bugün

çünkü evim var benim.
(bkz: experimental/#23031442)
Merhabalar,

"Neden Evlenmedim"'in kitap olarak basılması için büyük bir yayınevi ile sözleşme imzaladığımı ve de kitabın Haziran ayında çıkacağını paylaşmıştım hatırlarsanız önceden.

Yayınevi ile görüştüğümde, özenle hazırlanmış bir kitap basmak istediklerini bu nedenle bir miktar gecikme olacağını söylediler, yayın dünyasında bir miktar gecikmenin karşılığını pek bilmediğimden "Yeni tarih Temmuz ya da Ağustos olacak" diyemiyorum.

Geç olsun güç olmasın, "Yayınevinde ağlamak" diye bir öykü hiç olmasın *

Ben bu süre zarfında; ikinci kitap "Gelmeyen Pazartesiler"'den parçalar yayınlamaya devam edeceğim blog'da, bir yandan da duvarıma kocaman bir saat astım, şapkamı takıp, ona bakarak saniyeleri sayacağım.

Son bir not; yayınevi artık sözleşmemiz de olduğundan isimlerini paylaşmamda sakınca olmadığını belirtti hemen paylaşıyorum:

"Neden Evlenmedim" kitabı Artemis Yayınları'ndan çıkacak.

https://www.facebook.com/...r/178489665540490?fref=ts
gerçekleşirse beyni olan kız bulamadım şeklinde cevaplayacağım sorudur.
anlamsız bir sorudur. anlamlı olan soru neden boşanmadım dır.
Severek takip ettiğim, oğuz atay izlenimi yaratan yazarın blog sayfası.
"neden evlendim" diye soranlar yüzünden. bu kadar kötü bir şey madem niye evleniyorsunuz ulan? bizi de caydırıyorsunuz.
https://www.facebook.com/...00003612381206&type=1

Herkese merhaba,

Biliyorsunuz bu yılın başında "Neden Evlenmedim"'in kitap olarak basımı için "Artemis Yayınları" ile sözleşme imzaladığımı duyurmuştum, her şey ne kadar da güzel ve basit bir şekilde hallolmuştu, blog'da kitabın sonunu yayınlar yayınlamaz büyük bir yayınevi kitabımı basmak istiyordu, tabi ömrü mücadele ile geçmiş biri olarak hiçbir şeyin benim için bu kadar kolay olamayacağını bilmem gerekirdi...

Mart ayında; onların talebi ile yazıları internet'ten kaldırmış, yayınlanmamış ek bölümler istedikleri için onları hazırlamış ve beklemeye başlamıştım lakin günler, haftalar ve aylar geçmesine rağmen hiç bir gelişme olmadı, sürekli "önümüzdeki ay çıkacak" cevabını duyuyordum, hem beni bağlamışlar, hem de harekete geçmiyorlardı, bu arada kitabı basmak isteyen ve aslında daha çok saygı duyduğum diğer yayınevlerinede "Kusura bakmayın benim yayıncım var" diyordum, "Artemis" erken davranmıştı.

Sonuç olarak aylar geçti ve tüm bu hareketsizlik sonucunda kendilerine verdiğimiz "2014 sonu" toleransı bitti.

Az önce kendileri ile - kitabımı basmak istediklerine dair telefonu aldığım aynı yerde - bir telefon görüşmesi yaptım ve sözleşmeyi iptal ettim. Olan kaybolmuş dokuz ayıma, reddettiğim diğer tekliflere ve yazıları internetten kaldırdığım için kırdığım okurlarıma oldu. Karşılığında bir özür duyar gibi oldum telefonda ama bu genelde yayıncılığın ne kadar zor bir iş olduğuna dair bilgilerin satır aralarına yerleştirilmişiydi.

Bundan sonrası için önümde üç opsiyon var, amacım bu sefer biraz daha bu piyasayı öğrenmiş eskisi kadar saf davranmayan biri olarak Ocak ayı sonuna kadar bu işi çözmek, daha fazla beklemek yayınlanmayı bekleyen başta "Gelmeyen Pazartesiler" ve Şubat'ta yayınına başlayacağım yeni kitaba zarar verecek.

Karışığım şu anda, karmakarışık;

Kitabın yayınlanamama sürecini ve yaşadıklarımı yazmaya başlamıştım, bitirir bitirmez onu da yayınlayacağım, zira benim gibi olan tüm "yazar müsveddelerinin" bu tecrübelerden kendilerine ders çıkaracağına inanıyorum.

Bana verdiğiniz destek ve sabrınız için çok teşekkürler, umuyorum 2015 daha şanslı bir yıl olacak ve hem siz hem de ben kitabıma kavuşacağız...

Ya da daha karışık olacağız, karmaşık olacağız, karmakarışık olacağız...
Herkese Merhaba,

Bildiğiniz gibi yıl sonunda "Artemis Yayınları" ile yollarımı ayırmış ve yeni bir yayınevi arayışına girmiştim, görüşmelerim sonucunda içime sinen bir yayınevi buldum ve sözleşmemi imzaladım.

"NEDEN EVLENMEDiM" (1. Kız- 9. Kız arası) ilkbaharda "YiTiK ÜLKE YAYINEVi" tarafından yayınlanıyor. Bu sefer yayınevi de en az benim kadar heyecanlı ve hızlı bir şekilde çalışmalara başladı bile.

En erken Nisan... En geç Haziran'da kitabımıza kavuşmak dileğiyle...

https://www.facebook.com/...299.43389.100003612381206
Çok basit para yok.
NEDEN EVLENMEDiM'in ikinci kitabı olan "Gelmeyen Pazartesiler"'den yayınladığım seçmeleri okuyan sizlere, bana ayırdığınız vakit için teşekkür ederim. NEDEN EVLENMEDiM ilk kitap "Her Erkek Masum Doğar"ın baskı için tüm ön işlemleri tamamlandı artık matbaa yolunda, detaylı bilgiyi haftaya Pazartesi günü paylaşacağım.

son söz:
http://ekspermental.blogs...liski-sonras-daha-da.html
basit adam çok.
Because : para yok kız yok.
treni bir kere kaçırdıysanız olmuyor.

olmayınca da zorlamanın faydası olmuyor.
istedim vermediler, sen yazarsın dediler.
çünkü sevdiğim hatun başkasını seviyor. gel de başkasını sevmeye çalış şimdi.
iyi ki evlenmedin lan.
Ben evlendim de ne oldu sanki amk ?
zamanında kaçırdığın trenleri şimdi kovalasanda yetişemez hale getirdin. Fırsatın varken eveleneceksin. Sonra istesende olmuyor ya saçın dökülüyor ya kilo alıyorsun yada dişin dökülüyor.
https://www.facebook.com/...558230221/814334308657177
"Çünkü günah işlemek benim için normal bir şey." diye devam etmesi beklenen cümle.
merakla beklediğim experimental imzası taşıyan kitap.

"neden evlenmedin" diye sorup duran annesine, meraklı komşu teyzelerine, eşine dostuna cevap niteliğinde...

25 nisan gelse de kütüphanelerimiz şenlense.
ÇÜNKÜ ZAMANIM VAR.
birazcık okul, biraz askerlik, biraz iş, birazda tuz alsana kocaman çıkmaz. şimdiden altı yıl gözüküyor.
Isminden buram buram kezbanlık akan kitap. Yakında popi olur görürüz herkesin elinde.
31 çekmeye bayılıyorum.

şaka lan ben evliyim ama hobi olarak yapıyorum, kolay değil yıllarımızı verdik eşim yokken o vardı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar