bugün

Evlendikten 2 yıl sonra boşalmak okudum. Dedim ne oluyor.
(bkz: Yaran yanlış okumalar)
mükelliğin kaybedilmesinden ötürü değil iki insanın aynı mükemmeliyette buluşamamasından ötürü gerçekleşen hadisedir.
son kullanma tarihine bakmayı unutmuşsunuzdur. evet.
(bkz: Sorun sende değil bende)
Mükemmel insan diye bir şeyin mümkün olmadığını çok net ortaya koyan hayat dersi.
Mükemmel olduğu içindir.
Mükemmellik insanı sıkar çünkü. Kavga ister entrika ister. Bunlar olmazsa aşk olmaz çünkü.
Zararın neresinden dönersen kârdır.

demek en güzeli.
Çünkü ilerde beterini görecek.
aşırı dozda mükemmellikten kaynaklanan durumdur.
türkiye'de mümkün değildir. çünkü tarifteki erkek ülke sınırlarımız içinde yoktur.

hevesini aldıktan sonra bırakan kadın, istediğini elde etmiştir..
tamamen inanç meseleleri, nefsi isteklerin kabullenilmemesi. evlilik olması gereken ve en sağlam yapımız olması gerekirken, özellikle kurumlarda 35 yaş civarındaki kadınların çoğu boşanmış.

- aman kızım paranı kazan otur evinde işte.
- kızım ne gerek var birilerine bağlı olmaya.
- kızım ayaklarının üstünde duruyor
- ayaklarımın üzerinde durmalıyım.
- bağımsız yaşayabilirim

gibi düşünceler sebebiyle, özellikle televizyonlarda figür olarak sunulan tiplerden dolayı insanlar evlilikten gitgide uzaklaşıyor. Evlenenler de, "eşim bana bunu yapmadı", "eşimin şunu yapması gerekiyor" diyerek sürekli sorun çıkartıyor. Çünkü modern dünya eşlere, diğerinin hatasını aramayı, kusurunu bulmayı hedef olarak gösteriyor. bu yazıyı okuyanların tamamı, "kendi ayaklarımın üstünde durujam yhaaa" diyen bir anneye sahip olmuş olsalardı muhtemelen şu an bu yazıyı okuyamayacaklardı. çümkü o kendi bacakları üstünde duran kadın anne olmayacaktı. evi arabası olacaktı, maddi açıdan sorunu olmayacaktı. sen de olmayacaktın.

Türkiye'de herkesin aile kavramına ciddi önem vermesi gerekiyor.