bugün

bir cezvenin içine konulan suya biraz nane, biraz limon suyu konulmak suretiyle hazırlanan, annelerin hasta çocukları için özel olarak yaptıkları doğal ilaç.
hasta midelerin olmazsa olmaz en onemli dostu. bilumum gida maddesinin alinmasiyla mahvolan mide bu muhtesem karisim sayesinde hale yola girer
(bkz: nane limon kabugu)
(bkz: ajd diyeni islak odunla oylarlar)
doğadan tarafından poşet çay şeklinde piyasaya sunulmuş, soğuk algınlıklarına birebir, şifalı içecek..
(bkz: turk icecekleri)
mide bulantısını kestiği rivayet edilen içecek. dün akşamdan beri bu dertten muzdarip olan bünyenin umut ışığı.
gribe birebir olduğu söylenir.
o tatsız acı mide bulandırıcı ilaçlardan içmeyi işkence görenler için, nane limon tedavisi bire birdir.
hatta abartıp içine evde ne var ne yok koyabilirsiniz. bu yeri gelir ayva olur yeri gelir mandalina veyahut elma. yeri gelir havuç hatta inanamazsınız turp bile olur. yeter ki tadını nahoş duruma getirmeyin.
barış manço şarkısı.
mide bulantısı dendiginde akla gelen ilk şey olmakla beraber, adı geçtiginde mideyi bulandıran içecek.
içine tuz da eklemek suretiyle içtiğim, an itibariyle mide bulantımı geçirerek gönlümdeki tahtını pekiştirmiş, şahane lezzetli içecek.
bozulmuş mideyi ilaçtan çok daha kısa sürede ve daha doğal yollardan iyileştirmekte birebir içecek.
soğuk algınlığına iyi geldiği söylenen ev antibiyotiği.
hafiften ayaklarda bir üşüme mi başladı, ertesi gün mide ağrısıyla uyanmak istemiyosanız, atın bi nane-limon, keyfinize bakın. alışkanlık olunca, nanesini azaltıp limonunu artırıp, sıcak limonata kıvamına getirmek mümkündür. şeker bile atıyorum*.

bilimum kafelere tavsiyemdir:

(bkz: sıcak limonata)
bircok insanin nefret ettigi -ki muhtemelen genelde hasta olunca anne-baba tarafindan zorla icirildigi icin nefret ediliyor-, halbuki cok da lezzetli olan bir icecektir kendileri.
gribal enfeksiyona ve öksürüğe ilaç gibi gelen içecek. çaydanlığınızın demliğine bir tutam nane, bir tutam kekik, limon, elma ve ıhlamur koyup kaynatın, sıcak sıcak için değişimi sizde farkedeceksiniz.
içinde bulunduğumuz şu mevsimde sürekli olarak tüketmek zorunda kaldığım, çok güzel tadı olan, ama bu kadar güzel olmasına rağmen hastalık dışında içilmeyen içecektir.
hafif bir gribal enfeksiyonda çevrenizdeki insanlar tarafından önerilecek doğal ilaç."biz de biliyoruz len" diyesi geliyor insanın ama "düşüdüğün için sağol" demekten öte gidemiyorsun.
sihirli içecek. zira mide bulantısı, nezle ve gribal enfeksiyona iyi gelen bir içecek.
Ofis olarak bugünlerde poşet halinde satılan versiyonuna taktığımız karışım. Doğadan markasının hem çok lezzetli hem çok pratik, alkolik bünyelerin aksamdan kalma hallerine süper geliyor.
http://img826.imageshack.us/img826/4025/pr016max.jpg

şu şekilde olanı hem yalnız hem üşengeç hastalar içindir.
tadında bildiğimiz nane limonu arayanlar aaa ne güzelmiş diye sevinenler hata eder. içindeki nane değil mentoldür; yakar.
bir de insanın sinirine dokunuyor. bu ney yani ? ney bu ? oralet gibi.

edit: şu yeşil ok işaretine kimse tıklamayacak mı gerçekten ? yalnızlığın bu kadarı.

zibit: orada ok olmadığını biliyorum.
midemi rahatlatan tek içecek. zamanında nasıl büyük konuştuysam "öğğğ iğrenç" diye sürekli içmek zorundayım. hala sevemedim. ama iyi geliyor mu geliyor.
Gece gece tek umudum.
artık öyle bir hal almıştır ki başım ağrısa annemden nane limon istiyorum kokusu bile yetiyo herkes de sevmez ama hastasıyım yani.