bugün

(bkz: ben tüccar değilim eğitimciyim)
sürekli ölmesi.
mahmut hoca.
Büyük oyunculuk,yetenek, saygi, sevgi, özlem.
(bkz: baba adam rolleri)
adam daha hayattayken uludağ sözlükte sürekli öldüğüne dair entryler olması.
Işçi aile babası modeli. Bir de babam Aynılar giyim falan ne bileyim.
Mahmut hoca rolu ve hababam sınıfı geliyor en çok.
Kel Mahmut.Allah rahmet eylesin.
turşu sahnesi gelir aklıma.
adana inönü caddesi'ndeki "kotçu münir" dükkanı.
sözlükte sürekli öldü diye başlık açılırdı...
görsel
Orantisiz kesilmis, gevuk guvuk bir sac modeli.

Yani; ustler olabildigince kisa ama onde uzunlu kisali bir kakul, yanlar, favoriler ve ense uzun ama esit uzunlukta degil. Orantisiz bir sac modeli. Hatta rahmetlinin bilerek boyle kestirdigine dair bir yazi okumustum zamaninda. Bulursam buraya koyarim.
mahmut hoca ve yılda 192837456 kez ölmesi itibariyle yerli shaggy oluşu.
görsel
Alkolik
Uyuşturucu bağımlısı
Kötü aile babası
Hovarda

O kadar çok kötü özelliği var ki? Ama...yeşilçam'da onun gibi poz kesen oyuncu çok az. Türk sinemasında dünya çapında yetenek sayılacak az isimden biri. Çünkü onun yaptığı rol değil yaşamak birçok filmde.

Yani özetle. Sanat o kadar büyülü bir şey ki...insanın gerçek hayattaki tüm kötü özelliklerini siliyor. Münir Özkul'da böyle.
Hastasıyım
is yerinde sakince mis gibi oturan adamin bak beyim diye lafa baslayip kafasini sikmesi.

ben fabrikator saim beyin yerinde olsam o kadar sakin olamazdim.
sus ulan motorun sogusun derdim.

saim bey kibar adam onca sacmaligi tiriviriyi bölmeden dinleyecek kadar saygili.
burada bir buyuk varsa saim beydir.
is yerinde sakince oturuyorsun.
olan oldu isime ekmegime bakayim diyorsun.
sen de bilirsin cok sey yapmayi ama kizin soz konusu olunca elin kolun bagli.

adam cat kapi geliyor.
bak beyim diye basliyor sonu gelmiyor.
hem suclu hem guclu.
ben o kizi anasiz bir seyini eksik etmeden buyutmusum ben de isterim yokluk gormesin rahat emin ellerde olsun ama yok adam hem fakir hem ceneye vurmus.yetmiyor oglu biricik kizimi düzüyor.

kac bardak tursu suyu ictin ulan kafa 1500.
(bkz: hababam sınıfı)
görsel
her rolü çok iyi oynardı. şimdikiler gibi kaslı ve öfkeli olduğu için değil oyunculuğu iyi olduğu için meşhur olmuştu.
00:00
Maalesef.
Münir Özkul o kadar değişik bir insan ki karşıdaki insan onun o sözlerini duyunca birden kendini rahatlatıyor ve hak veriyor düşüncelerine. Ortamı birden ele geçiriyor evet ya cidden stres yapmaya gerek yokmuş diyorsunuz.
sigara.

neden sigara? çünkü adam hababam sınıfı filminde sigaranın zararlı olduğunu anlattı anlattı, gençlere sigara içirmemeye çalıştı. Ne oldu sonunda, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Tarık Akan alayını gömdü herif. Yani 70'li yıllarda "Münir Özkul var ya, Kemal Sunal'ı, Halit Akçatepe'yi, Tarık Akan'ı, Zeki Alasya'yı filan hep gömecek" deseler "la si.tir git, münir özkul kaç yaşında adam la bi ayağı çukurda gibi zaten" der geçerdik. nitekim hepsinden sonra öldü adam. sigara içen hababamcılar ölüp de o hepsini gömünce böyle bir bağlantı kuruyor benim kafa.

kendi teorimi s.keyim, bu nasıl bir bağlantı lan? neyse.