiye cevabi degisen sorudur.
Yanlış zamanda yanlış kişiyi sevdik. Sevdasında bencil birisini sevdik. Ömrümüzde ilk defa birisini sevdik onuda fazla sevdik. Yani Bizim tek suçumuz sevmekti ondada hak etmeyen birisini sevdik.
haketmeyen birisini sevdik kismi tartisilir. karsilik verince mi haketti.
mutsuzlugada benimle var misin diyor. el cek ilacimdan tabip diyor sairler.

insan diyor ben ne fedakarliklar yaptim onun icin. pismanlik simdi yani. cunku fedakarlik yaparken hic umursamazsin. icinden gelir. pisman olmazsin.
insan bazen kendini sevmezken baskasini sever. baskasinin kendisini sevmesini ister.

sevse deger bilir miyiz.
Bir insanı tüm kalbinizle seversiniz ama onunla birlikte olma şansınız yoktur. Fakat siz yine de seversiniz ilerlemekte olduğunuz yolun acılarla dolu olduğunu bile bile.
Gerçek şu ki aşk bazen tek başına yeterli değil. Küçükken dinlediğimiz izlediğimiz aşk filmleri ve aşk hakkında uydurulmuş binlerce şey aslında bizlere yalan söylendi. Çünkü aşk akli bir şey değil, o yalnızca çok güçlü bir duygu ve bu nedenle aşk tek başına yeterli olamayabiliyor zaman zaman.
Bilmem ki. Belki kaçmadığımız için "nasıl olsa seviyor beni" diye düşündüklerinden. Ya da bizden daha iyisini bulabileceklerini düşünüyorlar. Bilmiyorum belki de biz onlara sevgimizi gösteremedik tam. Bazen insan kalbinde hissettiklerini ifade edecek söz bulamaz. Belki onları ne kadar sevdiğimizi gerçekten anlatabilsek bizim olurlardı. Ne bileyim ya da arkadaşın yukarıda dediği gibi yanlış kişiye değer verip sevdik. Eskiden bu lafa karşı çıkardım. Kalbin gördüğün onlarca kişi içinden sadece onu seçtiyse bir nedeni vardır, özel biridir, yanlış ne demek derdim. Şimdi daha farklı düşünüyorum. Gerçekten yanlış ya da sevmememiz gereken kişiler var. Hatta defalarca kendimize "bırak sevme" demişizdir. Ben mesela binlerce kez dedim. Hatta 4-5 ay önce acaba onu mu seviyorum diye düşünürken kendime "sakın sakın tanrı korusun" demiştim. Ama öyle olmuyor işte. Benim için sevgi seni mutlu eden, seni seven insana duyulacak bir şeydi önceden. Hiç anlamazdım yahu seni sevmeyen, istemeyen, mutsuz eden insana nasıl sevgi duyulurdu?
Ama sevgi meğerse her şeyden bağımsızmış.
Neyse felsefi cümlelere gerek yok arkadaşlarım kısacası sizi sevmiyor. Biliyorum, eğer gelse onu çok severdiniz hayatınızı adardınız ama sevmiyor ve sevmeyecek.
en iyi tavsiyem ise...
tavsiye bulsam kendim için kullanırdım yahu. Yok tavsiye. Uyuyun, uyudukça geçer. Umarım geçer.
ilahi adalet mi desek, kaçan kovalanır mı desek, ne desek?
Yoksa sistem işlemez.

Herkesin mutlu olduğu bir hayat çok sıkıcı olurdu.
çünkü biz dürüst olduk.
sevse aşk olmaz zaten.
çünkü o rap dinliyor ben ise türk sanat müziği.
(bkz: iki ayrı dünya)
işte onu öğrendiğimiz gün melkor geri dönecek ve yardımcısı Sauron ile birlikte bütün Ardayı ele geçirecek.

--spoiler--
Siksen olmaz ama insan bekliyor işte.
--spoiler--
çünkü biz de bizi sevenleri sevmiyoruz. gerçi benim gibi hiç kimsenin sevmediği insanlar ne bok yicek o da ayrı bi sorun. bazı insanların kaderinde vardır reddedilmek.
Bir bilsem. Ulan hep mi yanlış kişiye denk gelir insan?.. Hep mi? Ben mi yanlışım lan acaba?