dünya hayatının boş olduğuna inanan insanın namaza başlama beyanı. evet..
Hayırlı Cumalar denilesi durumdur, hayırlı olsundur efendim.
istemek başarmanın yarısıdır.

Hadi gözün aydın.

Allah hidayet versin.
(bkz: bu din bir harika dostum)
cennette görüşürüz denilesi durum.
allah kabul etsin kardeşim çok yerinde bir karar dememize neden olan istektir.
Sabah namazını kılmayanın: Yüzünde nur kalmaz.
- öğle namazını kılmayanın: Rızkından bereketi kaldırılır.
- Ikindi namazını kılmayanın: Vücudunda kuvvet olmaz.
- Akşam namazını kılmayanın: Evladının hayrını göremez.
- Yatsı namazını kılmayanın: Uykusunda rahat edemez.
Dünyadaki cezası- ömrü kısalır.
- Salihlerin (nur) simasını yüzünden siler.
- Yaptığı hiç bir amele sevap vermez.
- Duası Allah katına çıkmaz.
- Dünyadaki bütün mahlukat ona buğuz eder.
- Salihlerin duasından nasibini alamaz.
ölür iken- Zelil olarak ölür.
- Aç olarak ölür.
- Susamış olarak ölür (ne kadar içerse içsin susuzluğunu gideremez).
Kabirde- Allah kabrini daraltır. (kaburgaları birbirine girer).
- Kabrinde ateş yanar.
- Allah ona yılan musallat eder ki kıyamete kadar ona eşlik ederek (vurarak) kıyamete kadar azap eder.
Kıyamette- Allah ona yüzünün üzerinde sürünerek mulat eder ceheneme kadar.
namaz kılmayanların başına gelecekler
- Allah ona gazapla bakar ki yüzünün eti eriyip gider
- Allah onu en küçük günahlardan bile hesaba ceker af etmez.
Rabbim namazı dosdoğru kılanlardan eylesin inşaallah.
namaza başlamak istiyorum demek yerine hemen kalkıp o anki vaktin namazını kılmak doğru olandır.
He aynen ben.
Namaza başlamak istiyorum ama şu an için imkansız.
Dindar bir kişiliğe sahip değilim fakat namaz kılan insanlara herzaman imrenmişimdir. Abi ben vakit bulamıyorum siz nasil vakit ayirabiliyorsunuzlan??
abdest almakla işe başlanmalıdır. daha sonra o an ki vakit namazından başlanmalıdır. o gün kılanamayan vakit namazalarıda kaza edilerek temiz bir başlangıç sağlanır.
Namaz kilmak, ruhun cicek acip huzur kokmasidir.

Namaz'da buldugunuz huzuru hic birsey de bulamaSiniz emin olun.
Bundan sonra daha kıymetli olmaktır. Her gün arınmaktır. Tazelenmektir.
istiyorsan yap, ama burda duyurma bunu denilesidir.

Hayır yani amaç ne?
Sen o işi allah için mi yapıcaksın yoksa millete 'bakın ben namaz kılıyorum' demek için mi?
Bana sorarsanız; Bunu buraya gelip duyuranlarım bu işi yapacağından şüphe duyarım valla.

Zira bunu harbiden yapmaya karar verseydiniz burda gelip duyurmazdınız.

(bkz: ibadetin gizlisi makbuldür)
güzel bir yazar isteği. isteğin gerçekten güzel. bazı yazar arkadaşlarımızda ayıp ediyor millet am istiyor, göt istiyor yazıyor adam namaz kılmak istiyor ayıplanıyor. yakıştıramadım.
bir müslümanın en güzel isteği.

niyet her şeyin başlangıcıdır. hakikaten bu önemli ibadete mazhar olunmak isteniyorsa oturun ve dua edin. allah'dan isteyin, yardım dileyin. diğer işlerimizde olduğu gibi namaza başlama noktasında da yardım isteyin. bu niyetinizde samimi olursanız şayet başlamamak için hiçbir sebebiniz kalmayacaktır buna emin olun.
siz samimi niyet edin ve gerisini allah'a bırakın.
zaten alıştınız mı artık ondan sonra kılmamak çok garip gelecek. "ben nasıl kılmamışım bunca zaman" diyeceksiniz.
vakit geçerken bir rahatsızlık hissedeceksiniz.

tamam niyet dedik, başlayacağız dedik eyvallah bunların hepsi güzel şeyler ama bu arayı kısa tutmak icap eder. zira geçen her zaman sizin aleyhinize işler.

namazın şakası yok arkadaşlar. müslümansan kılmalısın. kılmak zorundasın. ilk sorulacak ibadetlerden bunu bilmeyen yoktur. unutmayın namaz cennete de götürür cehenneme de. allah katında bu kadar etkindir. lütfen ehemmiyet gösterelim. ısrar edelim. kılmaya çalışalım.

yarın öbür gün göçüp gittiğinde amellerinle baş başa kalacaksın. herkes bırakıp gittiğinde.. ameller iyi, ibadetlerde tam ise kabirde neşe içerisinde son saatin gelmesini bekleyeceksin. biran önce o ara vaktin geçmesini isteyeceksin. he ibadetler yok, ameller de "eh işte"yse durumlar tersine döner.

namazlarımızı özenli, itinalı ve aklı başında bir şekilde kılalım. bana da oluyor bazen canım o an kılmak istemiyor. olabilir. yapacak bir şey yok. insanın ruh hali, psikolojisi, dış etkenler vs. her zaman aynı olmayabiliyor. böyle anlarda kılmayın. erteleyin. tabi tabi. misal yarım saat sonra kılmayı deneyin. kendini iyi hissettiğinizde tekrar deneyin. allah'a yaraşır bir şekilde onun huzurunda olmalıyız. o sebepten kendinizi tam hissettiğinizde görevinizi yerine getirin. tabi bunu bahane olarak da kullanmayın.

bu konuda ve diğer sıkıntıda olduğumuz konularda allah yardımcımız olsun.
Vakit bulamıyorum diyenlere:

Ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa?