bugün

gerçek müslüman kesimi rahatsız edendir.

nüfusunun yüzde 90'ından fazlası müslüman olan bir ülkede,bırak sokakta mini etekli kızı,tvlerde bile böyle şeylerin olması sakıncalıdır.bunlar toplumumuzun ahlakını bozuyor.
ülke bölünmüş hala dili kezzapla gezen fakat bulsa bi kaşık suda o kızı halledecek olması yüksek ihtimal yobaz ön yargısı... bir bitin be kardeşim...
toplum istemedikten sonra kimse kimseyi bozamaz. zaten bozuksun ki bir bacak görünce sikin kalkıyor hemen.
Müslüman bir ülke dediğimiz, suudi arabistan olabilir, iran olabilir ama türkiye değildir. Zira türkiye cumhuriyeti devletinin dini yoktur. isteyen anayasayı açıp bakabilir. O yüzden bu kız da istediğini giyer, istediği gibi gezer. Ayrıca bacakları da güzelse, karışan karşısında beni bulur.
rahatsız olanlar iran'a arabistan'a gidebilir.
müslüman ülke diye bir ülke tanımı olmaz!? bugün en müslüman bilinen ülkeler(şeriatla yönetildiği varsayılan) bile şeriatın hükümlerini hayata geçirmekte zorlanırlar, kendileriyle çelişki halindedirler.
örnekse iran! seçimlerden önce fahişelere serbest ve özgürce çalışma hakkı tanınır ki oy alınabilsin, seçim neticeye varınca ise malumunuz, birden bire müslüman olunur ve fahişelerin bir kısmı(tamamen göstermeliktir) öldürülür!
demek ki ülke tam anlamıyla müslüman değildir.
Türkiye' de değil iran' dadır büyük ihtimalle. Çünkü türkiye müslüman bir ülke değil, lAiKTiR!
Sorgusuz sualsiz damga yiyen kızdır.
göz kapakları kapatmak içindir.
Olayda birkaç yanlış nokta var.

Dini inancını başkalarına müdahale etmeden yaşayan her müslümana çok büyük saygım var. Allah doğru yaşıyorlarsa mekanlarını cennet etsin, sevdikleri uzun ve acısız, mutlu ömürler sürsün. ibadetlerini, haclarını allah kabul etsin.

Şimdi bu lafı eden bir arkadaş dini inancını bireysellikten toplumsallığa kaydırmış demektir. Müslüman bir ülke olmamız için sanırım şeriat ile yönetilmemiz lazım. X kişi diyor ki ben hristiyanım. Bu adam ne ülke vatandaşlığından çıkarılır, ne normal şartlarda cezalandırılır. Demek ki ülke müslüman bir ülke değilmiş. Din gibi soyut, duygusal ve inanca dayalı bir olayı topluma yayamazsın. Sanırım kuranda da böyle diyor. Yani dini bireysel yaşamak gerek. ibadetlerinize ve toprağınıza müdahale edilmediği sürece öbür dinlere mensup insanlara yada dini inancı olmayan insanlara saygı gösterin de deniyor. Ben öyle biliyorum, yanlış varsa düzeltilsin.

Şimdi gerçek bir müslüman, yani ibadetini yapan, iyi yaşayan, komşularıyla iyi ilişkileri olan, sevecen, normal bir insan olmakla müslümanlığı sentezlemiş bir insan mini etekle gezen kıza müdahale etmez. Neden ? Çünkü kızın tercihi odur. topluma yayma olayını yapacaksak, kendisi de hatalı yoldadır. Yüzde olarak dünyada hristiyanlar çoğunlukta. Bu mantıkta kendisi hristiyan bir dünyada müslüman olan insan konumuna düşer. bakın ne kadar saçma ve hatalı değil mi ? Ne kadar gereksiz bir düşünce bu. Gerçek bir müslüman da bu konuya takılmaz, eğer kitabında günahsa kıza bakmaz, gözüne ilişse bile tövbe eder, af diler allahtan. bu kadar basittir. Bir kızın bacağını görmekle cehenneme gidiliyorsa, dini pis emellerine alet eden çok insan tanıdım ben, onlar için özel katlar olsa gerek.
müslüman bir ülkede mini etekle gezen bir kız arkadaşları tarafından kandırılmış bir kızdır. çünkü üzüm üzüme baka baka kararırmış.mini etekli kızlar, gizli gizli sağı solu keserler, acaba bana bakan var mı diye.

mini eteğin giyen bir kız bir yerde oturmaya bile çekiniyor. bacaklarını kapatmak için çantasıyla kapamaya çalışıyor. o zaman niye giydin ?özellikle metro içi oturmalarda mini etek çok sıkıntı veriyor, bayanlara.

çünkü koltukları karşılıklı ve kızın yanında erkek arkadaşı oluyor, ve ortamı kesiyor acaba bakan birisi var mı diye. kavga etmeye hazır halde bekliyor.

adeta serseri mayın gibi. çok rast gelinen bir olaydır, ve bu bakma davası yüzünden çok kavgalar çıkmıştır. bayan takımı çok özel bir toplantı veya düğün nişan vs gibi durumlar dışında mini etek giymemelidir. çünkü ortam abazan erkek dolu. aç kurt gibi bakıyorlar.
iran veya Suudi arabistan da belirli yaptırımlara maruz kalacak kızdır.
Müslüman ülke diye bir şey mi var ? Devletin dini ıslamdır maddesi yirmidörtte anayasadan çıkarılmamışmiydi ?
ülke allah`ın kanunları ile yönetilmediği için ülkeye müslüman diyemeğiz. Suç ve cezalandırma insanların popolarından uydurdurdukları yasalarla olduğu için sadece müslümanlar değil ülkenin hiç bir kesimi rahat edemeyecek ve bu durum bir cığ gibi büyüyerek insanların daha çok azmasına sebeb vererek batılaşma yalakalığı ile birlikte, kalan insanlık kırıntılarını yok ederek hayvanlar gibi herkes sokakta çiftleşmeye başlayacaktır. günümzde örnekleri olduğu gibi.

edep, namus, ar, utanma duygusu, yaratanın azabı, kullardan utanmak vs. gibi insani belirtileri olmayan bir toplum olmaya hızla ilerliyoruz.

vesselam.