bugün

allah ın emirlerini yerine getirmeden namazını kılmayan islam ın şartını uygulamadan hayatını boş beleş geçirip hiç bir yaraya merhem olmadan tez elden cehenneme gidecek insanlardır. nolacak şimdi.
insandır.
cehenneme gitmesi tartışılacak insandır. cehenneme gidecek diyenler yargı gücünün kendilerinde bulunduğunu sanıyorlar sanırım
Format çekilmeyen bilgisayara benzer.
şüphesiz ki o da bir homo sapienstir.
(bkz: homo sum humani nihil a me alienum puto)
ben namaz kılmıyorsam, benim kuyuma da başkası girmeyecekse, kimseyi ilgilendirmeyecek olan olaydır.
namaz kılmayı bilmiyordur.
namaz kılan insanın yargılayamayacağı insandır.
alnını secdeye götüremeyen bir imana sahip insandır.
Ramazanin etkisiyle baslama egilimine girse de uzun sure devam etmez genelde.
namaz kilmayan cehenneme gidecegi icin, namaz kilanin gotune kina yakma sebebidir.
Allah af etsin.
hesabını sadece allah a verecek insandır.
namaz kilmiyor olmasi kimseyi ilgilendirmeyen insan.
--spoiler--
namaza inanmaması onun kafir yapar, ancak buna inanıp kılmıyor olması onu kafir yapmaz.
--spoiler--
huzur nedir hiç bir zaman bilemeyecek insandır.
namı diğer beynamaz. müslümansa uyarılır, sonrasına karışılmaz.
Vala başlıcam lan içimde çok var.
manevi huzurdan bi haber namaz kılandan bi farkı yoktur. namaz kılmayanların da manevi huzura sahip olabileceği su götürmez bi gerçektir.
müslüman olmayan insandır. müslüman olup ibadetlerini yerine getirmeyen insandır. aynı zamanda belki de canı istemeyen insandır. bir insanın bir ibadetini sorgulamak kime neden düşmüş, derdi kimleri neden germiş dememize sebep olan kişilerin ağzına düşmüş insandır.
inançları dogrultusunda kılmıyorsa karışılmaz ama müslüman olarak geçiniyorsa oturup bir düşünmesi lazım.
namaz kılan insandan bir farkı yoktur.
(bkz: kurban kesip kendi yiyen müslüman)
namaz kılmak nedir? sadece günün belli vakitleri yapılan bir ibadet mi yoksa 24 saate ardından bütün ömüre yayılan manevi bir yolmudur? Eğer manevi yol ise günümüz Müslümanlığı sadece günün belli saatlerce yaptıkları ibadet. malesef Müslümanlar içi boş bir islam yaşıyor hele günümüzde Müslümanların eli para gördü sadece şekilci oldular...

not: Cat Stevens namı deger Yusuf islam derki ' iyiki islamı Müslümanlardan öğrenmedim yoksa asla müslüman olamazdım' işte inandığımız ve yaşadığımız islam felsefesi bu malesef.

not 2: ateist değilim şekilci hiç değilim, ibadetlerimi de kimsenin gözüne soka soka da yapmam.
vakit kaybetmez.
namaz kılıp da insanlıktan tiksindiren tavırlarla yaşayan insanlardan daha az yanacaktır.