bugün

yazmaz kişi ama şimdilik
9. Cumhurbaşkanı süleyman demirelin hayat arkadaşı, eşi, hanımı neyse işte..
ekşi sözlükte iki kişi tarafından kullanılan hesap. zaten dandik entrylerle, sıkı olanları ayırmak pek zor sayılmaz. gerçek hayatta "yılmaz özdil" adıyla sabahta yazıyor, atv ana haber'i hazırlıyor.
(bkz: ana)
süleyman demirelin şapkasız hali.
9290859 nolu entrysi ile bıraktığı ekşi sözlüğe, o tarihten sonra ilk kez bugün * 9879121 nolu entrysi ile dönmüş yazar... inşallah devamı gelir yazılarının da otisabi gibi yazdığını silmez. hatırlarsanız otisabi de risk nedir soru başlığa risk budur yazmış ancak akabinde silmişti (#471681)...

edit : yukarıdaki entry numaraları ekşi sözlük için geçerli olup uludağ sözlük ile bir alakası bulunmamaktadır...
Evli çiftler zaman içersinde birbirine benzer sözünün kanıtı.
süleyman demirel gibi sağlıklı olmadığı, büyük problem yaşadığı, hiç konuşmadığı söylenen eski first lady
ex- first lady of turkey...

aslında ne hale düştüğümüzün apaçık resmi...

sürrealistler henüz keşfedemedi...
hakkında açılan başlığı görünce kaybettiğimiz sandığım hanımefendi.
Tarzı ve tavrı ile tüm devlet adamı eşlerinin örnek alması gereken hanımefendidir.
cumhuriyet'in ilk first lady'lerinden, geçen yıllarla birlikte eşine benzeyenlerden. bir başkası için ve kesinlikle bir üst sürümü için (bkz: rahşan ecevit).
alzheimer hastalığına yakalanmış eski first lady.
eksisözlükte klavyenin hakkını veren en iyi yazardı hala dönmemiştir kendisi ; otisabi bile döndü yeter artık sende dön dediğim nevi şahsına münhasır kişilik...
ekşi sözlüğün en taşşaklı yazarlarından * biri.
bir çok fenomen olmuş başlığa imzasını atmış, diğer sözlüklerde bu başlıkları ya aynen kullanılmış ya da modifiye edilerek kullanılmıştır.

(bkz: gündelik hayat teorileri) *
(bkz: gündelik hayat teorileri) *
(bkz: yaşamsal tespitler) *
şu günlerde Alzheimer hastalığıyla mücadele eden kadın.
haber için : http://www.ensonhaber.com...asini-bile-tanimiyor.html
ekşi'de * en canalıcı noktaları en kallavi bir şekilde anlatıveren kendine has uslubu olan şimdilerde yazmaz olan (en az 2 yıl) yazarı(idi).
her defasında ulan bu benim de aklıma gelmişti dediğimde o entry'nin sahibi nazmiye demirele ait çıkıyor olmasıda benim için tesadüf olamaz olmamalı. kendisine çok mesaj attım ama lanet olsun ki bir kez bile geri dönmedi bana.
lanet olsun içimdeki nazmiye demirel sevgisine.
bazen düşünüyorum kendi kendime, bir kişiye sadece yazdığı entryler kriter alınarak nasıl bu kadar sempati duyulur? valla duyuluyor işte. sözlük dünyasına adımımızı atar atmaz malum ekşi turlarına başladık, daha sonra uludağla bir tanışıklığımız oldu. yazdık elimizden geldikçe. dikkati çeken, ekşinin ilk dönemlerinde seviyenin yüksekliğiyle günceli yakalayabilmesiydi.şu özgün fikirler, yaratıcı altyapıyla kotarılıyor derinden derine sözlük ünvanı büyüyor. medya da bu sanal oluşum ilgi çekmeye başlıyordu. tabi bu dönemin malum yazarlarından birisi de nazmiye demirel'di. gündelik hayat teorileri, sağduyulu argümanları, ölçülü yazılarıyla bir sözlük öncülü oluvermişti. taraf'ın arkasında malum 20 soru cevap bölümü olur ya ordaki kahramanınız kim sorusuna nazmiye demirel diyecek kadar bir popülarite dipten ve derinden resimlendi. nazmiye demirel'de muhteşem gözlem yetisi yaşam kokan tespitlerle günden güne bu sanal oluşumu vitrine taşıdı. bir nevi kişisel gönül mutabakatıyla bir çok entry ve başlık filizlendi. hayat dipnot soslu teoriler ilgi çekti, durdu.
kahramanlık vs gibi demin kişilerin nezdinde oluştuğunu gözlemlediğim mevzu bana yakın durmaz. fakat bana yakın geliveren bir şey var: şu nazmiye demirel'le özdeşleşen samimi gündelik hayat teorilerinden herkesin gençlerin hayatlarından bir iz buluvermeleri. nevi şahsına münhasır bir örnekle açımlayalım durumu. cenk taner vardır müzisyen. sevilir, sevilmez. yaptığı müzik desteklenir, desteklenmez. fakat cenk'te bir şey vardır. bir anda ayın sonunu, ödenecek son taksidi düşünüverirsiniz. tek kişi olduğunuz anların keyfini yalnızlık tandanslı samimiyetinde bulursunuz. sözler samimiyet timsali gibidir. nazmiye demirel'in tanışmasam da entrylerinin başlıklarının da böyle olduğunu düşünüyorum. birikime binaen değer bindirilmiş, yalnızlık soslu, gözlem yetili ve her şeyden mühimi samimiyet rüzgarı edasında...
samimiyetten şüphe duydurtmayan bir yazardı nazmiye demirel. çok kişi okudu yararlandı entrylerinden. alttan alta çığ gibi büyüdü sözlük o ve onun gibi yazarlar sayesinde.
hani, artık yazmıyor. yazdıklarımızı da okuduğunu sanmıyorum. fakat kafamda kurduğum dünya da yeri büyüktür nazmiye demirel'in. tanımadan tanımış gibi olmak vardır ya öyle işte. doğallığa sığınarak. otursam 3-5 gün kesintisiz sohbet ederim insanı. görmeden, tanımadan.entry deyip geçmeyelim, yıllar evvelden asgari müşterekler oluşturmuşuz. o zamandan nüktelemeler yapılmış, zihin açıcı tepitler vurgulanmış. saygı duyuyorum kendimce.
edit:kişiselliği su götürmez oldu, ama bu seferlik öyle.
Son 5 yıldır alzheimer rahatsızlığıyla mücadele eden eski first lady.
6 yıldır ekşi sözlükte yazmıyor olmasına rağmen eski entrilerini okumak da zevkli olan eski ekşi sözlük yazarı. geri dönebilir gerçi kendini uçurmuş yahut uçmuş değil lakin o birikimi nerede paylaşıyorsa bilmek isterim.
ölmüştür. süleyman kime değil mi nazmiye diyecek şimdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23379758.asp
vefat etmiştir, sevenlerinin başı sağolsun.
9. cumhurbaşkanı süleyman demirel'in eşi, vefat etmiş an itibariyle. allah rahmet eylesin.
ölümleri akla gelmeyen insanlardan biri. bazı insanlar hiç ölmeyecekmiş gibigelir ya insana. görmesek de tanımasak da hep bizler nefes aldıkça onlar dao nefesebi ryerlerden ortak olacak sanırıziçten içe. öyleymiş nazmiye demirel de bende, şimdi fark ettim. allah taksiratını affetsin, kalanlara sabır versin.
süleyman demirel için 27 mayıs darbesidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar