bugün

namazı şov olarak kullanan kişilerin yaptığı eylem.
akpli icraatidir.bizim yurtta bi eleman vardı adamın namaza gittiğini butun yurt duyardı.butun odaları dolasıp namaza gidiyom gardas sende gel hadi bağırırdı enbesil moron.
Ameller niyetlere göredir.
ibadetini gerçeten inandığı için yapan bir insanın gerek duymayacağı harekettir.
çaldığımı çakmayın anlamınadır.
Farz ibadetlerini aleni yapmak caizdir. Yapmayan birilerini heveslendirmek icin.
Riyakarlık.
the prayer show'dur. yaşlılar bunu çok sık yapabiliyor. gidici olduğundan galiba. akp'liler ayrı bir kategoridir.
Kılmayanları rahatsız eder.
Kimi kendini rahatlatmak için hükümetle eşleştirir, kimi gösteriş der, kimi herkesin dini kendine niye şov yapıyor der.
Kimi de "Allah kabul etsin. Ben kılmıyorum." der. (diyen vardır ya. valla. Herkes de çamur atmaz ya)
her an dile getirmek cahilce bi davranıştır. örnek olsun insanların yanında kilacaksa kilsin da, söyleyip durmak da neyin nesi. kendini beğenmiş işte, itici ve görgüsüz.
Namazı gösteriş için kıldığını gösterir. Uzak durulmasında fayda vardır.
+ şunu şunu yapalım
- dur bir namaz kılayım da.

çok yersiz olabilmektedir.
+ hadi namaz kılalım
- dur önce bi namaz kılayım.
Edit: kezban of mümin olacak üst kattaki kardeş swh
"madem kılıyorum herkes bilsin bari lakin allah var mı yok mu belli değil .en azından bu dünyada faydası olsun kıldığım namazların" mantığıdır.
derdi namaz değil reklamdır bütünüyle. tıpkı yardım gibidir. bir elin yaptığın yardım yaptığın diğer eli görmemesi gibidir. reklama gerek yok. yaptığın durum çok da aman aman birşey değil yani. inançlıysan görevin olan şeyi yapıyorsun zaten. bunu özel birşeymiş gibi lanse etme canım arkadaşım.
saçmalamaktır. sonuçta sen namaz kılıyorsan gösteriş için değil Allah' ın bunu buyurduğuna inanıp iman ettiğin içindir. dolayısıyla ibadetin de allah ile senin aranda olmalıdır. bunu sürekli dillendirmek sana daha çok sevap kazandırmayacaktır diye düşünmekteyim.
namazı gösteriş için kılmaktır.

maun suresinde der ki,

yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar namazlarını ciddiye almazlar.

onlar gösteriş yapanlardır, hayra da mani olurlar.
Riyakâr günahkâr insan tavrı. neyin Havası o lan.
geçen yine namaz kılıyoruz...şeklinde başlayan cümlelerin müsebbibidir.
Namaza yeni başlayan insanın sürekli bundan bahsetmesi normaldir. Hayatında bir değişik yapmıştır çünkü. Bir iki haftaya söner. He sonra yine anlatmaya devam ediyorsa uyarmak lazım.
bonus kazanmak isteyen dincilerin yaptığıdır.
Bize değil Allah'a anlatılması gereken namazdır.
Sabah sabah dedemi yine sinir etmiş zındıklar.
sadece müslüman yobazların ibadetlerini insanların gözüne sokmak için yaptığı şeydir.
ya kardeşim sen bu namazı Allah rızası için mi kılıyosun yoksa show için mi dedirten durumdur.