bugün

allah'a inandıkları için, bunu bir o'na karşı vazife bellemiş yazarlardır.*
günahı da sevabı da kendine olan yazarlardır. sağda solda hava atmazlar.

(bkz: ibadette gösteriş riyadandır)
ibadette gösteriş denildiği için siyasi liderlerin camiye gidip gelmesine yorum yapan gruplarada saygılar.
buraya yazdıkları takdirde boş yere kılmış olan yazarlardır. ama olsun günümüzün modasıdır islamcı şovmenlik.
içler acısıdır, yok denecek kadar azdır.
benimdir. ama maalesef sabah namazları arada kaçmıyor değil.
Buraya yazıp gösteriş yapmaya çalışan yazarlardır,herkes öğrenince bir bok oluyor sanki.
benimdir efendim. her cemaat ablası pompalayışımda günah-sevap dengesini korumak için kaç posta gittiysem o kadar rekat namaz kılarım.

(bkz: bir dengeleyici olarak namaz)
bir sorum var bunlara son zamanlarda namaz kılma isteğiniz ve gücünüz azaldı mı yoksa aynı mı?
Benimdir.
Genelde yatsı namazlarını karanlıkta kılarım. Perdeyi falan iyice çekerim.
Odam zifiri karanlık olur. Namaz boyunca da gözlerim hep açıktır. Çünkü karanlıkta epifiz bezleri çok aktif çalışmaya başlar.

"Karanlıkta oturanlar gerçek ışığı görebilirler."
(bkz: hz isa)
Haram yemeyen, düşünen, sorgulayan, aklını kullanan yazarlar.
Sana ne insanın Allah'a ilişkisinden?
(Şimdi ilişki dedim diye bunu kendi seviyesinden anlayan bir kıt akıllı çıkmaz umarım)

Edit: Muaviye dininden olanlar eksikemiş. Beğenmenizi zaten beklemiyordum. Sadece uyanışınızı bekliyoruz.
elektrikler kesikse namaz kılınmazmış yeni öğrendim.
Ben kılarım, bir ara 3 sene boyunca kıldım. şeytan vesvese vermeye başlayınca bıraktım. dün yani pazar günü akşam namazından başladım. umarım ki hep böyle devam eder.
Namaz kılma şevki, yaşadığın hayata bağlı. Haramlarla geçiyorsa namaz aklına bile gelmez. Kılsanda zevk almassın.
Ulan dün Türkçe namaz nasıl kılınır yazısı yazdım. Hiçbir yorum yapmadan dosdoğru namaz surelerinin Türkçelerini yazdım yobazlar bunu eksiledi: (#45846264)
Demek ki bilmeden okuyup durdukları bu ayetlerin Türkçe anlamlarını beğenmediler. Başka bir açıklaması yok.

Bunlar Kuran'ı Türkçeleştireni bulsalar onu da eksilerler.
napacaksınız namaz kılanlara madalya mı takacaksınız.
--spoiler--
demek ki bilmeden okuyup durdukları bu ayetlerin türkçe anlamlarını beğenmediler
--spoiler--

hayır, namazla alakan olmadığı halde allahın emrini çarpıtmanı beğenmedik.

ha şimdi gelip diyeceksin allahtan bana ne, inanmıyorum. o zaman namaz başlıklarında boş boş gezme.
ben kimsenin emrini çarpıtmadım dosdoğru bilmeyenler varsa diye namaz sırasında söylenen şeylerin türkçe anlamlarını yazdım. kimseye türkçe namaz kılın demedim. türkçe namaz başlığı altında daha önce kimsenin yazmadığı ama yazılması gereken tek şeyi yazdım aslında. içerikle ilgili beğenmediğin yanlış yazdığımı düşündüğün bir nokta varsa onu beğenmezsin. ayrıca alın bundan sonra namazı böyle kılın diye yorum yapsaydım beğenmemeni anlardım. ha eksi butonuna 3 değil 300 kere bassanız da benim için fark etmiyor. hatta buna sevinirim bile. ama bu entry'nin eksilenmesini garipsedim sadece.

5 vakit namaz da kıldım zamanında konuya da vakıfım.
cumadan cumaya Allah kabul etsin.
(bkz: huzur).

Allah’a en yakın olunan zaman. Ne mutlu hakkını verene…
bir insan neden baskasinin dini inanclariyla, rituelleriyle ilgilenir????

bir insan neden dini inancini, rituellerinin reklamini yapar, afise eder????
Ben kılarım.
uzun yıllar kıldım. ama artık agnostiğim.
buyrun benim. cuma namazlarını aksatmamaya çalışıyorum ve güzel bir haber aldığımda 2 rekat şükür namazı kılıyorum. bir keresinde gaza gelip günde 5 vakit kılayım dedim, 2 günde zor geldi ve bıraktım. bugün güzel bir haber aldım. ben en iyisi yine bir şükür namazı kılayım.
elhamdulillah
güncel Önemli Başlıklar