bugün

koskoca evrenin tesadüfen oluştuğunu düşünen ilginç beyinlerin şey fikirlerinden biridir.
bir yaratıcının olduğuna inanmak ve bu yaratıcının bizimle kitaplar aracılığıyla iletişime geçtiğini sanmaktan ötürüdür.

yaratıcı olsa neden bize mektuplar yollasın. çıkar karşımıza konuşur.

sakın ama sakın bana o zaman herkes inanırdı diye saçmalamayın amk yaa.. inansın işte. ne var bunda kimse yanmasın cehennemde. o zaman sınavın ne anlamı kalırdı diye sakın saçmalamayın. neden bir sınav olsun? sınav olmadan kimin cennete kimi cehenneme gideceğini nasıl bilecektik diye saçmalamayın sakın. allah'a inanıp cehenneme inanmak çok saçma değil mi? o affeden, yufka yürekli allah neden milletin gözlerine kızgın şişler soksun? neden yaksın insanları. psikopat mı amk? ben öyle yaratıcının....töbe..töbe.. neyse siz inanın, aynen devam edin. aferin.
Ateist beyanı tövbe et kardeş.
Dinle ahlakı bağdaştırıyorsunuz, dinsizi ahlaksız kabul ediyorsunuz, gidip kafa kesiyorsunuz, tecavüz ediyorsunuz. Evet evet hepsi etmiyor, evet gerçek islam bu değil, evet müslümanlara değil dine bakalım, evet kuranda böyle birşey yazmıyor ama be kardeşim müslümanlardan başka da bu eylemleri yapan yok, zaten müslümanlardan başka da kuranı takan yok.

ulan kendı camilerinizi patlatıyorsunuz.

Ulan olum kola almayıp israili çökerttiğinizi sanıyorsunuz lan. Her zaman kendi inancınızı doğru kabul ediyorsunuz diğer inançları düşünmüyorsunuz. Aksini düşünen müslüman bile olsa düşman kesiliyorsunuz.

Ayın yarıldığına falan inanıyorsunuz ciddi ciddi. Yok deve konuşmuş da şehadet getirmiş. Ağaç yürümüş.

Hayvanların sizle aynı dine inandığını düşünüyorsunuz. Hatta bazı hayvanları bazı günlerde tanrıya adıyorsunuz günahlarınız karşılığında.

Hac adı altında araplara para bırakıyor hatta ve hatta tanrı için 1000 senedir belli bir yere taş atıyorsunuz. Sonra şeytanı kör ettim diye böbürleniyorsumuz.

Anlamadığınız cümleleri ibadetinizde söylüyorsunuz bozuk plak gibi eğilip kalkarken aynı şeyleri söylüyorsunuz. Bide üstüne üstlük bu yere kapanma ibadetinin orta çağda büyük insanlara yapıldığı halde herhangi bir insanın bunu dine uydurmasının imkansız olduğunu söylüyorsunuz.

Kuranın allah tarafından indirildiğini söylüyorsunuz inanmayan biri delil isteyince kuranın kendisinden ayet gösteriyorsunuz. Aynı şey kuranın değiştirlmediği olgusu için de geçerli.

Kadınlara değer verdiğini söylüyorsunuz ama kuranla yönetilen ülkelerin kadına verdiği hakları eleştiriyorsunuz.

Zinaya karşı çıkıyorsunuz ama kocanın 4 kadınla evlenmesine söz etmiyorsunuz.

Eksikliklerinizi söylediğimizde düşünmüyor kufrediyorsunuz.

Her yerde bizle dalga geçmeye çalışıp sizi susturunca inanmıyorsan da saygı duy diyorsunuz.

Ateistlerin yaptığı sitelerde islamı yaymaya çalışıyorsunuz. Burda bir sorun yok sonuçta özgür medya fakat bunla yetinmeyip ateizmi hastalık falan ilan ediyorsunuz kıçınızdan.

Bütün bunlara rağmen ahlaksız biz oluyoruz.

Hatta insanlık yoksunu orospu çocukları madem dine inanmıyorsun tecavüz et diyebiliyor. Ateistin müslümandan daha hümanist özgürlükçü ve eşitçi olduğu bir gerçek.

Ulan siz eşcinsellere Lut kavmine bak diyorsunuz. Yanacaksın falan diyorsunuz adam sikliyormuşçasına.

Evet bunların hepsini yaptığınız halde bana sövüyorsumuz çünkü açıklarınızı çıkardım. Ama söveceğinize "allah ın verdiği" beynı biraz kullan ve düşün. Düşün.

Edit: ha bide okumadan eksi veriyorsunuz. Biraz şeysiniz...
Biraz terörist olması diyebiliriz, hepsinin içinde ufak bir öldürme potansiyeli var ve benim gibiler için tehlike arz ediyor.
(bkz: menfaatçi)
kanıtlarla geldim. alın izleyin;

https://www.59saniye.com/...tle-kendini-vuran-isidli/
Cennet Cennet dedikleri birkaç köşkle birkaç huri
isteyene ver sen onu, bana seni gerek seni (Yunus Emre) kişi herkesi kendi gibi görür pis dilinizi islama uzatmayın çünkü ilahi aşkı dünyanın hevesatında kaybolmuş zihinleriniz ve kalpleriniz anlayamaz, herkesi kendiniz gibi zina düşkünü zannediyorsunuz.
Müslümanların şey işte birazcık şey olması durumudur. *
Komik olmalarıdır.
Tanrıya inanmaları ve cennete gidecekleri falan.
fanteziye açık beyinli. huriler, cinler, falan.

ebabil kuşları da vardı gerçi.

sonra siz çok mantıksızsınız derler, kara gözlü huriler ha realizmin dibi.

hıı amına!
özde müslümanlar ile sözde mslümanların birbirine karışması durumudur.
maalesef 21. yüzyılda gerçek olmuştur.
mahşer günü aynısını söylemezsen adam değilsin diyerek patladığım düşüncedir.
1.6 milyar nüfuslu bir din üzerinden bir kaç cümleyle genel yargılara ulaşmak sanki pek akıl işi değil.Resmi kayıtlarda Türkiyenin müslüman nüfus oranı %99 olarak gözüküyor.Hangimiz gerçekten müslüman hangimiz gerçekten hristiyan ya da ateist bu tartışmaya açık bir mevzu.Ama mantıklı olan hangi dine mensup olduğumuzu mu yoksa kimin iyi kimin kötü bir birey olduğunu mu tartışmak.
7 y.yda kalmaları.
müslüman olmayanlar gibi genelleme yapmamalarıdır.
saldırgan ve tartışmadan uzak bireyler olması da denebilir. her türlü düşünceyi kendi ütopyasında uhrevileştirmiş ve olaydan kopuk şekilde yaşıyorlar. bütün olanlara bile sırtını dönüp arkada gerçek islam bu değili oynuyorlar. zararlar bile adamların gözünü açmaya yetmiyor, bir şeylerin yolunda gitmediğini farkındalar ama o yolunda gitmeyen şeyin sorumlusu bizzat kendileri olduğunu söyleyip yine kendilerince kendinden olmayanı suçlamak dışında bir şey yapmıyorlar. hal böyle olunca saldırgan ve dışlayıcı tavırları çözümden uzak birbirini tekrarlayan şekilde sürüyor.

bu yanlışı gören bir takım reformistler bir şeyler yapma yolunda gitse de çözüm olarak seçtiği yol problemin kaynağına inmekten uzak oluyor ve bu kişiler yine inançsız kesime saldırarak kendi dindaşlarını kolluyorlar. oysa sorunun onlar olduğu ve mücadelenin onlara karşı verilmesi gerektiğini bilmiyorlar ya da bundan kendileri de faydalandığı için görmemezlikten geliyorlar.

bunun yanlışlığını kaybetmekten onlara fark ettirmiyor ne yazık ki, ama yapacak bir şey yok. kendini düşünmeyeni kimse düşünmez.
Sürekli hakarete maruz kalmamız ama çok da şeyimde değil yani. hakaret eden kitleyi gördükçe bildiğin dindarlaşıyorum beni cennete sokacağınız var olun ateyizler.
herkes biraz şeydir. sen gibi.
geri kalmış, az beslenmiş ve saldırgan. uzaylı görmüş köylü gibiler ama masum değiller.
orospu çocuğu değil mi? bana soruyorlar neden dine soğuksun?
ulan a.qlarım sizin yüzünüzden, sizin gibi cahil yobazların yüzünden. kuran'da insanlara zulüm yazıyor, hırsızlık namussuzluk, ırza geçme yazıyor çocuk tecavüzü yazıyor, dini kullanıp sömürün duyguları, at koşturun din üzerinde yazıyor zaten. bakıyorsun dünyaya en yüksek suç oranı müslüman ülkelerinde. o kadar cahiliz ki müslümanlar olarak amerika'nın maşası olacak ve bunu kabul etmeyecek kadar cahiliz. allah belanızı versin.

Edit: eksilemeniz benimle aynı fikirde olmadığınızı gösterirken de, aslında sözlüğün de bok çuvalından ibaret olduğunun göstergesi. Okuyun azcık pis cahiller, am göt memeden ibaret değil hiçbir şey. Neyse gelmiş buraya bir avuç kara cahile laf anlatıyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar