Müslüm gürsesi konser verdiği esnada baabaaaa diye haykırarak bıçaklayan elamanın sevgisinden istiyorum sözlük. Acaba bir gün bana da nasip olur mu be böyle bir şey? Nolurdu yani birisi beni içinde beslediği derin sevgiden dolayı, sevgiden gözü dönmüş bir şekilde şehvetle tüm hislerini dışa vurup haykırarak bıçaklasa...
Gösteri dünyası göründüğünden tatlı değil. Arkasında ne mafya ilişkileri dönüyor bilemezsiniz. Eskiden öne çıkan şarkıcıları yarış dışı bırakmak için türlü çeşitli yöntemler kullanılırdı. Magazin tarihi bunlarla dolu. Müslüm Gürses ölseydi ne olacaktı? Delinin biri geldi bıçakladı olacaktı. John lennon'u da hayranı öldürdürdü ona bakarsanız. Eminim müslüm gürses bunu kimin yaptırdığını biliyordu.
o bıçaklanma anı, aslında çoğu sanatta var olan tezat kavramını en acı şekilde ortaya koyan bir davranış biçimidir.

palyaçolarda öyledir mesela; gülerler ama mutlu değillerdir.

Joker'i izlemişsinizdir. O değişik bir palyaçoydu, şizofrenik etkileri vardı. O bu konuya dahil değil.

aşk mesela; acı çekme sanatıdır. acıdan zevk alma, zevk aldıkça acınma sanatıdır adeta.

iş bu yukarıdaki örneklerden mütevellit, bıçaklanma olayının psikolojik açıklaması mümkündür elbette fakat bu olay psikolojik travmanın en üst noktasıdır.