bugün

hemen her gün sol frame de, "lan bugün başbakan' a ne desem yahu" "nasıl belden aşağı vursam" "karısına kızına çocuğuna mahremine nasıl hakaret etsem" gibisinden fikirlerinizi (haşa ne fikri. fikir de haysiyet vardır bu olsa olsa hezeyandır) sol frameye kusmanızdan gına geldi gayri. sözlükte eleştirinin vehametine örnektir ayrıca.
muhalefetin sözlükte dolaşan ruhudur.
(#1196474)
başbakan kendi kendisini defalarca tekzip ederken sempatizanlarının bunu görmemesinden mütevellit uydurdukları mantıktır.

brüksel: ülkemde kürt sorunu yoktur.
diyarbakır: türkiye'de kürt sorunu vardır.
ankara: türkiye'de kürt sorunu yoktur.

başbakanlık sabah: oferlerle görüşmem söz konusu değildir. basın üzerimize gelmektedir çirkindir.
esenboğa havalimanı akşam: evet sami oferle davos'ta görüştüm. daha sonra telefonda da görüştüm.

başbakanın kefil olduğu yasin el kadı'nın isminin geçtiği bm'nin terörü finanse eden kişi ve kurumlar başlıklı raporu hakkında;

"daha o raporun başlığını bilmiyorsunuz!" şeklinde azarlar ses tonunda bağırmak ama raporun başlığından bihaber olmak.

başdanışmanı cüneyt zapsu'nun abd'ye gidip "bu adamı delikten içeri süpürmeyin kullanın" demesi, bunların sütun sütun yazılması, ancak başbakandan en ufak bir yalanlama gelmemesi, yani ne demekmiş? başbakan yalandan da olsa bunu yalanlamayarak "ben kuklayım" demiş. kendisi kukla olabilir ancak hani diyor ya "ben türkiye cumhuriyeti başbakanıyım" diye, işte başbakan olduğunun farkında olup bir devletin başbakanına yakışır şekilde kendisini "kullandırtmayacak".

şimdi başbakan hergün kendisiyle çelişirken sempatizanları başbakana en ufak eleştiri getirmezken, eleştirileri kabul etmemeleri de; eleştirenlere çamur atma mantığıdır...
"ne yapsak da başbakanı yağlasak, nasıl şakşaklasak" mantığından onurludur. adam olan sözünü tutar. hani başbakan dokunulmazlıkları kaldıracaktı ya... seçimden önce bağırmıştı ya kalabalıkların önünde? sahi 4 senede niye kaldırılmadı yaw? insanın suç işleme özgürlüğünün olması çok ilginç...
"seversin ya da sevmezsin" kisinin kendi kreterlerine kalmis, elestirmesi ya da bastaci yapmasi yine kisinin kendi dusencesidir.
kendi payima bir cok konuda kendisini sevmesemde onaylamasamda kendisine hakaret etmek gibi bir luksum olmadigina eminim.
bir devletin hur irade ile secilmis basbakanina sirf kendi dusuncelerini temsil etmedigi icin hakaret etmek sadece ve sadece terbiyesizliktir. secim zamani alirsin oyunu istedigin gibi kullanirsin. seni kimse engellemez. engelleyemez.
muhalefet için muhalif olan mantıktır. ülkeye hiçbir yararı olmaz ve sürekli çamur atarlar icraate gelince hortum, dolandırıcılık, vs şeyler yaparlar. şu an siyasette olanlar veya dedeleri 40 senedir seçildiler ama hala ülke gelişmekte olan bir ülke. gelirler kriz çıkarıp ülkeyi satıp giderler. eleştirirken kendi görüşlerini katmayan eleştiriler tabiki kabuldür, herkes ülke için çalışıyor ama görüşleri için saçma sapan eleştiri getirenlerin hiçbir faydası olmaz.
aslında böyle bir mantık pek gelişmemiştir çünkü söz konusu kişi çamur atılacak şeyleri zaten yapmaktadır. eh bu da ancak gerçekleri konuşmak anlamına gelir.
sarmısaklı yoğurt ve tereyağda kızdırılmış pul biberle enfes giden mantığdır.
vallaha katılıyorum: el tayyip erdoğan atatürk'ün en büyük koruyucusudur. tam bir liderdir. din ve devlet işlerini birbirine karıştırmaz. laiktir, cumhuriyetçidir. kibardır, efendidir. işçisini, emekçisini korur, kollar. küfür etmez, edeni de sevmez. katakulliyle işi olmaz. aydındır, medenidir.

allahım ya rabbim, biz n'apmışız. bu adama nasıl dil uzattık. dilimiz kopsun, eşşek arısı soksun boynumuzdan inşallah. affet tayyip, affet sözlük.
sözkonusu başbakan çamurları bir mıknatıs gibi çekip bir çamuradama döndüğü için son derece gereksiz olan eylem.
halkını halk, askerini asker yerine koymayan bi insanın, insan yerine konmamasıdır sadece.
Buna bir atasözü ile kolay bir şekilde yanıt verebiliriz;
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
hiç bir türk evladı ülkesinin başbakanına rahatsız olduğu konular olmasa eleştiri getirmez. ama cumhuriyet rejimine, ülkenin laik sistemine bir tehlike seziyor ve sezdiği tehlikenin 864 rakımlı tepeye çıkıldığında daha da artacağına inanıyorsa düşüncelerinide gayet medeni bir şekilde sol sütunada açar, heryerde de sıkıntısını dile getirir ki, kimse cumhuriyet sahipsiz zannetmesin.
(#1209805)
başbakan sütten çıkmış ak kaşıktır zira .*
(bkz: yuh dedirten başlıklar)
(bkz: ananı al git bu sözlükten)