bugün

Sebebi merak edilendir.
Aslında tanışıyoruz ama beynimiz bizi hep kötüye yönlerdirdiği için negatif insanları düşündüğümüz için böyle oluyor. Mesela ben hep kazık yediğim insanları düşünüyorum. iyilerde var ama aklıma gelmiyor.
her insan yeri geldi mi bal gibi de kötülük yapabiliyor çünkü. üzdüğünüz, kırdığınız insanları düşünün. sorsak siz de kendinizi "iyi" olarak tanımlarsınız. belki de genel olarak gerçekten de iyi bir insansınızdır ama saf iyilik diye bir şey yok. onu arıyorsanız eğer öyle bir şey masallarda olur anca.
Çünkü insanlar, insanlara ve zamana göre değişirler. Bugün iyi olan yarın kötü olabilir, bugün kötü olan da yarın iyi olabilir. Bir insan hata, günah yapabilir ama ne kadar az yapmaya gayret ederse o kadar iyi olur. iyilik davranışlarda değildir. iyilik kalptedir.
Belki de iyidirler ama biz fark edemiyoruzdur.
Iyi mi insanla mi tanışamıyoruz?

Çözümü cok basit insanlar olmuş cikarci, iki yüzünüze gelenleri iyi saniyorsaniz o da sizin safliginiz.

Yazık acıyorum hala iyi insan ariyorlar.*
Psikolojik bir soru.

Tanışıyoruz. Ama iyi yetmiyor. iyilik bir yere kadar. iyi'nin ardına koymayı arzuladığımız "ama"larımız var haklı olarak. Evet haklıyız. Çünkü her ne kadar iyiliğin kutsanmış bir erdem olduğunun reklamını yapsak da, kötülük olmadan duramıyor, durduramıyoruz. olağanüstü his bütçesine rağmen 'iyi' kavramı muzaffer olmuş değil ve katiyen muzaffer olamayacaktır.

Kötü ve kötülük hayatın sümen altı edilmiş gerçeğidir.
Kan, vahşet ve şiddet aşığı travmalı bünyeler, kısaca mutluluktan mutlu olmayan aptallar topluluğu.
Ortadoğu 'da ki vahşet zulüm ve şiddetten ötürü .