bugün

türkiye cumhuriyeti'nin yüz karası bir hukuksuzluğunu yaşamıyla/yaşadıklarıyla gözler önüne seren insan.

(07.12.2014)* olayından sonra açıkça görüldü ki internete videosu düşseymiş içinde gizli sapkınlığını tutanlar tarafından daha da haksız bulunabilirmiş.

bu iki olay birbiriyle örtüşmüyor diyebilirsiniz. ben burada ne kadar da ete aç bir toplum olmak konusunu belirtiyorum. öyle bir açlık ki doyurulması çok zor. sorsalar, sözde muhafazakarsınız, cumaya gidiyorsunuz, oruç tutuyorsunuz. eminim ki imkanınız olsaydı o insan dışı varlıkların yerine geçmek isterdiniz.

isteyen üstüne alınsın.
(bkz: hukuksuzluk)

(bkz: utanç)

yeni türkiye'nin görmek istemediği ayıp(tı).
adını ilk duyduğumda üç gün yemeden kesildiğim, esinlenip esinlenmediklerinden emin olmamakla birlikte şahsiyet'i seyrederken yıllar sonra devamlı hatırladığım, acısını etimde hissettiğim kız çocuğudur.

dava süresi boyunca bir sosyal görevli, psikolog desteğinden yoksun bırakılmış, 10 kez tıbbi muayeneye zorlanmış, duruşmalarda tecavüzcülerinin karşısında saatlerce oturtulup onur kırıcı sorulara maruz bırakılmıştır. ayrıca yargılanmalar 11 yıl sürmüştür. 35 sanığın ikisi hariç tamamı alt sınırdan ceza almıştır.

aihm, aihs 3. ve 8. maddelerinin ihlal edildiğine hükmetmiş; türkiye'yi 25 bin euro manevi tazminat, 3 bin euro mahkeme giderlerini ödemeye mahkum etmiş.

olay, hukuksuzluğun yaptırımının uygulandığını görmekle içimizin bir nebze rahatlamasını sağlasa da, hangi tazminat, bu kızın yaşadığı onca acının üstüne sakat ve hakkıyla gerçekleştirilmemiş bir dava sürecini iyileştirebilir ki sorusunu sordurur.
adı n soyadı ç ile başlayan birinin resmi ünvanıdır. adı n soyadı ç ile başlayan bir ünlü düşündüm bir an, aklıma gelmedi.