bugün

Alman yazar ve şair geothe'ye ait olduğu iddia edilen bir sözdür.
(bkz: iş bilmeyen çavuşlar döner kıçını avuçlar)*
(bkz: bence insanın kıcı kendine yakısanı giymesidir)
bir çin atasözüdür
yatakta aranız limoni olan sevdiceğe söylenebilecek laftır: ne tarafa dönersen dön, bir delik bana bakıyor!
acaba biraz dönersem kıçımı öne getirebilirmiyim diye düşünenlerin umutlarını yıkan çin atasözü.
ünlü alman şair ve yazar geothe'ye mal edilen sözdür.
hiç bilmiyorum ama şöle bişi geldi aklıma.Göt insanların ayıp die baktığı bişeydir..Yani göt denmesi falan.Ayıpların hataların geçmişin ne yaparsan yap görmemezdende gelsen başka yönlerede dönsen başka şeylerde yapsan geçmişin ayıpların her zaman seninle olabilirmi acaba
bazi seyleri degistirememek,olmayacak dua'ya amin demek,ne yaparsak yapalim olmayacak seyleri anlatmak icin kullanilan atasozu.ayrica yuzde yuz dogru bir sozdur.mecazi anlami birakip,gercek anlamda baktigimizda da dogru bir kani olarak karsimiza cikan atasozu.
(bkz: doğru söze ne denir)
(bkz: ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla)
doğruluğu tartışılır önermedir. belli bir dönme katsayısından sonra göt kaybedileceğinden (bkz: götü kaybetmek)götün arkada olduğu tartışmaya açılır.
(bkz: tıp cok ilerledi bi care bulunur)
şu dünyada tek destekçim götüm mü yani şeklinde düşünüp yalnızlığımızı yüzümüze vuran tebiyesiz ve fakat hayatın gerçeği:)
(bkz: götümüz önümüzde olsaydı)
kuyruğunu ısırmaya çalışan kediye başka akıllı bir kedi tarafından sarfedilecek sözcük grubudur.
bir çin ata sözü... kişi her ne kadar kendisine bela olan bir kişiden kurtulmaya çalışırsa çalışsın bu kişinin kendisini terketmemesi durumudur.
bu dünya böyle gelmiş böyle giderin argosudur.
baykuşlar için geçerli olmayabilir. 360 derece kafalarını döndürüyorlar sanıyorum.
baykuşlar için de farketmeyen durumdur, zira 360 derece dönünce göt yine arkadadır.
aslinda anlamini cogu kisinin tam anlamiyla kavrayamadigi çin atasözüdür.
bizim mahalledeki bakkal bush amca icin gecerli olmayan soz. herif bildigin got suratli!

hatta fikrasi bile var adamcagizin, dur copy-paste geliyor;

"teksasli uc cerrah golf oynarken yaptiklari basarili operasyonlardan bahsediyorlarmis.

birincisi baslamis, "teksas'taki en iyi cerrah genim. hastam olan konser piyanisti bir kazada yedi parmagini kaybetmisti, ben ameliyatla yeniden diktim, sekiz ay sonra ingiltere kralicesine ozel konser verdi".

digeri atlamis, "o da birsey mi? gec bir adam kazada her iki bacagini ve kolunu kaybetmisti, ben yeniden monte ettim, iki yil sonra olimpiyatlarda atletizmde altin madalya kazandi."

ucuncusu baslamis, "beyler, sizler daha amatorsunuz. birkac yil once kokain ve alkol ile kafayi cekmis bir kovboy atini saatte 120 km hizla giden trenin uzerine surmustu. kazadan calismam icin arta kalanlar sadece atin kici ve kovboyun sapkasi idi. simdi kendisi abd baskani."
gotuyle felsefe yapan insan soylemidir.
ata demirer icin geçerli olmayan felsefedir. adam götüyle arkalı önlü gidiyor yani.
burdan ata dan özür diliyorum. okursa kusuruma bakmasın *
bir çin atasözüdür, doğru tespittir.