bugün

ben şunu anlamıyorum,
müzik dinlemek günahtır diye KURAN da yazıyor mu?hayır
hadislerinde hangileri gerçek hangileri sahte tam biliyomuyuz?hayır
sadece kurana ters düşen hadisleri kabul etmiyoruz öyle değil mi?

kendi fikrimi söylemem gerekirse,
müzik dinlemek günah değildir.
ister kadın sesiyle ister erkek sesiyle olsun

şarkı söyleyen erkek ya da bayan sesi insana başka şeyler çağrıştırıyosa, müziğin ne suçu var
ayrıca hiç sesini duymadığınız,
çarşaflar içindeki bi bayana da farklı hisleriniz olabilir,
yürüyüşü pek ala hoşunuza gidebilir mesela.

ayrıca insanın düşünceleri onu günaha sokmaz değil mi?
o düşünceleri gerçekleştirirse günaha düşer.
aklımızdan bin türlü şey geçiyor,
düşünmek istemesek bile aklımıza geliveriyor öle değil mi?
ama düşünceler hayata geçmedikçe günaha girdiğimize inanmıyorum.
benim kişisel beyin yapıma göre müzik dinlemek kesinlikle günahtır.
bana bir seksten veya basit bir uyuşturucudan daha fazla zevk veren ve beni gerçek dünyadan uzaklaştırıp yapay bir orgazm yaşatan bir şey benim için haram olsa gerek.
(bkz: jimi hendrix)
müzik dinlemek günah değildir ezanın bile farklı makamları vardır. ama kadın sesinden şarkı dinlemek biraz tartışmalıdır. ama bana göre o da günah değildir. çünkü islamın en temel taşlarından kabul edilen hadise göre (ameller niyetlere göredir.) düşünürsek icra ettiğimiz işi yani müzik dinlemeyi (kadın sesinden) ne amaçla gerçekleştiriyoruz. müzik dinlemek için mi yoksa kadının sesinden tahrik olmak için mi? birincisi içinse günah değil ikincisi içinse günahtır.
hadislerden bulduğum bir yoruma göre yasaktır.
Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Bu ümmet içerisinde yere batırılma, kazf ve hayvana dönüştürülme olacak. Bu, içki içtiklerinde ve kadın şarkıcılar edinip müzik aletleri çaldıklarında olacak’ buyurdu.”

Albânî Es-Silsiletü’s-Sahiha 2203, ibni Ebi’d-Dünya Zemmu’l-Melahi, Tirmizi

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kevbeyi yasaklamıştır. Kevbe davuldur. Nefesli çalgıyı facir ahmakın sesi olarak tanımlamıştır. Geçmiş âlimler imam Ahmed bin Hanbel (Rahmetullahi Aleyh) gibi, eğlence ve müzik aletlerinin haram olduğunu bildirmiştir. Ud, tambur, kaval, keman ve zil bunlardandır. Kemençe, kanun, org, piyano, gitar ve benzeri modern eğlence ve müzik aletlerinin, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in müzik aletlerini yasakladığı hadisin kapsamına girdiğinde şüphe yoktur.

alıntı: http://www.hadisler.com/?pid=p&id=935

he aynı hadisin başka bir yorumu da sadece eğlenceye düşmenin yasaklandığıdır.
bu konu islam alimlerini 2 ye hatta 3 e ayırmıştır. ve uzun süre önceden gelen bir tartışma söz konusudur. kimi alimler müziğin insanı şeytana yakınlaştırdığını, yoldan çıkardığını savunarak günah olduğunu ileri sürmüşler, bazıları ise belirli ölçülerde ve mekanlarda dinlenebileceği fikrini ortaya koymuştur. günümüzde çoğunluğun kabul ettiği görüş kur'an yorumları ve yazdığı bir çok değerli kitap ile tanınan, imam hadouk tarafından islam alemiyle paylaşılmıştır. buyurun kendi ağzından dinleyin;

https://www.youtube.com/watch?v=63kpAOMHJfs
günahtır çünkü hz yavuz çetinin söylediği gibi, seni s*kerler ailecek geçmiş olsuna geliriz.
serdar ortaç, sinan akçıl, demet akalın vb dinlemek günahmış.
günah değilmiş ama bi hadis mi ne varmış. Çalgıyla boş vakit geçirmekle ilgili.
Müzik dinlemek hafızayı canlı tuttuğu ve unutkanlığı azalttığı için günah değildir.*
günah tabi ki manyak mısın, diye cevaplanası soru.
ilk bakışta yobazca gelen bi sorudur.

fakat ben bir müziği dinlerken seksten daha fazla zevk hissediyorsam bedenimde ve zihnimde... o zaman?
günahı geçtim haramdır amk! az hangi dine inandığınızı araştırın öğrenin sağda solda ılımlı islamcılık oynamayın!!! "ühühüh gerçek islam bu deyil"

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4032

hadi siktir git şimdi!!
inci sözlük moderatörleerinden biyikli genc forvet ' in bu konu hakkında yazdıkları insanı güldürmüştür.

--spoiler--
müslüman mısın? evet. bitti kardeşim. olay burada bitti. müslümanım diyorsan müzik falan dinleyemezsin. bu, bu kadar açık ve net. neden dinliyorsun müzik? nedir yani esbab-ı mucibesi? "ruhumu dinlendiriyorum.", "boş vakitlerimi değerlendiriyorum.", "müzik dinlerken dertlerimi, tasalarımı unutuyorum." hassiktir oradan, hayasız, ahlak yoksunu, sapkın kahpe tohumu. ruhunu dinlendiriyormuş. ruhunu dinlendirmek istiyorsan, açacaksın iki satır ilmihal okuyacaksın, hadis tefsirlerini geçeceksin, yorumlayacaksın. boş vaktini değerlendiriyormuş. bak hele bak. gerekçeye bak. beyimiz 5 vakit namazını kılıyor, tesbihatını eksiksiz yerine getiriyor, her gün aksatmadan kuran tilavetini yapıyor, aç, fakir doyuruyor, işine, mektebine gidiyor, her şeyi tamam. bitirmiş yani, kemalatta ehil olmuş ama tüm bu iştigallerin arasında boş vakti kalıyormuş küçük beyin. bak hele bak. bunu da müzik dinleyerek değerlendiriyormuş. senin ben vicdanını s*keyim amkodumun sarsağı.

bir hadis yazmadan önce 40 derenin suyu ile gusül alan buhari, tırmizi, taberani'yi yok sayıyorsun yani. resulullah efendimizin bu şeytan uğraşını haram kıldığını bizlere nakleden bunca hadisi görmezden geliyorsun öyle mi? bak arkadaşım. sen bu dünyaya cenabı' allah'a kulluk yapmaya geldin. heh. anladın mı? girdi mi o küçük beynine. bu kadar basit. müslümanın boş vakti falan olmaz. bu ne rahatlıktır arkadaş. tamam yani. münker nekir imtihanını geçeceğinin, sırat köprüsünden kıskıvrak bir kısrak gibi süzüleceğinin, mizan terazisinde sevaplarının günahlarından okka okka ağır geleceğinin teminatını aldın yani. ordan geliyor bu rahatlık. mesai doldurmak için müzik dinliyorsun he? ya biz boşuna secde aşındırıyoruz o zaman ya? her gece boşuna teheccüde kalkıyoruz. müzik dinleseymişiz bizde ya. yemin ediyorum aklım havsalam almıyor. nasıl bu kadar rahat, vurdumduymaz olabiliyorsunuz arkadaş? haram bu iş kardeşim. ha-ram. bitti. dinlemeyeceksin. senin müziğe, raksa, caza ayıracak vaktin yok. imtihandayız imtihanda. acıyorum gerçekten halinize.

--spoiler--
hala bu kafada olanlar var demek. cok kötüdür.
ne kadar komiksiniz öyle siz.
Yormayin siz aklinizi boyle seylerle bosverin. Neresi gunah olabilir ya.
Dinleyin gitsin a*ina koyim. Sanki tek günahimiz bu. Günah gelicekse müzikten gelsin.
benim dinim müzik, dinlememek günahım.
sanmıyorum eğer öyleyse cehennemden kombinem hazır demektir.
kuran kursuna giden 9 yaşındaki çocuğun kur'an öğretmekle yükümlü bir hocaya sorduğu sorudur.
çocuğun aldığı cevap ise
günahtır. bundan sonra müzik dinlemeyin. şeytana hizmet etmeyin.

çocuklarınızı kimlere emanet ettiğinize dikkat edin.
tam olarak müzik değil '' kadın sesinden dinlemek günahtır '' yani günahmış .

Nedeni ise , eski zamanlarda genellikle , şarkı söyleyen kadınların fahişe olmasıdır ,
evet eskiden genel evlerde kadınlar özel olarak şarkı söylerlerdi hatta müzik aleti çalarlardı.
Ve bir erkeği odalarına çağırırken yine müziği ve şarkıyı kullanırlardı genelde bu nedenle yasak edilmiştir.
Ve erkeklr içinde kadın sesi çekici gelmiştir.
Müzik dinlemek günahsa eğer ben anadan doğma bir gunahkarim.
"Hocam, tırnak yemek orucu bozar mı?"
sorusuyla eşdeğerdir.
Günah olduğunu düşünen varsa çükünüze bakmayın. Hatta ellemeden işeyin. Abdeste sağ elden başla annen dahi olsa bir mekanda yalnız başına kalma. Seks falan da düşünme tabi amına koduğum böyle şeyler allahın gücüne gider.
kötü, rahatsız edici, küfürlü, allaha küfür eden bir müzik değilse neden olsun ki.