bugün

(bkz: seçmeyin dedeler)
(bkz: ölü la bu)
bağnaz adam. dümdüz adam işte, hiçbirşeyden anlamaz. halada gitmedi partinin başından. acımalıdır kendisine...
uzanılamayan ciğer olmuştur yaşamı boyunca, dindarlığıyla eleştirilmiştir, kenan evrenin bir ekonomik kriz zamanında sorulan 'çözüm nedir?' sorusuna verdiği cevap her şeyş anlatır niteliktedir belki 'adını ağzıma almak istemiyorum o müslümanın ama erbakan...', süleyman demirelin bugüne kadar polemiğe girmekten çekindiğini açıkladığı ilk insan, türkiye tarihinin en genç doçent doktoru(27), uğur dündarın sunduğu haber bültenınde planda olmayan bir belgeyi acıklamasıyla programı aniden kapatan insan (amerika dış işleri bakanlığından konsolosluğa gelen ve tsk içindeki cuntaların sokaklarda tank yürütmesine neden olan o belgede erbakan hükümetinin yaptıklarının amerika ve israil hükümetlerinin menfaatlerine aykırı olduğunu ve türk silahlı kuvvetlerinin içindeki yandaşların gerekeni yapmasını emir eden yazı ,o gün canlı yayında cebınden cıkarıp okuyan ve uğur dündarın yazının bitmesini beklemeden reklama girmesini sağlayan yazı),allah ona uzun ömür versin ama yaptıkları ölümünden sonra günlerce televizyonlarda verilecek ve değeri keşkelerle ölçülecek devlet adamı...
gözü toprağa bakandır. gidicidir o gidici.
cok zeki oldugu herkes tarafindan kabul edilen ancak bir o kadarda guvenilmez oldugu bilinen cicegi burnunda siyasetci !

wikileaks belgelerinde bile kendisi icin "ciddiye alinmayacak, guvenilmeyecek" biri diye soz edilir.
kulaktır.

boynuzları çoktan kendisini geçmiştir. çok zeki ve başarılı bir eğitmen, aynı zamanda bir o kadar da akıllı bir liderdir. acak durduğu taraflar hep yanlış olmuştur. ya da yanlış seçmiştir.

yanına alıp yetiştirdiği gençler, büyüyüp adam olunca, onların yanında durmayı bilememiştir. ya da konjektür onu gerektirmiştir, bilemeyiz.
"hiç ölmeyecekmiş gibi yaşa" sloganının nadide örneği.
onu olacam bunu olacam eee ne zaman ölecen*.
efsanevi derecede zeki bir amcamiz. istanbul erkek lisesi'nden birincilikle mezun olduktan sonra itu makine'yi kazasiz belasiz bitirmis.
hangi akla hizmet bir partinin genel başkanı olup başbakan adayı olarak meydanlara çıktığını merak ettiğim siyasetçidir.

yahu arkadaş bu ülkeye verdiğiniz zarar yetmedi mi? koalisyon döneminde bitmedi mi bu ülke? ve şimdi ayakta duracak halin yok ülkeyi yönetmek istiyorsun.

ciddi olup olmadığını gerçekten merak ediyorum.

ya bizimle dalga geçiyorsun ya da şakaysa hiç komik değil.
onu bunu bıraktım bu adam iktidara gelse bile heyecandan ölür gider.bu ne hırstır arkadaş.başladığın gibi bırakmasınıda bileceksin.lider dediğin başı önde yürümez adamın suratı kalkmıyor yerden.konuşması desen hiç şevk vermiyor iktiadara koşacağız dedirtmiyor insana.
he banane ben erbakancı mıyım ?
yoo
ama sinir oluyorum arkadaşım.
hala peşinden gidenler var ya şu adamın ben daha bir şey demiyorum kimseye. boştan yere ülkenin kurtulması kalkınması için yırtınmayın derim arkadaşlar. zira her millet hak ettiği biçimde yönetilirmiş. bizim milletin de bundan fazlasını hak ettiğini sanmıyorum. ya sen yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymişin. mahkemede aklanma durumun falan yok yani kendini aklayamamışın. cumhurbaşkanının affıyla yaş ve sağlık durumundan ötürü hapis yatmaya uygun değil gerekçesiyle affedilmişin sadece. üzerinde bulunan yüz kızartıcı suçtan hüküm giymeyi geçtim yaş ve sağlık durumundan hapis yatamaz deniyor sana ve sen de bu gerekçeyi kabul ederek hapisten yırtıyorsun. hapis yatamayan adam nasıl siyaset yapabiliyor peki? hiç mi utanmıyorsun daha partiyle, siyasetle uğraşmaya? gerçi doğru. ne utanacaksın yüzünün kızarmadığını herkese ispatladın.
not:muhafazakar kesime karşı hiçbir antipatisi olmayan hatta o muhafazakar kesimin içinde olan biri tarafından yazılmıştır bu entry.
sinop doğumludur.
sol frame'de görünce öldüğünü sandığım siyasetçi.
ne kemal kılıçdaroğlu nede devlet bahçeli, recep tayyip erdoğanı o koltuktan indirebilecek yegane adamdır kendisi.indirdikten sonra kendisimi geçer direk veya oyları bölüp kemal kılıçdaroğlunumu geçirir orası bilenmez ama akp'ye ciddi rakiptir.
Bir koltuk sevdalısı... Felç geçirip hafızasını yitirdiği haberi alındı.

[http://www.ensonhaber.com...i-iddiasi-2011-01-25.html]
çok yaşamaz.. allah ıslah etsin..
zamanında 148 kilo altın beyan etmiş insandır. altının gramının 66 TL olduğu ülkemizde nedir ne değildir oran orantıyı siz yapın artık başka bişey demek lüzum değil.

not: oha demem gerekiyor, tutamadım kendimi.
yakında,halka tabutundan seslenecek sanırım.
(bkz: tabut hapsi)
bir döneme damgasını vurmuş kıymetli bir insandı. mekanı cennet olsun.
11:40'ta vefat ettiği duyurulmuştur.
an itibariyle vefat etmiş siyasetçidir.
kayıp trilyon davasında çaldığı paraları ödemeden, iktidar partisi tarafından sözde affedilerek borçsuz ölen, hapis cezası önce ev hapsine çevrilen sonra ev hapsi de affedilen eski siyasetçidir. Peki öbür tarafta bu kadar milletin hakkını nasıl ödeyeceksin?

Allah rahmet eylesin. Sen de RTE'ye göre beğendiğim tek özellik, Türk kelimesinin anlamını bilen bir yobaz idin. RTE gibi amerikan değil.
ne acı tesadüftür ki 28 şubat ın yıldönümünde vefat etmiştir.allah tan rahmet dilerim.
merhumun arkasından konuşmamak adına işi zor olmakla beraber, allah tan rahmet dilemekten başka birşey gelmiyor elimden.