bugün

Namaz kılmaya üşenen kitledir.
provakasyon kokusu seziyorum.. Deizm kokusu ağır basıyor burdaa. Sevmedim, sevmedim.. insanları kendi zaaflarından vurup kullanmanızı sevmedim..
allah ile kul arasın da olan bir ilişkidir kimseyi ilgilendirmez.
sözlükte gereksiz bir tartışmaya sebep olabilecek kitle.
(bkz: 90 lık kitle derken çeto)
üzerine vazife olmayan şeyleri sorup, iman ölçme seviye tespit sınavı yaptığını vurgulayan, arka planda provakasyonun kralını yapan bokyiyenin sorusudur. (bkz: allahci)
Sıfatını sadece 'Müslüman' olarak nitelendiren, farz ve ibadetlerini yerine getirmeyen kitledir.
henuz namazin onemini idrak edememis olan kitledir.
müslümanım deyip şıh koşan kitleden daha anlaşılır kitledir.
türktür.
dini inanç:
sözde müslüman

benimdir. bizizdir. lakin herkes benim gibi profiline dahi yazar mi ? bilinmez.
çamur atılan gruba girdiğimden dolayı söz hakkına sahibim gibi geliyor. değilsemde sorun yok. şöyle ki çevremdeki 90 lık kitlenin 10'da 6'sı namaz kılıyor. o senin kendi çevrendeki 90 lık kitle olmasın canım. hadi onu geçtim gülüm. bunda seni haratsız eden ne. hristiyan olup ta pazar günü ayine gitmeyen 90 lık kitle şeklinde bir başlıkta açarsan en azından ona buna bok atma hevesinde olmadığını gözlemlerini aktardığını düşünüp senden nefret etmicem birtanem.
orta yaşlılar çalışıp emekli olmayı beklerken, geri kalan genç nesil ise bilgisayar karşısında göt çürütüyordur. aynı benim gibi.
Allahla kulun arasında olan bişeydir.Namaz kılmayıp dört dörtlük olan çok insan tanıyorum. ama şunu söyleyim o kitle sizin çevrenizdeki kitledir biraz gözlüklerinizi çıkarıp, etrafı daha net izlerseniz daha iyi bir açı yakalarsınız çünkü insanların çoğu namaz kılıyor, fakat kıldığını sezdirmiyor doğru olan da bu. Allahla kul arasındakini kim bilebilir ki...
(bkz: müslümanım deyip herkesi yargılayan sıfırlık kitle)
Bu kitleye bende dahilim sonumuz ne olacak bilmiyorum.
(bkz: sonunu düşünen kahraman olamaz)

(bkz: müslümanım deyip namaz kılmayan 90 lık kitle/#7223207)