bugün

yeryüzündeki insanları kıta kıta, uyruk uyruk bölerek faşizme sürükleyip aslında hepsinin birer dünya vatandaşı olduğunu unutturmaya çalışan insanlara inat söylemek istediğim söz.
demek istediğim eğer ben ve dünyanın öbür ucundaki insanın bir bağlantısı yoksa neden aynı dünyadayız, neden aynı şeyleri hissedebiliyoruz.
" Gözlerin rengi, biçimi ne kadar farklı olursa olsun gözyaşlarının rengi aynıdır "
neden bu insanları hayvanlaştıran şu faşizm derecesine gelmiş kimlik sorgulamalardan vazgeçip önce insanım demiyor, daha sağlıklı bireyler yetiştirmek adına yüzünü bile görmediği insanlardan nefret eden bireyler yetiştirmemek adına güç birliği yapmıyoruz.
(bkz: ne mutlu insanım diyebilene)
(bkz: fuck the whole fucking humanity forever)*
(bkz: bir insan olarak hz muhammed)
'' ne mutlu türküm diyene '' sözünü söylememek için götten uydurma cümledir.Bu tipler pkk ya terörist demezler , destek olurlar.Teröristleri geriila özgürlük svaşçısı olarak adlandırırlar.Ayan beyan kürt ırkçılığı yaparlar kürt faşizmini doruklara çıkartırlar.Ancak '' ne mutlu türküm diyene'' gibi kutsal bir söze ırkçılık ve faşizm yüklemekten geri kalmazlar.
Biz türküz, sen ne istersen onu ol.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)

sizin gibilere inat.
facebook'ta var olan bir grup.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene) sözünden sonra söylenebilecek cümle.
bir facebook grubu.
milli sınırlar içinde bir bütün olarak yaşamak için her ne kadar türk olmasanda "ne mutlu türküm diyene" cümlesini sarfedebiliyorsan zaten humanistsin demektir . tamamen algılama meselesidir .

bir insan anne tarafından türk , baba tarafından kürt te olsa kendini yeri geldiğinde tüm dünyaya karşı türküm , yeri geldiğinde bende kürdüm diyebilmeli, bu büyüklüğü gösterebilmedilir .
burda düşünülmesi gereken bütün çoğunluktur.

Ex: Fransadaki korsikalı elemanlar fransız değillerdir ama fransızlar kese kese "ben fransızım" dedirtmişlerdir . eğer bunu yapmasalardı bugun başlarına bela almışlardı ama korsikalılar " ben fransızım" diyerek hem milliyetçi hem de huminst olmuşlardır . böylelikle kazanan tüm fransızlar oldu . güçlendiler ve şu anda dünyada söz sahibi konumda bir ülke oldular.

kürtler "türküm" deseydiler işte bizde bugun bir fransa olucaktık ama demediler , kimliklerini her daim ön planda tuttular ve şu anda ayrı devlet istiyorlar.

işte bu evrenselliği kavrayamayan türkte kürtte fransızda korsikalıda faşisttir.
insan olmak varken, millet olmaya ıkınarak basur patlatmanın gereği yoktur; nitekim insan olmak her şeyin üstündedir.
"dünyaya gelirken; ırkını, milliyetini, rengini vs seçemezsin. bu yüzden bunlarla övünmen yanlıştır" diyenlerin (bkz: anti faşist) "ne mutlu türküm diyene" cümlesine karşı söyledikleri sözdür. lakin dünyaya gelirken, insan olmayı da seçemeyeceğimizden ötürü, "ne mutlu insanım diyene" cümlesiyle de insan olmayan canlılara karşı kendini üstün görmesi durumu söz konusudur ki; tüm canlılar doğa karşısında eşittir diyenlerin de bu sözün yanlışlığını savunmaları beklenebilir. (bkz: bu böyle gidiyor)
şuan da dtp nin kapatılması üzerine dönen bir tartışma ortamının hakim olduğu facebook grubudur. yazıktır bazıları birbirine hakaret etmekten ileri gidemiyor, o kadar cahilmişiz ki bu oyunlara çok rahat bir şekilde gelmektedirler.
bu söze karşı olmak için ciddi derece zeka yoksunu bir şekilde ne mutlu insan olmak gibi saçma sapan birilerine şebeklik yaptıran ulvi söz, büyük söz.
yeri gelince ermeni olanların niyeyse bu söze bu kadar alerji duymasıda işin diğer ironik yönüdür.
zeka yoksunu olduğumu bana öğretmiş söz.
manasız bir sözcük grubudur. bugüne kadar "ulan iyi ki insanım, ya at veya eşek olarak doğmuş olsaydım" diye düşünen var mıdır ki? tabi ki aynı şekilde bir at veya eşşeğin de "ulan keşke insan olsaymışım" diye düşündüğünü sanmıyorum. eğer konu buysa bu sistemi oluşturan bütün canlar, canlılar zaten değerlidir.
fakat ben türkiye'de doğduğum için, türk olduğum için tarihimi okudukça, coğrafyama baktıkça mutlu olabiliyorum. bu nedenle en azından benim hayatımda kullanam isteyeği duyacağım bir cümle varsa bu da:
"ne mutlu türk'üm diyene" olacaktır.
hem insanlık tarihine, insanlığın dünyayı ve ekosistemi getirdiği hale bakacak olursak inasn olmanın gurur duyulacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. fakat en azından daha özele indirip insanlık tarihi içinden türk uygarlıklara bakacak olursak diğer milletlere göre gurur duyacak daha fazla, utanılacak daha az şeyim olduğunu düşünüp mutlu olabiliyorum yine kendi adıma.
zengin ile fakir, siyahî ile beyaz, doğulu ile batılı v.b arasındaki duvarları yıkmak için, afrika'da bebekler ölüyorken batı'da seks partileri düzenlemenin ne kadar manidâr olabileceğine ışık tutmak için, tanrı'nın sadece iki dakikalık kararıyla bugün nefret ettiğin kürtlerden doğmuş olabilme ihtimâlini o bağnaz beyinlere sokmak için, bugün 'bu'sun ama sen de 'o' olabilirdin düşüncesinin daha iyi anlaşılması için söylenmiş, söylenebilecek en 'barışçıl' cümle.
otobuste insan yakanları alkışlayanların da ağzından çıkan söz.
gazi'nin sözünden rahatsız olan ama gazi'nin zekasının binde birine sahip olamayıp onun sözlerini modifiye ederek kendini ifade etmeye çalışan genç eziklerin yeni oyuncağı. ne mutlu insanım diyene! ne mutlu türküm diyene diyemeyenlerin bu aralar sıkça kullandığı bir cümle. elbette anlamak zor değil kendilerini. logoları yaptıkları converse, emri aldıkları yer utah, türküm dedirtirler mi adama? e güzel kardeşim, elin sikiyle gerdeğe bile giremeyene insan denir mi ki dediğinde mutlu olsun? demezler genco demezler. ne uzatılmış saçlarınız ve kenarlarındaki piercingleriniz eşliğindeki farklı olma çabanız, ne karı kıza demokrat görünme hevesiniz ne de utah merkezli dolarlarınız . hiçbiri binlerce yıllık türk tarihini, türk bilincini mükemmel bir şekilde aktaran bu sözü kirletmeye yeter, alt etmeye yener.
Esas ayrımcılığı yapmaya çalışanların cümlesidir! Ne mutlu Türküm diyene sözünü eleştirmek adına söylenmiştir ama farkında olunmayan bir şey vardır; Türküm diyene denmektedir türk olana değil !
Türküm diyemeyenin de * bu cümleyi eleştirme hakkı yoktur !
Her ne kadar dünyada yaşamakta olan tüm insanların genellemesi olarak yapıştırılmak istense de "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünün ayrılığı destekleyenler tarafından değiştirilerek, ayrılığı destekleyenlere alet olan insanlar tarafından kullanılan yeni bir deyim olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca; "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünden rahatsızlık duymayan insanlar tarafından seneler önce kullanılmıştır.
Facebookta var olan, her türlü ayrımcılığa karşı bir sayfadır. Çok güzel video paylaşımları vardır.
bir hümanist söylemidir. inceden bi msj da içerir. hani ben insanım sen nesin gibilerinden.
çok güzel bir cümle olmanın yanında art niyet taşıması yüksek olan bir söz. atatürk ün türk milliyetçiliğini düşünmeden vatandaşlık bağını kasten söylediği ne mutlu türk'üm diyene sözünün değerini düşürmek amacıyla popülerleştirilen bir söz. diğeri için;

(bkz: ne mutlu türkiye liyim diyene)
ne mutlu türk'üm lafına biaen ortaya atılan gerzekçe bir söylem.
demek bu sözden önce bu söze sarılanlar hayvan idi.