bugün

gayet normaldir...

hele ki musluman bir ulkede mahlas altina gizlenip, insanlarin manevi duygularina hunharca saldirip, dilindeki irinli sivilari klavye vasitasiyla sosyal platformda fiskirtanlar varken...

gercekten normaldir...

kendiyle ilgili kararlarinda ozgurdur herkes. istedigi kiyafeti giyebilir. bize saygi duymak duser..

kisinin fikrine, kararina, kiyafetine kadar yaklasip, elestirme namertligi gosterenler bile var malesef...

biz onlara kisaca insancik diyelim...
açık seçik ne lan cümle mi bu?açık saçık olmasın o?

edit:başlık düzeltilmiş.
Müslüman olan ülke? Siz nerede yaşıyorsunuz ülkenin müslüman olmadığı yıllar önce söylendi sen diğer dinlere inanan ya da hiç inanmayan milyonlarca insanı üülkeden ihraç edemeyeceğine göre ister açar ister kapar kimse karışamaz.
Dinde zorlama yoktur!
günah işleme hürriyetini kullanıyordur.
Müslümandır ya da değildir. Kimse herkesin dinini bilemez.
O ülkenin şeriatla yönetilmediğini gösterir.
"kendisi hem müslüman ülkenin ekmeğini yer" kısmından sonrasını okumadığım yobaz beyanı.
yönetim tarzı ile alakalı ,
Özgürlük ve laik olma durumdur.

halkın %90 ı ateist olsaydı bir ülkede müslümanlar ne yapmalıydı.?
Laiklik ve çağdaşlık ile ilgili bir probleminiz varsa yallah mağaraya habibiler.
tanım: ülkenin dini olamayacağından ütopik bir kentin insanıdır.

alternatif tanım: "bir ülkenin dini olmaz *mına koyim yıllardır anlatamadık. o ülkedeki insanlar herhangi bir dine inanır veya inanmaz hepsi bu. insanları baskı altına almaya çalışmaktan bıkmadınız mı? sizin gibiler yüzünden ablamızın, kardeşimizin, eşimizin başına bir şey gelecek korkusuyla yaşıyoruz. zihniyetini siktimiğin insanları. seni de müslüman ülkeni de sikeyim." dedirtir normalde ama gerek yoktur.
Herkesin hayatına kimse karışamaz. Şu şu şekil giyinir. Şu şekil giyinir.
Seküler bir devlet olduğumuz için isteyenin istediği gibi giyinebileceği ülkedir.
her zaman birilerine batacaktır.
Müslümanlığı sadece türban olarak değerlendirmektir.
kuran'ı kerim 'in buyruğu; "edep yerlerinin örtülmesi üzerinedir. Yok türbana gir, yok peçeler bağla gibi bir durum söz konusu değildir."
Dinde zorlama yoktur ve herkes dinini kendi içinde yaşamaya mecburdur.
ben istediğim gibi giyinirim hesabını ben verecem benim yerime bir başkası değil.
O yüzden herkes istediği gibi giyinir güzel kardeşim, sen bir yerlerini kaldırıp bakma o kafi.

Edit:imla
Kimse bana karışamaz cahil insan. istediğim gibi giyinirim bu güne kadar açık seçik giyindim ne laf atan oldu nede başıma kötü birşey geldi çarşaf giysem de aynı şey çıplak gezsemde.
Aslında aksine senin gibi zihniyetler olduğu sürece açık giyinenler garipsendigi sürece o dinci pis beyinlerinizden açık giyinenler hakkında sapıkça pis düşünceleriniz olduğu sürece hep geri hep geri.
gayet normal bir insandır. kara çarşaflar altına gömülmüş köleler sizin istediğiniz şeyler tabi.
gerici söylem. ayrıca anayasa da laik bir ülke olarak geçiyoruz;belirteyim dedim başlığı açan şahısa. buarada devam edin islamcılar bilinçaltınızın ne kadar sapkın ve hastalıklı cinsel itkilere sahip olduğunu da görmüş oluyoruz böylece.
Ulkenin degil insanlarin dini olur. Isteyen istedigini giyer. Isteyen basortu ile isteyen apacik... Kimseyi ilgilendirmez.
Vurulmalidir. Nasil yasiyor o insan zaten özgürlük diye bir sey yok. Ne demek basimi acik gezecegim.
Ne denir ki sizin gibilere cok yobazsin keske tecavuze ugrasan ulkenin dini mi olur ben sizin bu bagnaz zihniyetinizi anlamiyorum birakin da insanlar ozgur olsun sen bakmazsan acik sacik giyindigini gormezsin zaten din kisiyle allah arasinda olan bir seydir sanane insanlarin dininden? Sen ne hakla insanlarin yasam tarzlarini sorgulayabilirsin perisan insan.
(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
Musluman ulke demek dogru olmuyor olmaz da . Tc nin resmi dini islamdir maddesi kaldirildi anayasadan keske hatirlasaniz. Cok cahilsiniz ya cooook.insanlarin ve dusuncelerinin kara carsaf altina alarak ve kadinin kole gibi alinip satildigi cahiliyet donemine geri donmemizi saglayan bir dusunceden ibarettir dusundukleriniz.
Müslüman ülkede değil, hiç bir ülkede bu şekilde giyinilmemelidir. Bazı kadın hakları savunucusu insanlar kadınların metalaştırıldığını söylüyorlar. Velakin bu şekilde giyinmek zaten kadını meta haline getirmektir. Kadın kendi kendini meta haline getirmektedir. Yoksa mini etek ya da dar pantalon çok mu rahat bir giyim malzemesi, millet evinde bunlarla mı dolaşıyor?
isteyen inkar etsin, bu milletin bir kültürü, dini, töresi, milli değerleri var. Diğer toplumlarda bu değerler erozyona uğradığı için insanlar bu şekilde giyiniyor, biz de bunlara özeniyoruz. Kızlarımız bu tür giyim kuşama özeniyor. Bacaklar güzel, e göstermeyeyim mi. Göstermesen ne kaybedersin, göstersen ne kazanırsın? Ya da derdin ego tatmini mi yapmaktır?
islam ila alakalı bir şey değildir, genel Türk giyim ahlakı ile alakalı bir şeydir.
bir kadın büluğ çağına erince -yüzünü ve ellerini göstererek- bunlardan başka bir tarafının görünmesi sahih olmaz." (Ebû Dâvud, Libas 31)
Senin; bu ülkenin müslüman bir ülke olduğuna inanmana vesile olan alametler nelerdir?