bugün

çok vardır bundan. bayram ziyaretine gider. evin oğlu bayramını kutlamaya geldiğinde mal gibi bakar sadece, ne sarılma ne tokalaşma. bu mal bakışmaya son vermek isteyen evin oğlu elini uzatır ama elini de havada bırakır bu mendebur. malum elini verse götünü kaptıracak sanırım. hay sana da senin dini inancına da... hayattan soğuturlar yemin ederim.
net bir biçimde gerizekalıdır. ulan 90 yaşında nenenin elini öpecem bayramda, vermiyor elini vicdanını siktiğim. he nene seni sikecem amk.
Aklından ne geçiriyor ne hayaller kuruyorsa artık tokalaşma esnasında.
Çok bulunur özellikle yaşlı kadınlardır.
"bu devirde hala kaldı mı" sorusunu akla getiren kişidir.
birde bilmeden elini sıkınca bütün ziyaret boyunca size yan yan bakarlar, he amına koyam seni sikmeyi çok istedim, çokta yarağımdaydın.
şu saygı duyma olayı da pek bi moda oldu amına koyayım. hele hele tartışma programlarında. saygı duymak zorundasın bik bik.. sanırım söylecek lafı olmayan herhangi bir savunması olmayan insanlar kullanıyor bu lafı. başlıkta bahsettiğim olay biraz önce başıma geldi. ben bu ve türevi varlıkları insan diye adlandırmayacağım. insan müsveddesi belki.
bunu normal karşılamamak saygısızlık değildir çünkü bu anormal bir durumdur ve hastalıktır bana kalırsa.