bugün

"ben evrimi göremiyorum", "hani maymun gibi insanlar nerde" ya da "hadi bana evrim yap" diye zaman ve mekan kavramından ne anlamadıklarını çekinmeden haykıran bir kitle için hazırlanabilecek filmdir. gerçi kitaplar var bu konuda ama okuyup anlamak gibi bir kaygı olmadığı için çare değil; zira kutsal kitapları sadece "oku" diye emredip bırakmış, "beynini kullan" kısmını eklememiş. her şeyin yoktan pırtladığına ve hiç bir değişiklik olmadığına inandıkları, kendileri de dinlerinin çıktığı ilk günkü tazelik ve nefasetlerini korudukları için geri kalan alemin de aynı biçimde mumyalandığına hükmetmişler, burası anlaşıldı...

anlaşılmayan şu; neden birilerinin çıkıp da bunlara evrim ispatlamak gibi bir kaygısı olduğunu zannediyorlar? neden diğer insanların böyle bir kaygısı ve sorumluluğu olsun? siz de bellemeyiverin evrimi, ne olacak yani? dalga geçin işte ne güzel, neyinize yetmiyor? biz sizi böyle benimsedik ve halinizden hiç bir şikayetimiz yok. kimse "cevap veremedi" size, daha ne zorluyorsunuz ki; o kadar dna mutasyonları, fosiller, bilim insanları, türlerin kökeni falan hepsi teslim oldu sizin imanınız karşısında. hiç birimiz sizin masalın sihrini bükemedi, taş gibisiniz maşallah, takılın böyle...

(bkz: kuran da evrim yoktur)
(bkz: evrim teorisi ispatlansa ne anlamı kalırdı)
(bkz: evrimin durduğuna inanmak)
(bkz: tesadüfen maymundan gelmek)
saçma bir uğraş. şimdi hayatın suda başladığını ardından bir su canlsının suda yaşarken her nasılsa akciğer geliştirdiğini ve karaya çıktığını bu canlının sadece suda yaşamak için var olan yüzgeçlerinin falan karaya bir şekilde uyum sağladığını ve bu türden dinozorlardan tutunda şempanze'ye kadar milyonlarca türün doğduğunu "bilim" olarak kabul etmemizi istiyorlar. bu bilimse sinbad masalları daha bilimsel.
bilimi kendi saçma,gerçekdışı,ütopik,hiçbir deneysel gerçekliğe sahip olmayan,sadece kabul-varsayım üzerine kurulu, seküler para babalarının batıdaki üniversiteleri paraya boğarak ayakta tuttuğu bilimle değil emperyalizmle alakalı saçma teoriyi, deneysel olarak çürütecek olgudur.